Де у Львові та області пацієнти з епілепсією і розладами психіки й поведінки можуть отримати "Доступні ліки"
Українці, які живуть з цими діагнозами, можуть отримати необхідні їм препарати безплатно або з невеликою доплатою
Про це нагадали у Національній службі здоров'я України, передає "Еспресо.Захід".
Загалом до програми "Доступні ліки" входить 64 торгові назви лікарських засобів для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки.
Як отримати "Доступні ліки". Покрокова інструкція
1. При шизофренії, шизотипових станах і маревних розладах, розладах настрою, невротичних, пов'язаних зі стресом й соматоформних розладах потрібні медикаменти призначає психіатр. Щоб проконсультуватися з цим фахівцем, направлення від сімейного не потрібне. Лікар складає план лікування та виписує перший рецепт.
При епілепсії можна звернутися до психіатра, а можна — до невролога. Спеціаліст у цьому випадку так само складає план лікування й виписує рецепт.
На час воєнного стану лікар може виписувати як електронні, так і паперові рецепти. За наступними можна звертатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Лікар "первинки" випише рецепт на основі плану лікування, які раніше склав психіатр чи невролог.
2. З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця прописки пацієнта. Головна умова — щоб аптечний заклад мав договір з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою "Доступні ліки".
Термін дії рецепта становить 30 днів, починаючи з дня, коли лікар його виписав.
3. Рецепт слід показати працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні лікарські препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який лікарський засіб повністю безплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість медикаментів аптечному закладу відшкодує НСЗУ.
Як знайти найближчу аптеку, яка відпускає такі ліки на Львівщині:
1. Через дашборд на сайті НСЗУ. Для цього перейдіть за цим посиланням. У меню зліва оберіть ваш населений пункт (наприклад, Дрогобич) та потрібний напрямок програми реімбурсації.
2. Зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
- У МОЗ пояснили, як пацієнти з хронічним обструктивним захворюванням легень можуть отримати свої препарати безплатно
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе