"Ескалація була потрібна Росії, щоб кінцево запустити "Північний потік-2", – американський політолог Аріель Коен
У нещодавніх перемовинах із президентом США Джозефом Байденом Путін зумів здобути перемогу – в тому сенсі, що він остаточно отримав "Північний потік-2".
Такою була справжня ціль очільника Кремля, на думку американського політолога, старшого експерта Atlantic Council, ексрадника у Конгресі США Аріеля Коена. Про це Аріель Коен зазначив у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким".
"Те, що зараз відбулося, на мій погляд, – це перемога Путіна, в тому сенсі, що він 100-відсотково отримав "Північний потік-2". Це удар по Україні, тому що не буде транзитних виплат за той газ, який прокачується її територією. І, можливо, Росія взагалі закриє поставки газу в Україну, щоб ослабити державу, викликати соціальне невдоволення і нестабільність та – і це стратегічна ціль РФ – спричинити конфлікт всередині України", – зазначив політолог.
Саме така мета, на його переконання, і була предметом торгів для російського президента, а зовсім не озвучені вимоги, як-от питання невступу України в НАТО. Як пояснив політолог, питання вступу України до НАТО на сьогодні однаково невирішуване, зокрема й тому, що проти цього виступають певні країни-члени НАТО, які мають право вето: Німеччина, Франція, Угорщина.
"Адже якби річ була в тім, що йдеться, наприклад, про гарантії не вступу України до НАТО – за газ, то Німеччина може дати ці гарантії "вчора". Вона з задоволенням опонує ідеї, що Україна буде в НАТО і дуже хоче з труби цей газ, вибачте, "смоктати", – наголосив Коен.
Ще однією ціллю для Путіна в цих перемовинах, на переконання політолога, було отримання можливості вести рівноцінний діалог зі світовим лідером: "Путін хоче розмови з Америкою на рівних".
Цієї мети, на думку Аріеля Коена, Путін також частково досягнув, адже до його думки таки будуть прислухатися: і щодо протиракетних систем, і щодо поставок газу, і щодо інших питань.
"Я не проти добрих стосунків між усіма європейськими країнами... Очевидно, що потрібно вести діалог з Росією, особливо щодо стратегічних озброєнь, адже жодна зі сторін не хоче ядерної війни. Проте Україна не може бути в цих перемовинах розмінною монетою", – підсумував Коен.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе