Е-квиток для Львова здорожчав на 8,6 млн грн через додаткові угоди на охорону, клінінг і зв'язок
ЛКП "Львівавтодор" укллав 21 додатковий договір щодо розгортання е-квитка у Львові на суму у 8,6 млн грн
Про це "Еспресо.Захід" розповів голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич.
На останній комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради, ЛКП "Львівавтодор" надіслав комісії додаткові договори щодо розгортання е-квитка у Львові, які були підписані поза основним договором з ЄБРР на 10 млн євро. А от щодо нового deep-плану, який за словами ЛКП "Львівавтодор" вже погоджений, його так і не було оприлюднено, оскільки він "на англійській мові і треба його перекласти".
"Таке пояснення виглядає дещо іронічним, адже на комісії ні в кого немає проблем з англійською мовою. Тому ми все чекаємо, коли новий deep-план нам представлять, бо без нього немає сенсу про щось конкретно говорити", - каже Ігор Зінкевич.
Читайте також: Десятилітня історія (НЕ)запровадження е-квитка у Львові
Депутат додає – стосовно додаткових договорів є питання про доцільність їх укладання, адже це все додаткові гроші з бюджету міста.
"Загалом укладено 21 договір на загальну суму за минулий рік у 8 млн 603 тис. грн. Серед договорів є, наприклад, угода про прибирання території, охорона за 360 тис. грн, передання смс-повідомлень на 358 тис. грн, виробничий одяг для контролерів, закупівля теплової енергії для Львівелектротранс, договори орендної площі і багато іншого, що варто би було пояснити, чому все це включено до е-квитка? Найдорожча позиція GigaCloud – хмарне середовище строком дії до 30.04. 2023 на суму 5 млн 757 тис. грн. Також є договори про програмну продукцію, мобільний зв'язок, заборгованість компанії "Аствел Софт" та ряд інших договорів", - відзначив Ігор Зінкевич.
Читайте також: Львівавтодор через тендер купив стіл письмовий з тумбою за майже 40 тис. грн
На наступній комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради ЛКП "Львівавтодор" має представити новий deep-план та пояснити ряд додаткових договорів укладених щодо розгортання е-квитка.
- Нагадаємо, Львівавтодор шукає нову ІТ-компанію для обслуговування хмарного середовища е-квитка, при цьому постійно скаржачись на компанію "Аствелл Софт", яка відповідала за хмарне сховище системи АСОП для роботи е-квитка у Львові, кажучи, що ті "пішли по-англійськи". Директор IT-компанії "Аствелл Софт" Володимир Строгуш заперечив, що його компанія не передала ЛКП "Львівавтодор" паролі доступу і робочу документацію щодо конфігурації хмарного сховища системи АСОП та готуєтсья подати в суд за наклеп. Ще 13 січня 2022 року у Львівській ОТГ мав би запрацювати електронний квиток для проїзду мешканців, однак насправді відтоді почався лише перший етап практичного розгортання системи – "навчання пільговиків". Цього року у Львові чиновники розробили новий deep-план розгортання е-квитка. За 2022 рік у Львові зафіксовано понад 1,2 млн валідацій е-квитка.
- Актуальне
- Важливе