Гвалтівник, "сцикун" і відверта сукня: топ-7 скандалів у Львові 2021 року
За цей рік у стінах Львівської міської ради й загалом у Львові сталось чимало різних інцидентів, що вплинули на політичне чи суспільне життя міста, і які активно обговорювали у соцмережах.
"Еспресо.Захід" нагадає топ-7 скандалів 2021 року і події, якими вони супроводжувалися.
Суд над гвалтівником
Фото: відкриті джерела
На початку року Львів і Україну вразили масштаби злочину львів'янина Романа Московченка, деталі якого правоохоронці оприлюднили в лютому. Тоді стало відомо, що чоловік причетний до 147 випадків сексуального насильства над дітьми.
Московченко кілька років поспіль коїв насильство над дівчатками.
Він організував християнські табори, під час проведення яких ґвалтував їх. Йдеться про щонайменше 11 фактів зґвалтувань і розбещень.
Про випадки зґвалтувань нічого не було відомо аж до 2019 року, поки одна з його жертв в уже дорослому віці не звернулась у поліцію. Вона розповіла, що орієнтовно у 2005-2007 роках Московченко проводив заняття з дітьми у приміщенні церкви, де часто й відбувались знущання.
Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк до 15 років.
Арешт Стахіва
Наприкінці осені цього року суд дав дозвіл на арешт головного львівського антивакцинатора Остапа Стахіва. Почалось все з того, що на початку листопада львівські депутати звернулися до СБУ з приводу його діяльності. Вони вимагали розпочати досудове розслідування та перевірити наявність російського впливу на рух антивакцинаторів.
А вже 16 листопада працівники Служби безпеки України провели обшуки у його квартирі на вулиці Івана Франка. Згодом його госпіталізували до лікарні.
Вже наступного дня Стахіву СБУ вручила підозру. Його звинувачують у закликах до повалення конституційного ладу в Україні та співпраці з Російською Федерацією.
Господарський районний суд Львова обрав йому запобіжний захід. Чоловіка взяли під варту із правом внесення застави майже мільйон гривень, а вже через кілька днів його прихильники зібрали необхідну суму для внесення застави.
Прокурор призначив стаціонарну судово-психіатричну експертизу і Стахіва відправили на судово-медичну експертизу в лікарню на Кульпарківській, де він проходить лікування й досі.
Великий Львів, який знову може стати малим
Не встигли керманичі "малого Львова" сформувати "Великий Львів", як він уже почав розвалюватися. Виявилося, що Малехів, Дубляни та Рясне-Руську до Львова приєднали незаконно. Це підтвердив апеляційний суд.
Малехів і Дубляни через суд добилися "розлучення" з громадою, приєднуватись до якої не хотіли. Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про те, що приєднання Малехівської сільської ради до Львівської територіальної громади, протиправним.
Також окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і приєднання Рясне-Руської сільради до Львова.
Натомість у Львівській міській раді заявили, що не планують виконувати рішення Верховного суду.
Руйнівники історії
У жовтні цього року цинічно зруйнували віллу Йоанни Лоренц на вулиці Коновальця, 21. Натомість дали дозвіл на зведення на цій ділянці елітної новобудови.
Перед знищенням будівлі забудовники переконували, що вілла перебувала в занедбаному стані, тому вони фактично дають її "друге дихання", адже частину дерев’яної автентики планували зберегти.
Натомість віллу наприкінці жовтня зруйнували повністю. І тепер справою займається поліція та прокуратура. Відповідну заяву до правоохоронних органів подав начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА Василь Петрик.
Він наголошує: будинок був внесений до переліку щойно виявлених пам'яток. І якби віллу не зруйнували, вона могла б невдовзі увійти до державного реєстру пам'яток.
Поки руйнування історичної вілли розслідуватиме поліція, на Коновальця, 21 забудовники вже пропонують до продажу квадратні метри у новенькій п'ятиповерхівці преміумкласу, вартість одного стартує від 58 тисяч гривень.
Ще одна вілла, яка за рішенням виконкому також підлягає знищенню – вілла "Кароліна" на вулиці Колумба, 8 та 8-А. Вілла "Кароліна" споруджена на початку XX століття. З будівлею пов'язані містичні та скандальні історії.
На її місці тут збудують багатоквартирний житловий будинок на 34 квартири.
Архітектори боролися за збереження цієї унікальної автентичної вілли, тоді як чиновники з Личаківської райадміністрації Львова назвали віллу "звичайним будинком".
Спортсмен-депутат поза політикою
Призер Олімпіади 2020, львів'янин Станіслав Горуна втрапив у гучний скандал, захистивши свою колегу – молодшу сержантку Збройних сил України Ярославу Магучіх, котра на радощах обіймалася з капітаном збройних сил країни-агресора РФ Марією Ласіцкене.
"Спорт, мать вашу, поза політикою!!!" – написав каратист на своїй facebook-сторінці. На його думку, братання зі спортсменами із країни-агресора – припустиме і не порушує жодних етичних норм.
"Відчепіться від спортсменів з вашою ****ною політикою" – додав чинний депутат Львівської районної ради від "Самопомочі".
Сам Горуна запам'ятався також поїздками в Росію вже після початку російської агресії. Там він проводив семінари для росіян і фотографувався з російською символікою. Зараз ця інформація навіть внесена у вікіпедію на сторінці Станіслава Горуни:
"У 2015-му та 2016-му роках, незважаючи на агресію Росії проти України, війну, проводив виїзні семінари в Російській Федерації, зокрема в Москві та Новосибірську".
Ще один скандал, в який втрапив олімпійський призер стався зовсім недавно у львівській районній раді.
Там каратист і депутат цієї ради Станіслав Горуна побився з учасником російсько-української війни, депутатом від фракції "Свобода" Богданом Федуном. Відео бійки потрапило у мережу й активно обговорювалось користувачами.
Як розповів учасник бійки Богдан Федун, Станіслав Горуна сам підійшов до нього, почав ображати й називати "сцикуном".
"Ця історія тягнеться ще від скандального допису Станіслава Горуни про "спорт поза політикою", – каже Богдан Федун. – Ветерани неодноразово зустрічалися з ним і пояснювали, чому він не правий і чому це не правильно. Втім Горуна навіть вибачитися не хотів, бо вважав, що все зробив правильно", – прокоментував Богдан Федун.
Вечірка року
У Львові в день вшанування пам'яті загиблих внаслідок Голодомору 1932-1933 років блогери влаштували "голодну" вечірку. Свій день народження святкував блогер з Чернівців Олександр Заліско. Серед гостей на вечірку в сексі-стилі із натяками на БДСМ були запрошені також "зірки" інстаграму Наталі Литвин (1 мільйон підписників); Таня Самбурська (1,5 мільйона підписників); Валерія Юрченко (1,3 мільйона підписників); Саша Бо (1,9 мільйона підписників). Відбулася вечірка у Будинку вчених, що на вулиці Листопадового Чину. Власник "будинку вчених" – Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України.
Заступник директора Будинку вчених Василь Мастикаш тоді коментував для Еспресо. Захід, що вони шоковані тим, що сталося.
У соцмережах закликали бойкотувати блогерів-організаторів "Голодної вечірки", а компанії, які з ними співпрацюють, – припиняти співпрацю.
Комісія ТЕБ і НС прийняла рішення за порушення карантинних вимог призупинити господарську діяльність Будинку вчених.
Закінчилась історія трагічно. На прийомі в заступника міського голови Львова Андрія Москаленка у міській раді помер директор львівського Будинку вчених Роман Славітич. А ведучий "голодної туси" звинуватив у смерті директора львівського Будинку вчених тих, "хто кидав каміння".
Маленька чорна сукня, але великий скандал
Фото: відкриті джерела
Чиновниця з Міносвіти Христина Тишкун сфотографувалася у шокуючій сукні разом із Садовим та заступником Шкарлета.
Світлину, на якій поруч з Андрієм Садовим стоїть ефектна брюнетка у чорній сукні з розрізом до стегна одразу викликала жваве обговорення в ЗМІ та соцмережах. Як виявилося, знімок зроблено під час візиту до Львова Ігоря Гарбарука – заступника міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Як йшлося в офіційному повідомленні Львівської міської ради, Гарбарук перебував у місті з робочим візитом.
Посадовець також ознайомився із роботою навчально-практичних центрів у профтехучилищах.
27-річна юристка Христина Тишкун сама виклала резонансне фото з Садовим у своєму Instagram-акаунті, але після хвилі критики щодо її вбрання, вона закрила свою сторінку.
Ще до закриття своєї сторінки у коментарях Тишкун так відреагувала на хвилю хейту у свою сторону:
"А до міської ради треба вибирати вбрання?
Я думала, що кожен одівається так, як йому подобається, зручно, комфортно".
На тлі скандалу, що розгорівся через його помічницю Ігор Гарбарук опублікував на своїй Фейсбук-сторінці вірш Редьярда Кіплінга "If" у перекладі Євгена Сверстюка.
Твір починається такими словами:
"Як вистоїш, коли всі проти тебе
Упали духом і тебе кленуть,
Як всупереч усім ти віриш в себе,
А з їх невіри також візьмеш суть".
А вже за кілька днів після скандалу, який виник у соцмережі через відверте вбрання його помічниці, заступник міністра освіти на науки Ігор Гарбарук написав заяву про звільнення за власним бажанням.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе