
Кожна п'ята нелегальна АЗС в Україні розташована на Львівщині
Майже 60% усіх АЗС, які працюють з порушенням законодавства, розташовані у Львівській, Одеській, Київській, Івано-Франківській та Дніпропетровській областях. При цьому Львівщина є беззаперечним лідером за кількістю нелегальних заправок
Про це повідомляє Нафтогазова Асоціація України з посиланням на оновлені дані Інтерактивної мапи PerevirAZS.info.
"Нафтогазова Асоціація України (НАУ) оновила дані інтерактивного ресурсу PerevirAZS.info, до якого надходять скарги громадян про роботу АЗС із ознаками порушення чинного законодавства. Згідно з останніми даними на травень 2025 року, кількість АЗС з ознаками нелегальної діяльності в Україні Становить 428 об’єктів", – повідомляють в асоціації.
Лідерами за кількістю нелегальних АЗС стали:
- Львівська область — 87 АЗС (20 %)
- Одеська область — 47 АЗС (11 %)
- Київська область та м. Київ — 44 АЗС (10 %)
- Івано-Франківська область — 34 АЗС (8 %)
- Дніпропетровська область — 29 АЗС (7 %)
Тобто 428 виявлених об’єктів понад 56% припадає лише на п’ять регіонів.
рейтинг областей за кількістю нелегальних АЗС, Фото: oilers.org.ua
"Це свідчить про хронічну регіональну концентрацію проблеми. Попри зусилля держави, нелегальні АЗС продовжують функціонувати, підриваючи економіку, конкурентоспроможність легальних учасників ринку та створюючи загрозу для громадян і навколишньої інфраструктури", – кажуть в асоціації.
Нафтогазова Асоціація України передала до Державної податкової служби наявну інформацію щодо місць розташування АЗС із ознаками роботи із порушенням чинного законодавства.
розташування нелегальних АЗС, Фото: oilers.org.ua
"У час повномасштабної війни легальні оператори паливного ринку працюють в умовах надзвичайних викликів. Компанії зазнають серйозних збитків: АЗС та нафтобази регулярно потрапляють під ракетні та дронові удари. Попри це, вони продовжують стабільно працювати, сплачують податки в повному обсязі, забезпечують українців пальним навіть у прифронтових регіонах — та поповнюють державний бюджет необхідними коштами. Крім того, ці підприємства активно підтримують сили оборони України — як і більшість відповідального бізнесу сьогодні, – каже президент НАУ Ярослав Старовойтенко. – Водночас тіньові гравці ринку реалізують контрафактне пальне, уникають оподаткування, виплачують зарплати “в конвертах” та грубо нехтують базовими нормами безпеки як для працівників, так і для оточуючих. За рахунок цього вони пропонують пальне за цінами, подекуди нижчими за собівартість. Ця ситуація спотворює ринок, послаблює економіку і зменшує фінансові ресурси, необхідні для підтримки обороноздатності країни".
Які ознаки нелегальної АЗС
Нелегальні АЗС – це об’єкти роздрібної торгівлі пальним, які мають ознаки роботи із порушенням чинного законодавства України такі як:
- АЗС/АГЗП не надає фіскальний чек;
- Чек містить інформацію, що каса працює в тестовому режимі;
- На АЗС/АГЗП відсутній куточок споживача, в якому має бути інформація про власника АЗС, ціни на пальне та документи про якість продукції;
- АЗС/АГЗП розташовано з порушенням норм містобудівного законодавства;
- На АЗС/АГЗП відсутні засоби пожежогасіння;
- Торгівля паливом здійснюється з автоцистерн, каністр в гаражах тощо.
- У жовтні 2024 року Львівщина також лідирувала за кількістю нелегальних АЗС. Однак тоді тут налічувалось аж 98 таких АЗС (23%). В Одеській області — 42 АЗС (10%) та Івано-Франківській — 41 АЗС (10%).
- Актуальне
- Важливе



