Господарський суд Львівщини дозволив виселити з приміщень ДП "Укрзахідпроектреставрація"
Приміщення займає площу 1129,1 квадратного метра. Це єдина така інституція на Західній Україні, там зберігають близько 45 тисяч архівних документів.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
У Львові міська влада намагається виселити з приміщення державне підприємство "Укрзахідпроектреставрація". Позови до суду міська рада подала через заборгованість підприємства за оренду. Відтак Господарський суд Львівської області зобов’язав виселити підприємство з орендованих приміщень.
"Ми не хочемо бути жеком при мерові"
За словами працівників, у приміщеннях будівлі розміщений чималий архів, у якому зберігають близько 45 тисяч документів, і постанови про їх переміщення немає. А тим часом поряд із реставраторами розташований ресторан відомого львівського холдингу, тож працівники підозрюють, що таким чином міська влада хоче забрати ласий шматок у центрі міста і віддати його під забудову.
"У нас були зустрічі торік з Андрієм Садовим, з його представником паном Москаленком, – розповідає керівниця архітектурно-реставраційної майстерні № 3 ДП "Укрзахідпроектреставрація" Лідія Горницька. – Вони пропонували переходити в комунальне підприємство. Втім тоді в нас нівелюється науково-дослідний інститут. Ми не можемо бути жеком при мерові та виконувати всі його забаганки. Якщо станемо комунальним підприємством, то пертворимося на такий "жек", нами керуватимуть. Якщо нам скажуть будувати будинок на Міцкевича, 10 і руйнувати історичне середовище ЮНЕСКО, значить ми змушені будемо виконувати це або йти з роботи".
Міська влада каже: ще раз напрацьовуватимуть пропозиції і звертатимуться до міністерства, аби зберегти підприємство
Натомість в управлінні комунальної власності Львівської міської ради кажуть, що інститут орендує приміщення в міста ще з 2005 року і постійно боргував за оренду. На сьогодні борг становить десять мільйонів гривень.
"Ми для початку подавали в суди всього лише про стягнення коштів, – зазначає керівниця управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун. – Але інституція коштів не сплачувала навіть через виконавчу службу. Згідно з законом, є певна процедура для неплатників. Ми зобов’язані подавати в суд про виселення такого неплатника з приміщення. Але розуміємо, що ця інституція – це історія, є колектив, є документи важливі. У нас було дуже багато зустрічей з колективом, аби прийняти їх у власність міста й у такий спосіб зберегти ці надбання. Але рішення щодо цього наразі не прийнято".
За словами Інни Свистун, управління знову буде звертатися до Мінрегіону з пропозиціями стосовно збереження цього підприємства.
"Ми будемо напрацьовувати також рішення, куди перенести архівні документи. За загальними правилами, виконавча служба здійснює опис будь якого майна на об’єкті, де проводиться виселення, і тоді ми будемо думати, куди помістити архіви", – додала Інна Свистун.
Наразі судовому виконавцю не вдалося потрапити у приміщення, примусове виселення перенесли на 21 грудня.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе