Європа чітко зрозуміла, що газопроводи Путіна - це не бізнес, а геополітична зброя, - російський учений
Західна Європа пережила шок через великий стрибок цін на газ, але вона це витримає, - переконує Дмитро Орєшкін.
"Ідея збудувати трубопровідну імперію і в її металевих обіймах задушити Європу, або змусити її щонайменше слухатися, була відверто сформульована ще років 10-15 тому", - нагадав російський опозиційний діяч, розмовляючи з журналістом Антіном Борковським у "Студії Захід" на Еспресо.TV. Про це інформує "Еспресо.Захід".
Захід намагався на це не звертати уваги. Дмитро Орєшкін вказує на причини такого небезпечного інфантилізму.
"Якщо на 40% енергетичні потреби забезпечує "Газпром", то будь-який західний політик сім разів подумає перед тим, як сваритися з основним постачальником сировини. Але і тут Путін переоцінив свої можливості. По-перше, справді є альтернативні постачання зрідженого газу, по-друге, президент Байден провів переговори з керівництвом Арабських Еміратів і одного з головних газових постачальників Катару, щоб мати гарантові обіцянки постачань газу на європейський ринок".
А найголовніше, на думку російського експерта, - "спроби "Газпрому" спровокувати газові труднощі в Європі, зокрема в Україні, мені здається, принесли набагато менше успіху Путіну, ніж він очікував. Так, безперечно, труднощі виникли, ціни зросли, але паралельно з цим та ж Європа чітко зрозуміла, що газопроводи Путіна - це не бізнес, а геополітична зброя".
"Газовий ринок Європи – це не ринок продавця, чого хотів би домогтися Владімір Путін, це все ж таки ринок покупця, - веде далі Дмитро Орєшкін. Західна Європа пережила шок через великий стрибок цін на газ, але вона це витримає. В Україні, я підозрюю, були серйозні труднощі й вони тривають, з опаленням, із забезпеченням комунальних платежів і газ скоріше за все дорожчатиме. Проте зламати з допомогою газу зростальну неприязнь токсичних дій Путіна, мені здається, не вдасться. А в довгостроковій перспективі він вийде з цієї історії з підірваним престижем, "Газпром" вже був змушений відкрутити кран назад після майже місячних штучно створених труднощів для Європи, пустивши газовий потік у подвійній кількості. Ціни відповідно пішли вниз. І це теж ознака того, що в Кремлі зрозуміли – вони трохи переграли, переоцінили себе. Врешті-решт і санкції, і стримування торгівлі ресурсами б’є по російській економіці. А економіка нині в Росії погана", - резюмував російський опозиціонер.
- Нагадаємо, польський політик Павел Коваль вважає, що зупинити Північний потік-2 можна навіть після початку його експлуатації.
- А політичний аналітик Карл Волох переконаний, що "Північний потік-2" можна зупинити або обмежити на етапі сертифікації.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе