Директор Парку культури пояснив, чому у Львові "масово зрізають" дерева
Львів'яни скаржаться на масове зрізання дерев у парках міста. Зокрема у соцмережах опублікували світлини, де видно свіжозрізані пеньки. Йдеться про Парк культури
У коментарі для "Еспресо.Захід" директор Парку культури, а зараз військовослужбовець ЗСУ Олександр Молодий зазначив, що зрізати потрібно більше дерев, аніж це роблять зараз. А за останні два тижні, каже він, зрізали одне дерево, яке впало просто на стежку.
"На щастя, це було вночі. Бо якби це сталося, коли там ходять люди, то інцидент міг би призвести до чиєїсь смерті. Це був перший випадок. Там ще є 3 чи 4 дерева, які треба терміново обрізати, але, на жаль, дозволів немає. Мабуть, почекаємо, коли воно вже на голову комусь впаде, а тоді зріжемо. На іншому фото – дерева, яких чомусь не зрізали, а їх треба забирати. Коли був снігопад, там три дерева зламалися, в тому числі верба, яка впала на сусідський паркан. Тоді була маса дзвінків з гарячої лінії", – пояснює Олександр Молодий.
Він каже, якщо вчасно не зрізати хворі дерева, то міські парки перетворяться на хащі, а дерева падатимуть на голови львів'янам. Поряд з тим в управлінні екології не дають достатньо дозволів на вирубку хворих дерев.
"За останні два тижні в парку зрізали лише одне велике дерево, яке зламалося навпіл, коли були снігопади. Якщо в парку ріжуть дерева, то виключно в аварійних випадках і тільки з дозволом на порізку від управління екології. На жаль, часто бояться різати те, що насправді треба. Бо в парку під зрізання підпадають сотні дерев", – розповідає Олександр Молодий.
За його словами, зараз парк має дозвіл на порізку ще 42-х дерев. Ще раніше був виданий документ на зрізання 14.
"Їх потрібно зрізати, бо, на жаль, є дерева, які хоч і виглядають здоровими, за рік-два гинуть і падають. Ще до початку повномасштабної війни я нарахував близько сотні тільки ясенів, які треба терміново різати. Відтоді ми отримали дозвіл зрізати десь лише на 12 чи 13 із них", – каже він.
Директор парку додає, що десятки років (мова про весь період СРСР) дерева не зрізали. Він переконаний, що парк не може бути лісом, тому зрізати дерева треба сотнями.
Читайте також: Як зміняться львівські парки цього року
"Якщо ти хочеш зробити якусь правильну справу, то треба її робити. А якщо хочеш її загробити, то треба запитати думку в людей. Як на мене, то парк має бути парком, він не може бути схожим на ліс. Насправді треба зрізати сотні дерев у Стрийському парку, сотні в Парку культури, загалом у Львові треба забирати всі ті хворі й небезпечні дерева. Бо екоактивісти та обурені мешканці дуже голосно кричать, але лише до тих пір, поки дерево не впаде на когось із людей. А після цього раптово зникають і активісти, і всі ці обурені мешканці", – наголошує директор парку. І додає, що там, де зрізають дерева, потрібно садити інші на заміну.
"Садити треба правильні дерева, а найголовніше – за ними доглядати. Перші 20 років доглядати необхідно щорічно і робити це правильно", – підсумував Молодий.
- Актуальне
- Важливе