"Не на часі": депутатка розповіла, яка зараз ситуація із розвитком львівських парків
Про те, що зараз відбувається у сфері розвитку парків Львова “Еспресо.Захід” поговорив з депутаткою ЛМР від "Голосу" Марією Чижишин
У Львові вже кілька років говорять про стратегії розвитку міських парків, однак про їхню реалізацію нічого не відомо.
2 листопада на сесії міськради затвердили Програму комплексного розвитку та утримання парків, лісопарків, скверів і зелених зон Львівської міської територіальної громади на 2024-2028 роки. При цьому, така програма вже була затверджена раніше, лишень до 2026 року.
"Всі хочуть розвитку парків, ми розуміємо що це важливо для міста. Ми теж з комісією часто виїжджаємо у різні парки та розуміємо, що немає жодного парку, в якому не потрібно щось дофінансовувати. Будь-які моменти, які ми хочемо змінити – чи стратегічне бачення, чи банально поміняти смітники, потребують грошей. Ми розуміємо, що сьогодні цих фінансів немає, але нам нічого не заважає ці стратегії, поки воєнний час, розробляти. А вже після перемоги це втілювати – тоді коли в нас буде і фінансове і моральне бачення цього всього”, – коментує львівська депутатка Марія Чижишин.
Вона також зазначає, що розробка стратегій щодо парків – це швидше ініціативи громадськості чи навчальних закладів, у яких бере участь міська влада, але не навпаки. І у цьому, зі слів Марії Чижишин, немає нічого поганого, оскільки всі ці напрацювання та обговорення будуть залучені після війни.
З іншого боку, депутати напрацювали та прийняли важливі зміни. Мова йде про Програму комплексного розвитку та утримання парків й т.д., яку продовжили до 2028 року.
"Ми цю програму доповнили тим, що кожен парк буде тепер фінансуватися напряму. Тобто, зазвичай парки, які не мали своєї адміністрації, повинні були робити закупівлі через управління екології", – додає Марія Чижишин.
З її слів, це не завжди було добре для парків і забирало багато часу. Зараз найголовніше те, що парки будуть самостійно мати змогу закуповувати для себе необхідну кількість смітників, до прикладу, лавочок. Це дозволяє уникнути довгої бюрократії.
"Ще важливий момент, що згідно з цією програмою має бути наглядова рада при парках. Тобто ми вже документально до кінця грудня маємо затвердити її, яка б була при комісії екології й збиралася як мінімум раз у квартал", – каже депутатка.
Така рада мала б балансувати розвиток зелених зон у місті. До прикладу, одні парки покращують доріжки, атракції, насадження, а в інших є проблеми з межами та розкраданням землі, вони занедбані.
"Це те, про що я вже говорю другий рік і наразі через юридичні моменти: юридичний відділ зайнятий якимись іншими справами та не можуть допрацювати цю концепцію по наглядових радах", – коментує вона.
Нагадаємо, у 2022 році в Українському католицькому університеті відбулася презентація стратегії розвитку 6 парків Львова. У жовтні 2023 року управління екології опублікувало допис у фейсбуку про нову стратегію розвитку Снопківського парку від "Львівської політехніки".
- До слова, в одному з парків Львова обіцяють облаштувати водовідведення
- Актуальне
- Важливе