Думаю, люди співають не тому, що їм хочеться, в них душа співає, - Роман Тафійчук
Лауреат багатьох співочих конкурсів та фестивалів залишився вірним традиційній українській естраді.
Гостем студії "Вечора з Миколою Княжицьким" на телеканалі "Еспресо" був Роман Тафійчук з Гуцульщини. Його пісня "Я чекав" має півтора мільйона переглядів на YouTube. Це при тому, що сучасна молодь, здавалося б, віддає перевагу зовсім іншим музичним жанрам. Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Співати Роман почав із дитинства, у шкільному хорі. Згодом навчився грати на баяні. Після закінчення школи, не маючи музичної освіти, вступив до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на музичний факультет. Там з'явилися його перші пісні.
Роман гастролював різними містами України, виступав у Парижі для української діаспори.
Ви приїхали до нас з Карпат, зі села Верхній Ясенів. Я прочитав також, що ви вчились в Івано-франківському університеті, на мистецькому факультеті. Туди вам вдалось вступити без попередньої музичної освіти?
Так, я не знав нотної грамоти, проте в мене повірив пан Анатолій Грицан. Думаю, я його не підвів.
Чому ви обрали саме естрадний жанр? Здавалося, модним був рок чи інші музичні жанри. А ви обрали спів у традиційному жанрі української естради.
Батько у мене також не має музичної освіти. Проте свого часу він також хотів вступити до музучилища, однак йому не вдалось. Мати співає, а батько грає на баяні. З дитинства я дуже захопився Назарієм Яремчуком, Василем Зінкевичем − на їхніх піснях я виріс і згодом почав вчитись співати. Спершу співав із записами пісень в унісон і так виспівувався поступово.
Чому на Гуцульщині так багато людей люблять співати або грати на інструментах? Там кого не візьми, або грає на скрипці, або співає, або на велику коляду ходить. Що ж таке спів для гуцула?
На мою думку, це генетичне. Думаю, люди співають не просто тому, що їм хочеться, в них душа співає. Як, живучи в такому краї, не співати?
Ви співаєте традиційну естрадну українську музику, яка популярна у багатьох регіонах України. Вам ніколи не хотілось переїхати з Гуцульщини?
Не маю такого бажання. Хочу залишатись у своєму рідному краї − тут мої рідні батьки, тут люди, яких я люблю і поважаю.
Відомий майстер музичних інструментів Михайло Тафійчук − це ваш родич. Ви з ним спілкуєтесь?
Не часто, але спілкуємось.
Ваш захотілось співати більш естрадну музику, ніж традиційну гуцульську музику. Чому саме так? Чи ви фолк теж співаєте?
Фолк також співаю, проте я більший прихильник естради.
Що найбільше заводить українців, коли ви приїжджаєте кудись на весілля чи на концерт?
Українці прихильні до гуцульського діалекту.
Я помітив, що музика на телебаченні та музика, яку слухають на весіллях відрізняється.
Так, музика різниться. Бо весілля − це довгий час, музиканти переспівують багато пісень і вони мають бути універсальними. Адже пісні є різні.
Чого вам найбільше бракує на українському телебаченні, саме у сфері музики?
Мені бракує української пісні, саме такої як співав Яремчук, Зінкевич.
Пісня "Я чекав", яку ви співали в нашій студії, хто є її автором? Як вона виникла?
Автор цієї пісні - Богдан Кучер. Цю пісню співав і співає досі Іво Бобул. Ми з Богданом Кучером давно знайомі, він написав для мене ще декілька пісень. Проте саме ця мені припала до душі, я попросив дозволу її виконувати, а також зробив на неї своє аранжування. Зараз бачу, що вона сягнула великих рейтингів. Вона подобається людям.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе