До 10-ліття Ряшівської проектованої у Львові. Дороги немає, а проблем не вирішують
До Євро 2012 у місті планували збудувати важливу магістраль, що мала полегшити комунікацію між автовокзалом, аеропортом і залізничним вокзалом. Та не встигли.
І як майже все, що планували до чемпіонату, але не завершили, реалізація цього проєкту затягнулася на довгі роки. Проблема й у застарілому проєкті, й у відсутності коштів, та насамперед – у викупі земельних ділянок, що мають іти під дорогу – за більш як 10 років у комунальну власність перейшло всього 9 ділянок з 49.
Про те, як просувається процес викупу, в коментарі для "Еспресо.Захід" розповів в.о. директора департаменту містобудування Сергій Коровайник.
Викуп садових наділів
"Потрібно викупити 40 ділянок. На них є близько 20 об'єктів нерухомого майна та зелені насадження. Уже викупили 10 ділянок. Завершується підготовка договорів ще на 10. Сподіваємось укласти їх упродовж місяця. Фактично залишаються ті ділянки, на яких є нерухомість. На них зараз оформлюємо технічні паспорти у БТІ, що трохи затягує процес. Після цього їх буде оцінено, і теж плануємо викупити разом з ділянками. Там є один великий житловий будинок, який буде проблемно викупити, але він розташований трохи збоку, тому з його викупом поки можемо почекати. Решта – це напівзруйновані садові будиночки, які коштують не надто дорого", – каже Сергій Коровайник.
За його словами, в більшості власників є розуміння і вони йдуть назустріч. Лише двоє-троє з них ще не визначились і періодично змінюють рішення. Щодо них паралельно запускають і судовий процес.
Проєкт дороги
Проєкт було розроблено ще до 2012 року, він фактично застарілий. Зараз дороги у місті будують за зовсім іншими стандартами, тому його слід доробляти. І однозначно – переписувати всю кошторисну документацію.
Ділянка на продаж
Попри те, що звільнення ділянок відбувається дуже повільно, інші земельні наділи, якими володіє місто, намагаються продати чи передати під забудову.
Як зазначає Сергій Коровайник, одна з них готується на продаж під торгово-виставковий комплекс. Стосовно неї вже проголосовано на сесії дві ухвали, виконком 28 січня видав містобудівну документацію, ділянка йде на експертну оцінку й уже після того її можна виставляти на аукціон. Від цього року всі земельні торги відбуваються через Прозоро. Це дуже позитивний процес, бо він стає більш публічним, про продаж тоді може простіше дізнатися більша кількість потенційних покупців.
Ділянка дуже приваблива, адже розташована в першій лінії попри проектовану дорогу та неподалік нового терміналу аеропорту.
Інші проблемні території
Згадана ділянка розташована неподалік іншої, яку виділяли для будівництва арени для проведення Євробаскету-2015, та ділянки, яку передавали за борги "Онуру". Обидві стоять пусткою вже багато років.
Ділянку площею 5,8 га, яка була виділена під будівництво арени для Євробаскету, почали освоювати у 2013 році. На ній уже навіть була зведено фундамент, але початок військових дій у 2014 році призвів до того, що в України Євро забрали, а відтак було зупинено будівництво.
Інший шмат землі, який у 2019 році міськрада вирішила віддати компанії "Онур" за борги ще періоду Євро 2012, теж "завис у повітрі". До цієї оборудки мали претензії правоохоронні органи, відтак суд у січні 2021 року скасував реєстрацію права власності на землю та повернув ділянку в комунальну власність міста. Відзначимо, що на цій території площею 4,8 га поряд з аеропортом "Львів" компанія планувала збудувати багатофункціональний конгрес-хол, готель, а також офісні будівлі.
Фото: Твоє місто
Історія
Нагадаємо, про будівництво нової вулиці з розв’язками, яка з’єднала б тупикову Ряшівську в районі вулиці Патона та Наукову, заговорили 2009 року під час підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012. Нову понад трикілометрову вулицю планували збудувати з чотирма смугами, велосипедною доріжкою та п’ятьма підземними й наземними переходами. Підрядником стала компанія "Онур", яка ремонтувала більшість вулиць Львова до єврочемпіонату. Будувати почали відразу на двох ділянках: від вулиці Кульпарківської рухались у бік аеропорту, але вперлись у садові кооперативи. Не надто просунулись і на відрізку вздовж нового терміналу. На тому все зупинилося ще 2011 року.
У 2011-му вартість вулиці оцінили у 171 млн грн за тодішніми розцінками без урахування транспортних розв’язок. Разом із ними вартість вулиці становила б приблизно 400-500 млн гривень.
Друге життя вулиці міг дати інший євротурнір, баскетбольний, що мав відбутися в Україні 2015 року, але цього разу на перешкоді став початок російської агресії. З того часу питання вулиці часом реанімували. Але бачимо, що просунулися недалеко: викуплено всього 9 проблемних ділянок із 49, а до модернізації проєкту поки навіть не бралися.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе