Чому Україна вийшла на друге місці у світі за добовою смертністю від COVID-19?
Епідеміолог із Львівщини назвав причину. Це через нерозуміння ситуації людьми та применшення ними існуючої загрози.
"Скільки не було інформаційних роз’яснень, а багато людей й надалі не дотримуються маскового режиму. Частина якщо й носить маски, то робить це неправильно. Але якщо маска не закриває рот і ніс, а тільки рот, то вона не допомагає! Маска захищає не від того, щоб люди не їли, а від того, щоб люди не вдихали інфікованого повітря. Те саме стосується вакцинації. Захищеним є тільки кожен четвертий, а це дуже мало, - наголосив під час пресбрифінгу регіональний координатор з вакцинації від коронавірусу у Львівській області Олег Когут, передає "Еспресо.Захід". - Нам потрібно створити популяційний імунітет. Тоді вірус, який буде виділятися від хворої людини, наштовхуватиметься на опір вакцинованих людей, і у навколишньому середовищі, відповідно, не виживатиме. А для цього мусимо вакцинувати хоча б 70% населення. Це – мінімальна кількість, бо бажано більше (хоча б 80%). Для рутинних інфекцій узагалі передбачено 95% вакцинованих. Тільки тоді ми зможемо побороти захворюваність. А буде високий рівень захворюваності, відповідно, буде високим і рівень смертності. Вакциновані легко переносять захворювання, а легке захворювання не дає ускладнень і не дає летальних випадків. Однак соціологія показує, що близько 45% населення немає бажання вакцинуватися. Важко ще якісь докази навести, крім тієї біди, яка на сьогоднішній день у нас є із наповненістю лікарень та летальністю. Кожного дня на Львівщині від коронавірусної інфекції помирає 20-30, а іноді й більше людей. Загалом в області від COVID-19 померло 4830 людей. Я вже говорив колись: "Ми втратили населення невеличкого містечка". Хай люди над цим задумаються. Безумовно, вакцинація є добровільною, але свобода (є таке філософське визначення) – це пізнана необхідність. Людей не треба примушувати - вони самі повинні зрозуміти, що іншого захисту, крім вакцинації, не існує. Вакцинація – це геніальний винахід людства, який рятує нас від інфекційної захворюваності".
Олег Когут додав, що якщо проаналізувати статистику нових випадків захворювання протягом останнього тижня, то можна припустити, що область уже вийшла на пік захворюваності і через 1-2 тижні та почне знижуватися: "Найвищі її рівні (а за один день ми тоді реєструвалося понад 1700 випадків) спостерігалися минулого тижня, а вже від четверга (4 листопада. – Ред.) рівень захворюваності поступово знижується. Традиційно найменшим він був на вихідні, бо на вихідні люди, в яких є незначні прояви захворювання, за медичною допомогою не звертаються. Вчора повідомлялося про понад 600 нових випадків захворювання (це – дані за неділю, 7 листопада. – Ред.). А сьогодні (це, відповідно, дані за понеділок, 8 листопада. – Ред.) – про 1352. Загалом на Львівщині за станом на вчорашній день на COVID-19 захворіло 193 350 осіб. Це – досить серйозні цифри. Значна частина хворих підлягає госпіталізації. За станом на вчора у стаціонарах області перебувало 3366 осіб, а якщо рахувати разом із амбулаторними хворими, то на коронавірусну інфекцію за станом на сьогодні хворіє близько 5 тисяч людей. Багато з них важко переносить захворювання. У відділеннях реанімації перебуває 248 осіб. У попередній день їх було трохи більш, ніж 200. Захворювання швидко розвивається. Практично кожен десятий госпіталізований пацієнт потрапляє у реанімацію, з них частину доводиться переводити на штучну вентиляцію легень. За станом на вчора таких було 112 осіб".
За інформацією директора Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих Максима Прикупенка, за цей рік лікування у закладі пройшло 3216 пацієнтів з COVID-19. Зараз перебуває 340, з них 259 є кисневозалежними. У відділенні реанімації - 27 пацієнтів, з них 8 – на ШВЛ. Наймолодшій пацієнтка у реанімаційному відділенні – 32 роки. Є багато пацієнтів віком до 30 років. Але середній вік хворих, за спостереженням лікаря, – 55 років. Щодоби у госпіталь поступає у середньому 30 пацієнтів. "На минулих вихідних (6-7 листопада. – Ред.) кількість поступлень була дещо меншою, ніж на попередніх (30-31 жовтня), але тенденції до різкого зменшення кількості госпіталізації ми наразі не спостерігаємо. Серед пацієнтів, які за станом на понеділок перебувають у нас на лікуванні, 20 є вакцинованими. Хтось вакцинований однією дозою, хтось – двома. У реанімації жодного вакцинованого пацієнта немає. Пацієнти поступають у досить важкому стані, бо хвороба стала більш агресивною. Ми залучили до роботи практично всі терапевтичні відділення. Так само надають допомогу і хірургічні служби (заступають на чергування). При потребі будемо залучати спеціалістів з інших лікарень. Наразі ж справляємося нашими силами", - зазначив очільник госпіталю.
За добу лікарня споживає 4,2-4,5 тонн кисню. Однак, як повідомив Максим Прикупенко, перебоїв з постачанням кисню немає. "Є певні моменти не те, що із запізненням – ліміт часу трохи розтягується, але такого, щоб кисень повністю закінчився – такого не було", - запевнив він. Роботу кисневої системи директор медзакладу оцінив як задовільну.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе