Іздрику - 61 рік: популярні цитати поета з Калуша
Сьогодні, 16 серпня, український письменник Юрій Іздрик, який родом з Калуша, відзначає свій 61-й день народження
"Еспресо.Захід" розповість про відомі цитати митця:
***
"Поки ти спроможний помічати цю красу, поки здатен відчувати щастя від доторку до неї, доти і є бодай якийсь сенс жити. Бо так насправді робити на цьому світі нічого – мені здається. Краса, звісно, не рятує світу, але вона робить перебування в ньому принаймні стерпним".
***
"Нема нічого гіршого, ніж запізніле перше кохання — воно завжди видається останнім і справжнім, справжнім і останнім"
***
"ну хто мені ти? ну хто тобі я? –
два космоси зіткнуті поспіхом".
***
"Вона була єдиною жінкою, з котрою мені подобалося спати. Ну, спати, просто спати, розумієш? Я ненавиджу, коли хтось вночі пітніє коло мене, сопе мені у вухо, коли чиєсь волосся лізе в очі. Але з нею все було по-інакшому. Я повірив, що можна спати обійнявшись цілу ніч. Що можна прокидатися вночі тільки для того, щоб обійняти ще. Що можна любити її запах. Що можна любити всі її запахи. Що першим ранковим бажанням є не тотальна дезінфекція, а бажання поцілувати. Зазвичай я прокидався раніше і дивився, як вона спить. Куди там! — я просто милувався, дивлячись, як вона спить. Я не знав, що можна спати так гарно, що гарним може бути навіть дихання. Я ніколи не здогадувався раніше, що можу полюбити чиєсь дихання, зрештою, раніше я не здогадувався багато про що, і віриш… був набагато щасливішим".
***
"уже й не спитаю тепер я
а сам не згадаю хоч вбий ти
чи є в цього світу двері
і як з цього світу вийти
з заплутаних цих коридорів
із сонячних цих провулків
із цих паралельних просторів
із цього солодкого вулика".
Довідка. Юрій Романович Іздрик (нар. 16 серпня 1962, місто Калуш, Івано-Франківська область) — український прозаїк, поет, культуролог, автор концептуального журнального проєкту "Четвер". Живе і працює у Калуші. Автор повісті "Острів КРК" (1994), поетичної збірки "Станіслав і 11 його визволителів" (1996), романів "Воццек" (1996, 1997), "Подвійний Леон" (2000) і "АМтм" (2004), збірки есеїв "Флешка" (2007), "Флешка-2GB" (2009), "Таке" (2009), "Underwor(l)d" (2011), "Іздрик. Ю" (2013), "Після прози" (2013), "AB OUT" (2014), "Календар любові" (2015), низки повістей, оповідань, статей з культурології та літературознавства. Іздрик — один із творців станіславського феномену.
- Нагадаємо, Юрій Андрухович став новим голосом комунального транспорту Франківська
- Актуальне
- Важливе