Фірма родини нардепа Дубневича продала 200 кг золота, щоби викупити його з СІЗО, – розслідування
Кіпрська компанія Energypoint Holding Limited, яку в різний час контролювали члени родини Ярослава Дубневича, позбулася цінних злитків якраз в момент зняття з нього депутатської недоторканності, арешту та виходу під заставу в розмірі 90 млн грн.
Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info, інформує "Еспресо.Захід".
Відповідно до даних з фінансових звітів, золото з’явилося у компанії у 2017-му – 200 злитків по одному кілограму і ще 11 злитків по одній унції.
У 2019-му у Ярослава Дубневича почалися проблеми – наприкінці жовтня Верховна Рада зняла з нього депутатську недоторканність і дала дозвіл на арешт. Все через розслідування НАБУ та САП. Силовики тоді назвали його організатором схеми виводу десятків мільйонів гривень з "Укрзалізниці". Цікаво, що названий антикорупційниками проміжок роботи схеми з залізницею охоплював і рік появи золота у компанії – 2017-й. Нардеп швидко вийшов на волю під заставу, але під арештом опинилося все його майно.
Але арешт не торкнувся Energypoint Holding Limited, власницею якої в той момент була донька Дубневича Роксолана Пиртко. Вона вийшла з компанії у листопаді 2019-го, а в опублікованому за кілька місяців річному звіті золотих злитків вже не було – їх продали.
Кошти, очевидно, пішли на викуп депутата з СІЗО. Він провів там одну добу і вийшов під заставу 90 млн грн – а це вже майже половина вартості дорогоцінного металу.
Окрім цього, журналісти зафіксували як Ярослав Дубневич приїхав у Верховну Раду на новому Mercedes S500 2020 року випуску. Таке авто нині коштує близько 6 мільйонів гривень.
Energypoint Holding Limited довгий час згадувалася різними ЗМІ, як бізнес-структура з орбіти родини Дубневичів, але про прямий зв’язок з сім’єю досі не повідомлялося. Окрім доньки Ярослава Дубневича кіпрською компанією свого часу володів і тесть нардепа Мирослав Швидкий.
В розмові з журналістами чоловік заявив, що він був підставною особою і просто підписував те, на що вказував зять. Швидкий нині також значиться власником львівської компанії "Передзвін", яка, в свою чергу, володіє цілим рядом дорогої нерухомості у Львові і колекцією автомобілів. На неї в тому числі записано і вищезгаданий Mercedes. Ці активи також не потрапили під арешт. В коментарі журналістам Швидкий заявив, що в "Передзвоні" він також формально, чим займається компанія – не знає і ніколи не був в її офісі.
Читайте також: Через вечірку в розпал карантину закрили ресторан Дубневичів у Львові
Як зазначалось раніше, Вищий антикорупційний суд скасував арешт готівки нардепа Дубневича, а саме 119 тисяч доларів та 102 тисяч євро. Підставою для скасування стало рішення Печерського райсуду Києва у цивільній справі за позовом зятя Дубневича до нардепа. Детективи НАБУ та прокурори САП звернулися до суду з клопотанням про повторний арешт майна.
Відзначимо, що конфіскація коштів відбувалась у результаті обшуків у кримінальному провадженні, відкритому детективами НАБУ. Бюро інкримінує нардепу незаконне заволодіння 93,3 млн грн. За версією НАБУ, Ярослав Дубневич, будучи народним депутатом України та обіймаючи посаду голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради, у період з грудня 2015 року по березень 2017 року, за попередньою змовою групою осіб, знаючи про наявність єдиного виробника стрілочної продукції на території України – ПАТ "Дніпропетровський стрілочний завод", замість більш економічно вигідної переговорної процедури закупівлі разом з іншими особами організував проведення відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств: ТОВ "Арго" і ТОВ "Корпорація КРТ". У результаті закуплено елементи верхньої будови колії за завищеними цінами, що призвело до збитків залізниці на суму 93,3 млн грн.
- Нещодавно Ярослав Дубневич також намагався оскаржити рішення Верховної Ради про зняття з нього недоторканності, але Верховний Суд підтримав позицію парламенту.
- Нагадаємо, у 2020 році Ярослав Дубневич брав участь у місцевих виборах від партії "За майбутнє" до Львівської обласної ради. Вони успішно подолали 5% бар'єр, проте народний депутат залишився працювати у Верховній Раді.
- Пішов у місцеву владу і брат Ярослава, Богдан Дубневич – він очолив рідну для нього Солонківську ОТГ на Львівщині.
- Обоє братів також можуть виявитися причетними до ще однієї гучної справи, яку розслідує НАБУ. Вона стосується розкрадання природного газу на загальну суму 2,1 млрд грн на ТЕЦ у Новояворівську та Новому Роздолі на Львівщині.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе