Еспресо. Захід
Ексклюзив

"Є проблема поставити військову допомогу на облік", – волонтерка Уляна Кузик

5 грудня, 2022 понедiлок
16:27

Через це чимало потрібних для війська речей лежать на складах у військових частинах. І це часто відбувається через прогалини в законодавстві

Зміст

У Міжнародний День волонтерів начальниця управління постачання Добровольчого українського корпусу "Правий сектор" Уляна Кузик розповіла "Еспресо.Захід", з якими проблемами зараз стикаються волонтери.

Уляна Кузик – начальниця управління постачання Добровольчого українського корпусу "Правий сектор". Напередодні Міжнародного Дня волонтера вона долучилася до організації волонтерського саміту, де озвучила проблеми, з якими зіштовхуються волонтери.

Одна з таких проблем – військову допомогу проблемно поставити на облік через прогалини у законодавстві. 

"У військовій частині є люди, які ставлять на баланс різні речі, – розповідає Уляна Кузик. – А на баланс не можемо поставити, бо немає механізму. До прикладу, такі речі, як павербанки чи батареї – люди не знають, як це ставити на баланс. А ви уявляєте, я беру акт, що завезла таку допомогу певному підрозділу, далі його не можуть поставити на баланс у частині. А командир бере на себе відповідальність і віддає це на передову. Це потім потягне за собою всі наслідки. Судитимуть не лише волонтерів, а й військових лише через те, що були прогалини у законодавстві. Бо ж якщо під час бойових дій військовий втратив цю рацію, то як потім довести, що вона потрапила у частину? Є багато речей у військовій частині, а на баланс поставити не можуть. Тому їх не дають на передову. У мене в "Правому секторі" простіше, а в ЗСУ проблеми великі".

За словами Уляни Кузик, цю проблему навіть вдалося обговорити із заступницею міністра оборони України Ганною Маляр. Вона обізнана в ситуації. 

"Ганна Маляр мені підтвердила, що така проблема є і вона знає про це, – додає Уляна Кузик. – Казала, що не були готові до війни, тому не внесли зміни. Я це питання також піднімала вчора на волонтерському форумі. Я озвучила, а далі треба змінювати. Ще одне питання, яке ми обговорили, – забезпечення зимовою формою ЗСУ. На моє велике здивування, Міноборони справді забезпечило формою військо, але все лежить на складах ЗСУ. І потрібно написати запит, щоб її видали. Я саме цим буду займатися, бо моєму батальйону видали лише 50% зимової форми. Крім того, запевнила мене, що є паливо та бронежилети. Треба лише на все писати запити".

Довідково

Сьогодні відзначають міжнародний день волонтера. Міжнародний день волонтера відзначається багатьма неурядовими організаціями, громадянським суспільством та приватним сектором. Він також підтримується програмою волонтерів ООН.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінкутелеграм-канал та твіттер

Теги:
Читайте також:
Львів
+17.9°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
5 червня
19:15
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
Посадовця ДСНС на Івано-Франківщині судитимуть за схему з працевлаштуванням для ухилення від мобілізації
18:52
На Львівщині 6 червня очікуються дощі та грози, місцями град і туман
18:35
Обмін полоненими 05.06.2026
П’ятеро жителів Хмельниччини серед звільнених з російського полону українців
18:18
Анастасія Гнатишин
15-річна львів’янка Анастасія Гнатишин стала чемпіонкою Європи з шахів
17:52
Обмін полоненими 05.06.2026
Двоє жителів Рівненщини серед звільнених з російського полону військових
17:36
Добротвірське водосховище
Апеляційний суд зобов’язав повернути державі 667 га земель Добротвірського водосховища
17:00
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону
16:37
Олександр Романчук
Прикарпатець і футболіст збірної України Романчук зворушив жестом у військовому шпиталі на Львівщині
15:43
Обмін полоненими 05.06.2026
З російського полону повернулися четверо волинян та захисник із Маріуполя, мати якого проживає в Ковелі
15:23
обмін
Серед звільнених з полону — четверо прикарпатців повернулися додому
15:05
на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
Фальшива третя дитина: на Львівщині викрили схему незаконної демобілізації військових
14:37
ТЦК
Посадовця Луцького ТЦК затримали за підозрою в отриманні $7000 за уникнення мобілізації
10:56
пункт пропуску, прикордонники
Рух транспорту через ПП "Солотвино" на кордоні з Румунією призупинять на 10 днів: графік обмежень
10:23
прощання з Героями
На Львівщині 5 червня попрощаються зі сімома полеглими військовими
09:53
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
У нацпарку "Мале Полісся" на Хмельниччині розквітли рідкісні орхідеї, занесені до Червоної книги
09:15
Держкомісія дозволила ексгумацію польських та українських поховань у Львівській, Волинській і Тернопільській областях
08:39
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
Замість імперського наративу: Львівська ОВА пропонує перейменувати медуніверситет та аеропорт
2026, четвер
4 червня
19:19
розумні бодікамери, Тернопільщина
На Тернопільщині вперше в Україні впровадили автоматичний запис бодікамер поліцейських при застосуванні зброї
18:45
Посадовцям ТЦК на Закарпатті повідомлено про підозру за незаконне утримання та катування людей
Посадовцям ТЦК на Закарпатті повідомлено про підозру за незаконне утримання та катування людей
18:00
тримав у рабстві
До суду передали справу про 23-річне трудове рабство, в якому підприємець зі Львівщини тримав однокласника
17:23
Ексклюзив
Лассіна Траоре (ліворуч), "Шахтар" - "Карпати"
Рекордні 8 млн євро за Домчака та Фаала: чи змінять "Карпати" свою трансферну філософію
17:00
Олена Рибалко
109-річна львів’янка, яка пережила Голодомор і допомагала повстанцям, відсвяткувала день народження
16:30
У Львові викрили бордель
У Львові викрили бордель і мережу вивезення жінок за кордон: організаторку затримано
15:55
Двоє лікарів, одягнені у спеціальний медичний одяг синього кольору, маски та операційні окуляри, виконують оперативне втручання.
У Львові 8-річному хлопчику видалили одну з найскладніших пухлин мозку
15:18
Приміщення сміттєпереробного заводу всередині
Львів отримав назад майже 1 млн євро авансу за невиконані роботи на сміттєпереробному заводі
14:47
на Львівщині викрили батька та сина
Обіцяли інвалідність і виїзд за кордон за $15 000: на Львівщині викрили батька та сина
11:02
Оновлено
прощання з Героями
Львівщина 4 червня прощається із десятьма захисниками України
10:47
До Львівського історичного музею передали десятки археологічних знахідок різних епох
До Львівського історичного музею передали десятки археологічних знахідок різних епох
09:36
На площі Ангелів у Львові вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок війни
На площі Ангелів у Львові вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок війни
09:18
Діти влаштували пікет під стінами Хмельницького ТЦК з вимогою відпустити футбольного тренера
Діти влаштували пікет під стінами Хмельницького ТЦК з вимогою відпустити футбольного тренера
08:50
Після повідомлень про червонокнижних саламандр у Карпатах призупинили рубки під ЛЕП для ВЕС
Після повідомлень про червонокнижних саламандр у Карпатах призупинили рубки під ЛЕП для ВЕС
Більше новин