Носій штаму "Омікрон" заражає у середньому 16-20 людей
Це – вдвічі більше, ніж інфікований штамом "Дельта".
Про це розповів під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут, передає "Еспресо.Захід".
Він зазначив, що у порівнянні з кінцем осені епідситуація в області покращилася. За минулу добу (10 січня) виявили 195 нових випадків, у той час, як восени виявляли сотні. Але в останні кілька днів захворюваність знову почала зростати.
"Ріст захворюваності в інших країнах пов’язаний зі штамом, який нещодавно був виявлений. "Омікрон" не викликає тяжчого перебігу, але має вищу контагіозність, тобто швидше передається. Якщо інфікований штамом "Дельта" може заразити 8-10 осіб, то інфікований "Омікроном" – вдвічі більше. Тож ми знову будемо мати велику кількість хворих. За спостереженнями науковців і медичних працівників, через 3-4 тижні після росту захворюваності в Європі та загалом у світі, захворюваність починає зростати й у нас", – наголосив фахівець.
За словами Олега Когута, на свята багато людей не дотримувалося рекомендацій медичних працівників: збиралися великими компаніями для святкувань, ігнорували масковий режим, соціальне дистанціювання та правила особистої гігієни, не провітрювали виробничих і житлових приміщень. Щодо вакцинації, то у ряді територіальних громад вона взагалі не проводилася, хоча незначна частина пунктів щеплень та центрів вакцинації працювали у вихідні дні.
"Попередньо ми провели контроль – записів на вакцинацію практично не було. Тож обсяги вакцинації значно знизилися. Все це призведе до негативних наслідків", – переконаний епідеміолог.
Водночас він додав, що від учора кількість охочих зробити щеплення побільшало. Якщо у попередні дні кількість вакцинованих налічувалася сотнями, то у понеділок, 10 січня вдалося вакцинували 6770 осіб. Це – більш-менш непоганий показник, хоча він і не відповідає рекомендаціям Міністерства охорони здоров'я.
Однією дозою на Львівщині вакциновано 49,3% населення, двома – 46%. Загалом за станом на вчора в області ввели 1 мільйон 904 тисячі доз вакцини.
Олег Когут запевнив, що вакцин є достатньо, особливо вакцини Pfizer, яка є універсальною, бо нею можна проводити щеплення після будь-якої вакцини. Pfizer роздали на всі пункти щеплень та центри вакцинації, які функціонують в області. Цих пунктів налічується майже 190. Центрів вакцинації – 32.
Він нагадав, що в області, яка перебуває у "жовтій" зоні, продовжують діяти обмеження, прописані для "червоної". Йдеться про заборону невакцинованим брати участь в урочистостях, відвідувати кінотеатри, театри, інші культурні заклади та заклади громадського харчування. Посадовець закликав керівників і працівників цих закладів уважніше перевіряти документи, які підтверджують, що відвідувач є вакцинованим. Зазвичай відвідувачів лише питають, є у них сертифікат чи довідка про перенесене захворювання, а якщо й просять показати документ, не звертають уваги на термін його дії.
Згадав спікер брифінгу і про наказ МОЗ, який визначає категорії працівників, що підлягають обов’язковому щепленню від COVID-19. Це – медичні працівники, працівники соціальних закладів, органів виконавчої та центральної влади, працівники стратегічних об’єктів. За відсутності вакцинації з 31 січня їх почнуть відсторонювати від роботи так, як відсторонювали свого часу невакцинованих працівників закладів освіти.
"Цей процес буде більш жорстко контролюватися. Але я закликаю людей вакцинуватися не з примусу, а свідомо поставитися до необхідності вакцинації. Ці колективи важливі для забезпечення життєдіяльності населення, а один хворий може заразити масу людей. Вакцинація захистить якщо не від захворювання, то від тяжкого його перебігу. Це доводить і статистика наших закладів охорони здоров'я, які надають допомогу "ковідним" хворим, і світова статистика", – підсумував Олег Когут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе