Головна епідеміологиня Львівщини розповіла, чому потрібно вакцинуватися тим, хто уже перехворів на COVID-19
Високий титр антитіл після перенесеного захворювання не захищає від повторного інфікування. Є люди, які хворіли на COVID-19 двічі і навіть тричі.
Про це повідомила під час пресбрифінгу експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко, передає "Еспресо.Захід".
"Ось чому Всесвітня організація охорони здоров'я не рекомендує визначати титр антитіл перед вакцинацією чи проводити якісь інші лабораторні обстеження. Допускається, щоб в умовах дефіциту вакцин ті, хто перехворів, могли відтермінувати проведення вакцинації до шести місяців. Але це – не вимога відтермінувати. Це "можна відтермінувати", – пояснила Наталія Іванченко.
Станом на ранок вівторка, 10 серпня, вакцинацію проти COVID-19 отримало понад 420 тисяч жителів Львівщини. З них майже 160 тисяч отримали вже дві дози. "В області використовується чотири вакцини: мРНК-вакцини Pfizer і Moderna, інактивована вакцина CoronaVac і (векторна. – Ред.) вакцина AstraZeneca. Вакцини надходять в область регулярно, двічі на тиждень. Чим швидше ви звернетеся у пункт масової вакцинації або у поліклініку чи сімейну амбулаторію, де приймає ваш сімейний лікар, і отримаєте дві дози вакцини, тим більше у вас буде шансів уникнути зустрічі з Дельта штамом коронавірусу, – наголосила лікарка. – Якщо все-таки ця зустріч відбудеться, вакцинація на 100% захистить від потрапляння у відділення реанімації та інтенсивної терапії і летального наслідку. А навіть якщо ви й захворієте, захворювання у вас матиме легкий перебіг".
Наталія Іванченко додала, що громадяни інших країн, які перебувають на території України, також можуть отримати щеплення від COVID-19. Вакцина для них є безкоштовною.
Також головна епідеміологиня області анонсувала, що на периферії Львова відкриють ще шість центрів вакцинації. Відомо, що один із них буде у Рудно. "Попит на вакцинацію від COVID-19 зростає. Наприклад, за вчора, 9 серпня вакцинували 9 тисяч жителів області (найбільше було 10 800 за добу). На вихідні, як правило, кількість охочих є меншою (коливається у межах 3,5-4 тисяч). Люди дивляться на тих, хто вже вакцинувався, що стан здоров'я у них не погіршився, тож вирішують і собі вакцинуватися. Хтось хоче мати можливість подорожувати за кордон (дедалі більше країн бажає бачити у себе тих туристів, які отримали повний імунний захист). Дехто нарешті дозрів до розуміння того, що йому треба вакцинуватися. Дехто лише зараз почув, що вакцинація – безкоштовна. А хтось нарешті дочекався Pfizer, про який він так багато наслухався. Чим більше людей зараз скористається своїм шансом бути здоровим і запобігти зустрічі з Дельта штамом коронавірусу, тим більше у нас є шансів не допустити наступної хвилі на Львівщині. Нашим завданням є якомога швидше провести двократну вакцинацію 70% населення", – підсумувала Наталія Іванченко.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе