Книга В’ятровича про польсько-українську війну отримала відзнаку в Канаді
Літературний фонд імені Пітерсона нагородив історика Володимира В’ятровича та перекладачку Ксенію Мариняк за переклад книги "Друга польсько-українська війна. 1942-1947".
Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху, передає Еспресо.Захід.
Окрім "The Gordian Knot. The Second Polish-Ukrainian War 1942–1947", Літературний фонд імені Пітерсона відзначив такі видання: "History of Ukraine-Rus’ Volume 2" ("Історія України-Руси Том 2") автор — Михайло Грушевський, перекладачі — Іан Пресс і Таня Плавищак-Стех (видання отримало Ґран-прі); "Ukraine’s Nuclear Disarmament: A History" ("Історія ядерного роззброєння України") автор — Юрій Костенко, перекладачі — Світлана Красинська, Лідія Воланська, Олена Дженнінгс; "Survival as Victory: Ukrainian Women in the Gulag" ("Жінки ГУЛАГу: жити — значить перемогти") авторка — Оксана Кісь, перекладач — Лідія Воланська; "Ukraine’s Maidan, Russia’s War" ("Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності") автор — Михайло Винницький, перекладач — Роман Клочко; "Blood Formula" ("Формула крові"), автор — Ілля Тітко, перекладач — Джеффри Стефанюк.
Володимир В’ятрович та Ксенія Мариняк отримали нагороду за книгу "Друга польсько-українська війна. 1942-1947" "на знак визнання того, що ця книга просуває нові дослідження та аналіз з української точки зору історично чутливого періоду в українсько-польських відносинах, які, безсумнівно, допоможуть згенерувати майбутні академічні дискусії на цю тему".
Виступаючи на церемонії нагородження, автор підкреслив ключову роль перекладів іншими мовами книг з історії України.
"Зараз найвища пора робити так, щоб історію України знали не лише українці, а знав світ. І це потрібно не тільки для того, аби світ був повніший, аби одна із важливих частин світової історії — історія України — була відома всім. Це потрібно для розуміння сьогодення. Розповідаючи свою історію ми робимо Україну міцнішою і закладаємо основи для нашої підтримки вільними країнами", - сказав Володимир В’ятрович.
Історик працював над книгою під час роботи в Українському науковому інституті Гарвардського університету в 2010-2011 роках. Спираючись на унікальні джерела радянських, німецьких, польських та архівів ОУН, Володимир В’ятрович розповів про донедавна малодосліджені історичні події збройного конфлікту між поляками та українцями, що вибухнув у 1942 році на Холмщині, перекинувся на Волинь і Галичину, і тривав до 1947 року.
Чимало уваги приділив впливу політичних процесів на причини й перебіг воєнних дій, спробам налагодження співпраці між представниками двох сторін під час та після Другої світової війни, а також — ролі й місцю цієї війни в пам’яті обох народів.
Довідково. Володимир В’ятрович — історик, кандидат історичних наук, дослідник історії українського визвольного руху. Член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького". Зараз народний депутат України.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе