Інфекціоністка розповіла, як змінився перебіг COVID-19
На втрату нюху і смаку пацієнти більше не скаржаться.
"Хвороба починається з гарячки. Ще тиждень людина лікується вдома, після чого потрапляє у стаціонар. До нас хворі поступають у тяжкому стані, з низькою сатурацією, кашлем і гіпертермією. Всі – не щеплені. Кожен другий (якщо не кожен) є кисневозалежним", – повідомила під час пресбрифінгу лікарка-інфекціоністка Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Людмила Гринів, передає "Еспресо.Захід".
Фахівчиня зауважила, що останнім часом кількість пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування, зросла. Зараз на лікуванні в інфекційній лікарні перебуває 120 пацієнтів, з них 9 – під апаратами ШВЛ. Середня тривалість перебування хворих у стаціонарі – 2-3 тижні.
"Вік пацієнтів помолодшав. Якщо раніше ми говорили про те, що загрозливий перебіг – у хворих віком 60+, то сьогодні маємо надзвичайно тяжких пацієнтів віком 35-40 років, які також лікуються в умовах реанімаційного відділення. Таких хворих значно побільшало. Маємо і летальні випадки. Ті пацієнти, які довго сидять вдома, не лікуються і не звертаються по медичну допомогу, опиняються під загрозою тяжкого перебігу та, відповідно, летальних наслідків", – зазначила лікарка.
А от вакциновані пацієнти, якщо й хворіють, не мають тяжкого клінічного перебігу і лікуються амбулаторно під наглядом сімейних лікарів. 2-3 дні тримається температура +37◦С, після чого людина одужує.
За прогнозом Людмили Гринів та її колег, різкого стрибка захворюваності в Україні слід чекати у кінці січня – на початку лютого.
"Люди забули про прості правила, яких потрібно дотримуватися. Не носять маски, забувають помити руки. Не вакцинуються. А це дуже важливо, бо це – зберігає життя", – резюмувала спікерка брифінгу.
- Нагадаємо, носій штаму "Омікрон" заражає у середньому 16-20 людей.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе