"Гуцульська сецесія". На Lviv Fashion Week презентували унікальний проєкт "Хранителі кодів"
Показ авангардного одягу, тканин і прикрас презентували у віллі Дзівінського. Це перша мистецька подія на цій локації після ремонту.
"Еспресо.Захід" відвідав подію і побачив, що представляли на показі.
У межах Lviv Fashion Week та самого проєкту відбувся показ одягу, тканин і прикрас української дизайнерки Ольги Жеребецької в колаборації з майстринею Терезою Барабаш та ювеліром Данилом Лучко.
Читайте також: Lviv Fashion Week та багато інших цікавинок: як відпочити цими вихідними у Львові
Проєкт покликаний привернути увагу до мистецтва Галичини 19-20 століть і до діяльності визначної постаті Івана Левинського та його бюро. А також – до унікального архітектурного стилю "гуцульська сецесія". І хоч під час показу тривала затяжна злива, організаторам вдалося сповна передати атмосферу, ідею та мету своєї творчості.
Митці розробили колекцію одягу, на 80% створену з повторно використаних матеріалів. Самі тканини створено традиційним українським методом "вибійка", а прикраси зображають орнаментику будинків Львова. На показі лунала музика, яка допомагала відвідувачам зануритись у перетин історії та сучасності.
Дизайнерка Ольга Жеребецька під час підготовки до показу багато експериментувала та впроваджувала власні техніки на одязі. На це її надихнуло майоліка, керамічний посуд, кахлі, виготовлені на фабриці Левинського.
"Хранителі кодів – це проєкт про всіх хранителів, – каже дизайнерка. – Це привернення уваги до архітектури Львова, яка руйнується і яку потрібно оберігати".
Для цієї колекції Ольга Жеребецька придумала термін "сецесійна гуцулка", адже одягу притаманний саме стиль "гуцульської сецесії". Мисткиня говорить, що для неї цей термін означає конфлікт стилів, тобто сецесії та гуцульських орнаментів.
"Я люблю працювати з експериментальними техніками, і, власне, поєднання батика, легких шовкових суконь із тканими речами – це і є стиль "гуцульська сецесія", – додає Ольга.
На розробку колекції дизайнерка витратила 4 місяці. Одяг створювала з повторно використаних матеріалів. "Я за свідому моду. І це для мене в першу чергу, коли людина купує щось не для емоцій. Річ має існувати поза модою, вона має розвиватися разом із людиною", – мовить дизайнерка.
До проєкту були залучені авангардна художниця та ткачиня Тереза Барабаш, яка спеціально займалася тканням тканин, і художник-ювелір Данило Лучко, який створював колекцію мінімалістичних вишуканих прикрас, що стали родзинками для образів. Музичний супровід створював віртуозний саксофоніст і музичний новатор Михайло Балог.
До слова, 24 вересня в рамках проєкту "Хранителі кодів" відбудеться прем'єра однойменного художньо-документального фільму від WHATIF creative studio. Це буде фільм про бюро Івана Левинського, гуцульську сецесію та фешн. Вхід вільний.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. У жовтні експозиція переїде до Глинян і буде представлена в музеї ткацтва та килимарства.
Довідка. Вілла Дзівінського споруджена у 1890-х роках, найімовірніше, у співавторстві Івана Левинського з Юліаном Захаревичем. Зараз належить Науковому товариству імені Тараса Шевченка.
Фото: Валерія Городинська
-
Нагадуємо, в інтерв'ю з дизайнеркою зі Львова Світланою Микитюк говорили про те, що очікувати від Lviv Fashion Week, а також про проблеми та виклики модної індустрії в Україні.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе