Галичани в космосі: у Львові розробили гру SAND про альтернативну історію Австро-Угорщини
Львівська студії Hologryph планує випустити гру SAND про альтернативну історію галичан часів Австро-Угорської імперії до 110-их роковин від смерті Франца Йозифа І
Компанія Hologryph з’явилась у 2016-му році, на сьогодні тут працює більше 50-ти людей. Вони розробляяють ігри для ПК та консолей, наразі можна пограти в такі ігри, як Party Hard 2 та Secret Neighbor.
Голова студії Hologryph Максим Храпай розповів "Еспресо.Захід" про створення та особливості нової гри SAND, яка про галичан часів Австро-Угорської імперії, які в альтернативній історії полетіли колонізувати іншу планету.
За сюжетом, дія гри розгортається в 1910 році. Гравці опиняються на планеті Софія, яка колись була колонізована, але зазнала екологічної катастрофи і перетворилася на непривітну пустелю. Софія стала новим домом для відчайдушних авантюристів з Галичини, які сподіваються знайти ресурси та скарби, приховані на цій планеті.
Пане Максиме, коли і як виникла ідея створити гру SAND та звідки ця назва?
Декілька років тому ми зрозуміли, що вже готові взятися за новий оригінальний проєкт. Спочатку ми розмірковували про технічні моменти гри, в якому світі ми хочемо опинитись, які пригоди хочемо запропонувати гравцеві. В останній момент в наших головах почала лунати назва, яка поєднує все, що ми собі уявляли про гру в одне слово – sand, тобто пісок.
Загалом, ми просто захотіли розказати історію Галичини за часів Австро-Угорської імперії в найбільш химерний спосіб, який собі тільки можна уявити.
Чи це оригінальна гра, чи інтерпретована під український ринок?
Це оригінальна гра, ми не адаптуємо її під український ринок, а зовсім навпаки – ми інтерпретуємо нашу історію та культуру під світовий ринок комп’ютерних ігор.
В чому її особливість? На кого орієнтована?
Вона орієнтована на гравців комп’ютерних ігор, які полюбляють PvPvE механіки, шутер від першої особи. Головна особливість нашої гри – трамплери. Ці кораблеподібні машини будуть основною базою гравця, одночасно як засіб дослідження та зберігання здобичі. Гравці можуть налаштовувати свої трамплери – від дизайну інтер’єру до покращення його потужності, броні та зброї.
Фото: скріни гри Sand
Чому вирішили зосередитися саме на галичанах часів Австро-Угорської імперії і запустити їх в космос на колонізацією іншої планети?
Бо ми працюємо зі Львова і хочемо, щоб історія цього краю була краще представлена в світі. Ну, а стосовно космосу, то чому б і ні? В 19-му столітті велика кількість галичан емігрували в Штати у пошуках кращого життя, тож ми подумали: а що як вони натомість подорожували у пошуках кращого життя ще й у космос? Тобто, насправді, ми просто перенесли проблеми тодішніх галичан на космічний масштаб, бо це цікавіше, аніж відправляти їх в Америку.
І ще важливо, в нашій альтернативній історії колонізацією займалась Австро-Угорська імперія, галичани не робили це самотужки, вони частково забудовували та проживали в деяких містах на планеті Софія, бо Франц Йозиф обіцяв, що згодом подарує їм тут великий шмат земель.
При розробці гри, чи консультувалися з якимись істориками чи іншими спеціалістами для розвитку сценарію, щоб були якісь паралелі з реальною історією?
Насамперед мусимо наголосити на тому, що у нас не сюжетна гра, у ній немає сценарію. У нас є світ, в якому опиняється гравець і сам обирає, що саме він хоче робити. Тобто в нас не буде послідовних місій, хоч будуть квести і різні цікаві завдання.
Стосовно консультацій, то для того, щоб історія в нашій грі була цікавою та реалістичною, ми найняли колишню культурну журналістку Юстину Добуш. Вона у нас тепер займається наративним дизайном і, власне, слідкує за дотриманням балансу між правдою, вигадкою та уявою. Її робота полягає якраз у тому, щоб знаходити цікаві факти з історії чи цікавих постатей того часу та придумувати, як їх можна використати на користь наративу у грі.
Чи є в грі інші історичні спільноти, які заважають галичанам здобути перемогу?
Це не сюжетна гра, у галичан не буде якихось конкретних антагоністів. Будуть лише гравці, які самі створюють своїх персонажів, і змагаються між собою за скарби. Загалом же в нас Австро-Угорщина, в якій поруч проживають багато народів та різних етнічних груп. Імперія хитається, проте все ще стоїть. Ціллю персонажів SAND може бути лише власний добробут, а не щось більше. Сподіваємось, що зможемо показати, як в таких умовах формується національна свідомість.
Фото: скріни гри Sand
Ви вже два роки працюєте над грою, які складності розробки і коли очікувати на її випуск?
Насправді SAND – це технічно дуже складний проєкт з багатьох сторін. Сподіваємось, що колись на якихось профільних заходах ми робитимемо розгорнуті доповіді про ті проблеми, з якими зіштовхувались і методи, якими їх вирішували. Проте зараз гра іще в розробці, відповідно, ми не можемо розголошувати деталі процесу, бо ще самі не знаємо, який результат отримаємо і чи вдасться подолати усі труднощі.
Поки що складно сказати, коли саме завершимо і випустиму гру, адже ми ще на стадії пре-продакшину. Тим не менш, надіємось встигнути випустити гру до 110-их роковин від смерті Франца Йозифа І.
Чи маєте в планах робити нові подібні ігри?
Для початку нам би цю закінчити, якщо ж наш SAND сподобається гравцям, тоді будемо дуже раді створити продовження чи щось схоже.
Читайте також: Львівський SoftServe купує відому американо-італійську ІТ-компанію
- Актуальне
- Важливе