День Матері-Землі. Львівські екологічні акценти

22 квітня у світі під егідою ООН відзначають День Матері-Землі, щоб привернути увагу до проблем навколишнього середовища.

До відзначення цього дня долучається й Україна, зокрема Львівщина. Зокрема, сьогодні відбувся онлайн-марафон від заповідника "Сколівські Бескиди" "Відновимо Планету разом!" 

"Еспресо.Захід" пропонує пригадати про основні львівські екологічні перемоги та проблеми, які ми висвітлюємо. 

У Львові є 32 парки, 12 з яких належать до природоохоронних об’єктів. Цьогоріч Львівська міська рада оголосила тендер на закупівлю робіт з догляду за парками. Начальниця управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради Олександра Сладкова, зазначила, що раніше на догляд парків виділяли недостатньо коштів. Перевагу у видатках надавали прибиранню. Проте зараз в ЛМР почали перерозподіляти видатки в бік догляду за рослинами та максимального очищення від сміття.

Пор проблеми з побутовими відходами та будівництвом сміттєпереробного заводу у Львові не чув лише лінивий. Проте в місті працює й низка ініціатив, які намагаються сприяти зменшенню сміття. Наприклад, організація Zero waste Lviv створила мапу екодружніх закладів: 12 мереж і 89 кав'ярень, які надають знижки та бонуси за те, що їхні клієнти користуються багаторазовими горнятками. 

Зменшити кількість відходів текстилю і розповісти про відповідальне споживання прагне харківська крамниця "Ясна річ", яка відтепер є і у Львові. 

У галузі зменшення органічних відходів, та навіть створення доданої вартості в місті функціонує банк їжі "Тарілка". Його сенс у тому, що продукти, в яких майже закінчився термін використання, віддають малозабезпеченим людям. Себто їжа, яку магазини мали б невдовзі викинути, знайде споживача, а не стане органічними відходами. Супермаркет укладає з "Тарілкою" угоду про партнерство, і щодня повідомляє, що може віддати. 

Серед результативних львівських екологічних ініціатив варто згадати історію про те, як міська громада врятувала унікальне озеро з черепахами. Привернути увагу до проблем Левандівського озера планують, організувавши фестиваль риболовлі. 

Щороку рятувальники борються з пожежами трави, які вже є атрибутами весни. А нещодавно через підпал трави біля Львова згоріли два автобуси.

Довідково. 

Міжнародний день Матері-Землі (англ. International Mother Earth Day, ісп. Día Internacional de la Madre Tierra, фр. Journee internationale de la Terre nourriciere) відзначають щорічно 22 квітня, починаючи з 2010 року. День встановлено Генеральною Асамблеєю ООН 2009 року (резолюція № A/RES/63/278).

Термін "Мати-Земля" загальноприйнятий у багатьох країнах, він відображає взаємозалежності між планетою, її екосистемами та людиною.

Міжнародний день Матері-Землі покликаний нагадати, що кожен з нас зобов'язаний своїм існуванням нашій планеті і її екосистемам. Щороку цього дня ООН актуалізує певну тему, щоб надати спрямування для акцій, що відбуваються та привернути увагу до конкретної проблеми навколишнього середовища. Цього року День Матері-Землі, який відзначають у рік біорізноманіття, підкреслює важливість турботи про здоров'я нашої планети. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.