Кабмін погодив створення Державної премії імені Мирослава Скорика
Її присуджуватимуть за новаторство у композиторській та освітній музичній діяльності.
Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Василь Мокан, інформує "Еспресо.Захід".
"Кабмін схвалив проєкт закону "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України", яким встановлюється Державна премія України імені Мирослава Скорика – за впровадження новітніх, непересічних практик у композиторській, музично-організаційній, освітній діяльності у сферах академічної, фольклорної та популярної музики", - йдеться у дописі.
Розмір премії становитиме 200 тис. грн, за аналогією з найвищими державними відзнаками: Національною премією імені Шевченка та Державною премією імені Довженка.
Відзначимо, що з ініціативою заснувати премію імені Мирослава Скорика, а також Бориса Патона 24 серпня минулого року виступив президент України. У вересні 2020 року вже засновано Золоту медаль імені Бориса Патона.
Нагадаємо, Мирослав Михайлович Скорик народився 13 липня 1938 року у Львові в родині українських інтелігентів. Його бабуся Олена Крушельницька-Охримович була рідною сестрою оперної співачки Соломії Крушельницької. У 1948 році родину Скориків було репресовано та вислано до Сибіру і лише після смерті Йосипа Сталіна їм вдалося повернутися.
Мирослав Скорик навчався у Львівській державній консерваторії ім. М. В. Лисенка, створював музику до стрічки Сергія Параджанова "Тіні забутих предків", викладав у Київській і Львівський консерваторіях, був художнім керівником фестивалю "Київ Музик Фест", головою журі фестивалю "Червона рута", співголовою Національної спілки композиторів України, у квітні 2011 року був призначений художнім керівником Київської опери, має ордени "За заслуги" і "Знак пошани".
Мирослав Скорик помер 1 вересня 2020 року у віці 81 року.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе