Інтегрована концепція розвитку стане основою нового генплану Львова, - Бербека
Над нею депутати, виконавчі органи влади та міжнародні партнери працювали з 2018 року.
Про це розповів депутат Львівської міської ради Назарій Бербека, інформує "Еспресо.Захід".
"Інтегрована концепція розвитку (ІКП) – це неформальний документ, але він дуже важливий і стратегічний. Він формує візію, цілі, напрями просторового розвитку міста, враховуючи різні аспекти його життя. Тобто йдеться про стратегічний розвиток територій в контексті, освіти, науки, економіки, про інфраструктуру і сталий розвиток, про взаємозв’язки між регіонами. Тобто зачіпає всі сфери життя і глобально визначає, яким ми хочемо бачити наше місто", - зазначає депутат.
Назарій Бербека додає, що цей документ має бути кардинально іншим, аніж попереднє бачення розвитку міста:
"Згідно з генпланом 2010 року у нас було передбачено екстенсивний розвиток міста: розбудова північних околиць, збільшенням кількості доріг, будівництвом багаторівневих розв'язок. Тобто місто розростається, збільшується навантаження на громадську мережу. В цьому ж документі йдеться про інші пріоритети: де будуть виділені смуги для громадського транспорту, як повинен формуватися рух в напрямку центру, скільки смуг руху взагалі потрібно.
Також йдеться про те, щоби розвивати змішану забудову, де буде і житло і громадські об'єкти і офіси, заклади торгівлі, соціальну інфраструктуру, медичні та освітні установи. Щоби все було зміксовано і таким чином знизижено навантаження на інфраструктуру. Бо в своєму мікрорайоні можна буде і піти на закупи і на роботу, і відпочити.
Все це внесено у цю концепцію, яка має лягти в основу розробки нового генплану міста і стати його базою. Відтак, ми маємо говорити про інтенсивний розвиток міста. Воно має бути містом коротких відстаней, де буде зменшуватись кількість авто, буде прерогатива громадському транспорту. Також у ньому є блоки про розвиток зеленого каркасу міста, про те, як його зберігати".
ІКР плануємо затвердити на цьому пленарному засіданні, а розробка нового генплану мала б стартувати відразу після цього, оскільки кошти на це є закладені у бюджеті міста цього року.
"Це буде головний, базовий документ, який ми будемо використовувати постійно для розробки інших. Його мали б знати усі, а не лише фахівці. І мали б використовувати його при виборі житла, офісу, місця під виробництво.
Тому важливо, щоби ІКР взяли за основу і почали втілювати в життя і виконувати при розвитку і забудові міста. Адже у ньому враховано і старий генплан, і сучасну ситуацію, і кращі варіанти розвитку європейських міст.
Цей документ має підтримку усіх фракцій ЛМР і є така надія, що буде проголосований вже сьогодні. Також дуже розраховуємо, що його терміново візьмуть до виконання підрозділи ЛМР, адже саме управління архітектури та неурядова міжнародна організація GIZ працювали над ним від 2018 року".
Затягнуло роботу над документом те, що зараз створена міська громада і його треба було розширяти на новоприєднані території. Тому допрацьовано блок, що стосується ОТГ, але можливо його треба буде ще доопрацювати. Та головне, що він може стати дієвим інструментом у руках посадовців:
"Він не буде суперечити законодавству, яке дає зараз широкі права забудовникам, але може стати підставою місту наполягати на тому, де і що має бути розміщеним. Де промисловість, де бізнес, а де житло і яка інфраструктура має паралельно розвиватись".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе