Ізраїльська художниця та український прикордонник показали у Львові "Землю майбутньої весни"
У Львові відкрили виставку живопису ізраїльської художниці та українського прикордонника "Земля майбутньої весни"
Про це інформує Еспресо.Захід
Виставка живопису "Земля майбутньої весни" відомої ізраїльської художниці Зої Север та офіцера прикордонної служби України Андрія Білобородченка у Львівському музеї історії релігії заінтригувала з кількох причин.
По-перше, мова про колишніх однокласників, один із яких боронить сьогодні Україну, а інша є громадянкою Ізраїлю і активно допомагає Україні.
По-друге, йдеться про виставку, яку створили професійний митець та художник-аматор.
І по-третє, всі виручені кошти з продажу картин підуть на потреби ЗСУ.
Властиво, як розповіла мені перед відкриттям Зої Север, творчу співпрацю колишніх однокласників зумовила війна. Коли почалося повномасштабне російське вторгнення Андрій Білобородченко звернувся до Зої Север з проханням за можливості допомогти з військовою амуніцією. Потрібно було 70 бронежелетів, які в Україні були у великому дефіциті. І Зої відгукнулась.
Чи далися взнаки теплі спогади про шкільне приятелювання. Чи повага до особистості Андрія Білобородченка, який захищав кордони України і якому в 2014-му вдалося вийти живим з "Довжанського котла" (до слова, прикордонної служби чоловік не покинув, стабілізувавши власну психіку заняттями мистецтвом). Чи захоплення мужністю українців та обурення незліченністю безчинств, що їх донині творить в Україні росія. Але у підсумку жилети поїхали в Україну, а для Зої Север організація необхідної допомоги нам у цій війні тільки починалася. Сьогодні вона кладе чимало зусиль, щоб могти передати українським захисникам шоломи, бронежилети, прилади нічного бачення, тепловізори, інше спорядження.
"Насправді ідея виставки початково була цілком іншою, – розповідає мені перед урочистим відкриттям Зої Север. - Ми думали показати два погляди на цю війну: Андрієвий (а він мав робити замальовки в окопах) і мій, як цивільної людини, яка живе в іншій країні. Але поки малювали, то кожен з нас зрозумів, що саме про війну малювати не хочемо - страждань, болю, смерті й так аж задосить. Отож ми зробила проєкт "Земля майбутньої весни", про Україну уже повоєнну. Весна - це відновлення. Дуже хочеться вірити, що найближча весна буде сповненою для України миром, щастям, вірою та оптимізмом".
Зої Север представила в експозиції 8 полотен, де зобразила культурні й релігійні пам’ятки Маріуполя, Харкова, Дніпра, інших міст, які були частково або ж повністю зруйновані російськими терористами протягом першого місяця війни. Однак зображувала не руїни, а те, як та чи інша пам'ятка може виглядати уже після її відновлення. Такі ось своєрідні спогади про майбутнє. Натомість Андрій Білобородченко (який взяти участь у відкритті не зміг - перебуває на фронті) запрезентував ті мальовничі куточки рідної країни, які саме сьогодні допомагають йому тримати внутрішню рівновагу.
"Такі події - вкрай потрібні, - сказав на відкритті виставки відомий живописець, професор ЛНАМ Віктор Москалюк. - Вони дають ковток кисню у цей дуже непростий військовий час. Війна вже поробила і далі робить глибокі рани у людських серцях і душах. А мистецтво не просто дає шанс переключитися, а зміцнює віру у нашу майбутнє".
- У Львові у музеї Михайла Грушевського демонструють виставку живопису "Україна Володимира Патика" - художника, чия творчість є візитівкою галицької школи малярства
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе