![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Діти можуть самостійно генерувати у "Дії" свої COVID-сертифікати
Але починаючи з 14 років. За дітей віком 12-13 років це повинні зробити батьки.
Про це розповів під час пресбрифінгу в.о. начальника управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук, передає "Еспресо.Захід".
За станом на сьогодні на Львівщині проти коронавірусної інфекції вакциновано близько 4 тисяч дітей та підлітків (за станом на вчора, 2 грудня – 3840), з них майже 1,5 тисячі – двома дозами.
В окремих країнах, згідно з рекомендацією ВООЗ, розпочалася вакцинація дітей віком 5-12 років. Проводиться вона лише певними вакцинами, які пройшли дослідження щодо можливості використання різними віковими категоріями. Наразі дітей вакцинують тільки однією із них - Pfizer.
"Поки що ми не очікуємо, що в Україні розпочнуть вакцинацію дітей віком від п’яти років, оскільки є ще невеликий відсоток вакцинованих серед дітей віком від 12", - зазначив інший спікер заходу, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.
Він нагадав, що при вакцинації дітей та підлітків діють певні вимоги: "Абсолютно всіх дітей не вакцинують. Вакцинують тих, які мають хронічні захворювання, тих, які виїздять на змагання або навчання за кордон і тих, які мають повний вакцинальний статус, тобто вакциновані від рутинних інфекцій, починаючи з першого дня життя. Наступний кроком, я думаю, буде вакцинація всіх дітей віком від 12 років, незалежно від вакцинального статусу. Лише після цього розпочнеться вакцинація молодших вікових груп. Приймати рішення, безумовно, буде Міністерство охорони здоров'я спільно з технічно-експертною групою,яка діє при МОЗ і складається з висококваліфікованих спеціалістів терапевтичного, імунологічного та алергологічного профілю. Саме ці експерти розглядають можливість використання вакцин для різних вікових груп і взаємозамінності вакцин. Moderna, приміром, взаємозамінна з вакцинами AstraZeneca та Pfizer. Її можна вводити як другу дозу або як першу, а пізніше довакциновуватися вже цими вакцинами", - пояснив фахівець.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)