Еспресо. Захід
Ексклюзив

Деталі "пригод" Тищенка у Львові: погром, обман і дві бабусі

2 листопада, 2023 четвер
18:57

Еспресо.Захід з'ясувало, чому депутат Микола Тищенко приїхав до одного з мікрорайонів Львова, Брюховичів, та кого із львівських бізнесменів мали намір "ставити на місце" з парламентської комісії

Неабиякого переполоху в Брюховичах, що у передмісті Львова, у вихідні наробив одіозний вигнанець зі "слуг" – нардеп Микола Тищенко. Як він сам заявив, він прибув сюди, щоб захистити немічних стареньких від земельних рейдерів, які захопили 2 гектари комунальної землі.

Парламентарій писав, що його викликали працівники та пацієнти приватного геріатричного пансіонату. Рейдером він називає Андрія Завадського, львівського бізнесмена, якого не раз звинувачували в незаконному будівництві, зокрема й у Брюховичах. Сам Тищенко з жовтня минулого року очолює тимчасову слідчу комісію ВРУ, що розслідує можливі факти неефективної діяльності Держагентств лісових ресурсів, водних ресурсів і Держекоінспекції, через які могли зменшитися надходження в бюджет.

Через що виник конфлікт

Приватний пансіонат "Ренамед" (директор Олександр Клочко) для престарілих людей, куди прибув Микола Тищенко, розташований у передмісті Львова, Брюховичах, на вул. Смолиста, 10. 

Земельну ділянку використовує Товариство з обмеженою діяльністю "Фонтан" на підставі договору на право користування землею від 1998 року. Компанія належить родині Завадських. Утім щодо права власності на цю територію тривають суди. У дописі Тищенко зазначав, що Завадський підробив документи про оренду державної землі і незаконно вніс дані в державний реєстр.

"Невідомі озброєні люди під керівництвом Андрія Завадського незаконно захопили 2 гектари комунальної землі в елітному см-ті Брюховичах в передмісті Львова. Підробили документи про оренду державної землі завдяки корупційним зв’язкам з реєстратором Лободинець Наталією, яка, зловживаючи посадою, незаконно внесла їх у державний реєстр. Загарбники вже видали листи про виселення всім важкохворим бабусям і дідусям", – написав Тищенко.

До слова, візиту нардепа у Брюховчах були не надто раді, а тому відразу вирішили прикласти до нього фізичну силу. 

Про нібито підробку документів також зауважила в коментарі Еспресо.Захід громадська активістка Юлія Лацик.

"Мені відомо, що стосовно цього об'єкта відкрито кримінальне провадження і триває слідство за фактом підробки документів. Ще в 1990-х роках землю надали чи в користування, чи в оренду якійсь фірмі, де право власності фактично перейшло на Завадського. Кажуть, що відбулось це у злочинний спосіб. Наскільки мені відомо, там підроблені рішення сесії Брюховицької селищної ради. Зараз люди, які є дійсно тими істинними набувачами, судяться з цим чоловіком", – пояснила Юлія Лацик.

Ексголова Брюховицької селищної ради Володимир Доманський узагалі заявляє, що нічого не пам'ятає, бо вже не є головою майже 4 роки.

"Я вже четвертий рік як не селищний голова. Тому не знаю нічого, що відбувається. Пансіонат діючий, земельна ділянка була в користуванні пансіонату або, можливо, ГО. Я зараз не до кінця знаю, можливо, там щось мінялося. Так розумію, можливо, триває конфлікт між співвласниками. Не вникав у ситуацію і не мав часу з'ясувати", – розповів у коментарі Доманський.

До речі, за даними ЗМІ, родина Завадських мала приятельські стосунки з селищним головою Брюховичів Володимиром Доманським. Він обіймав цю посаду з 2015 року до осені 2020-го, доки селище остаточно перейшло до складу Львівської громади. Дружба була настільки сильною, що родина Доманського користувалася автомобілем Завадських.

Хто з ким і за що судиться

Власне судиться з Андрієм Завадським чоловік на ім'я Тарас Мірус. Він стверджує, що родина Завадського незаконно відібрала в нього земельну ділянку і 4 будинки, які розташовані на ній.

"Земельна ділянка площею 2,07 га є в комунальній власності. У 2010 році землю в оренду на 20 років для культурно-оздоровчих цілей надали громадянину Польщі Емілю Лукашу Санакєвичу, але тоді цього не було внесено в реєстр. А вже 2021 року було підроблено два рішення Брюховицької селищної ради (356 і 359) та договір із ТзОВ "Фонтан" і БСР. На підставі цих документів львівський реєстратор Назар Павлишин вніс це в держреєстр і зареєстрував договір користування на 49 років на ТзОВ "Фонтан", – пояснює Мірус.

Фото: надано Тарасом Мірусом

 

Потім ця реєстрація, за його словами, була скасована Мін'юстом, але вже наступного дня на підставі тих самих рішень договір перереєструвала реєстраторка Белзької міської ради Наталія Лободинець.

"Коли мій адвокат дав запит щодо цих рішень, то одне рішення стосувалося гробівців на Брюховицькому цвинтарі, а друге – цілодобової роботи гриль-бару. Тобто були сфальсифіковані два рішення. Після цього вже міська рада Львова дала запит в головне управління поліції про шахрайські дії з боку невстановлених осіб про підробку цих рішень. Відкрито кримінальне провадження  і зараз триває розслідування", – каже Тарас Мірус.

Він запевняє, що на земельній ділянці на вул. Смолистій розташовані будинки бабусь його дружини, зведені в 2019 році. Каже, що за один день на підставі підроблених документів їх "знесли", а натомість "поставили" будинки ТзОВ "Фонтан".

"Вкрадені і мої будинки, і комунальна земля. Фізично будинків не зносили. Їх було знесено юридично. За документами начебто знесені мої будинки, а побудовані інші", – додав наш співрозмовник.

Версія іншої сторони

Андрій Завадський, звинувачений Миколою Тищенком у рейдерстві, переконує, що нікого не мали на меті виселяти, а тим більше літніх людей. Навпаки – хвилювалися за їхнє подальше перебування у непридатних для життя приміщеннях, особливо в зимовий період.

"Ми нікого не виселяли, лише дали припис, що коли прийде зима, стареньким буде холодно, бо в них боргу за газ майже 7 мільйонів гривень. Дали їм три місяці, попередили, що люди будуть мерзнути", – пояснив Завадський.

Геріатричний пансіонат "Ренамед", каже Андрій Завадський, винаймав ці приміщення і платив орендну плату. Але заборгували вже 7 мільйонів гривень. 

"Були такі моменти, що вони ставили магніти на лічильники, скручували показники. А щодо Тищенка, то насправді його ніхто не бив. Начальник охорони взяв його за руку і повернув до себе. Є відповідне відео, це все фіксувала поліція. Побили охоронців вони: увірвалися в будинок, перекинули все з ніг на голову. Я це називаю "бєспрєдєлом". І це все без рішення будь-якого суду й без жодних документів. Просто зробили погром", – поділився Завадський.

Цю ж версію подій, що сталися у вихідні, для "Еспресо.Захід" озвучила і юристка ТзОВ "Фонтан" Ірина Дуда. Жінка каже, що Тищенко разом з іншими чоловіками незаконно прийшли на територію, як охороняється, перелізли через паркан і позривали камери відеоспостереження.

"Перебуваючи на території, попередньо зламавши камери відеоспостереження, представники Тищенка разом із Мірусом, який його в Брюховичі й покликав, зламали ще й двері у житловому будинку, який розташований на території. Там живе власниця ТзОВ "Фонтан". Вчинили там погром, шукаючи, мабуть, документи про право власності на будівлі та земельну ділянку. Після цього з будинку зникли коштовності та гроші", – розповіла Дуда.

Окрім цього, каже жінка, разом з Тищенком на територію зайшли представники районного ТЦК та почали вручати повістки працівникам охоронної фірми.

За словами місцевих мешканців, розбірки схожого формату відбуваються не вперше. Часто сюди приїжджають правоохоронці.

Звинувачення в рейдерстві – взаємні

Представниця Андрія Завадського та ТзОВ "Фонтан" Ірина Дуда переконує, що жодних законів представники фірми не порушували. Попередній договір оренди ділянки, підписаний із Мірусом і його польським партнером, розірвали нібито через систематичну несплату оренди – про це є рішення селищної ради.

Озвучила Дуда позицію і про будинки бабусь дружини Міруса. Юристка стверджує, що бабусі нічого на території не будували взагалі.

"Мірус у 2019 році зареєстрував ці будівлі на бабусь своєї дружини, мотивуючи це тим, що вони начебто в 2019 році ці будинки побудували. Зареєстрували два будинки за однією бабусею, а два будинки за іншою. Вони подали позов до "Фонтану" про витребування з власності цих будівель, ця справа триває з лютого 2022 року. Але, згідно з висновком експертизи, ці будівлі збудовані ще в 1950-60 роках і ніяк не могли бути побудовані у 2019 році", – каже Ірина Дуда. 

Крім того, юристка переконує, що Мірус, імовірно, спільно з представниками геріатричного пансіонату "Ренамед", намагався шляхом рейдерства та шахрайства відібрати ТзОВ "Фонтан" у її власників.

"1 серпня цього року ми отримали повідомлення, що ТзОВ "Фонтан" змінило своє місце реєстрації зі Львова на Київ, а керівником замість Завадського став Жифарський. До дій із перереєстрацією були залучені нотаріуси із Вінниччини та Сумщини, а фірму було перереєстровано із львівської адреси на київську, що збігається з місцем реєстрації ТзОВ "Ренамед", цього геріатричного закладу. Органи юстиції повернули реєстрацію "Фонтану" у Львів.

Хто такі Андрій Завадський і Тарас Мірус

За даними youcontrol, Андрій Завадський займється наданням послуг з мобільного харчування, ресторанним бізнесом, технічним обслуговуванням та ремонтом транспорту. Також його пов'язують із забудовами у Брюховичах.

Влітку 45-річний львівський бізнесмен Андрій Завадський у центрі Львова на ходу міняв номерні знаки на своєму Lexus, навіть не виходячи з авто, за що вже отримував штрафи. Завадський фігурував і в іншій гучній справі. Як з'ясували журналісти, його цивільна дружина Альбіна Савчук подарувала будинок у Брюховичах синові Андрія Дубового, начальника одного з районних військкоматів Львова. Саме того військкомату, де перебуває на обліку Андрій Завадський. Тоді за справу взялося Національне агентство з питань запобігання корупції та скерувало її до департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції.

Про Тараса Міруса відомо, що він є директором іноземного підприємства "Санакевич", що зареєстроване 2008 року у Брюховичах на вулиці Смолистій. Розмір статутного капіталу становить 1 млн 250 тис. грн. За даними youcontrol, основний вид діяльності фірми – будівництво житлових і нежитлових будівель. Крім того, вона займається оптовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, надає послуги для переїзду. Кінцевим бенефіціаром є Зигмунд Санакєвич, громадянин Польщі.

Цікаво, що за даними адвокатки ТзОВ "Фонтан" Ірини Дуди, Тарас Мірус є засуджений за двома вироками в Польщі. За одним вироком – до двох років з відшкодуванням 1 млн злотих, за другим – до 6 років зі штрафними санкціями у розмірі 5 млн злотих. У базі даних генерального секретаріату Інтерполу містяться відомості, що Тарас Мірус перебуває у розшуку з метою арешту. Країна-ініціатор – Республіка Польща, дата внесення інформації в облік – вересень 2020 року, вид злочину – шахрайство. Наявний європейський ордер на арешт, строк для виконання рішення – жовтень 2033, йдеться в матеріалах, наданих п. Дудою. 

Фото: надано Іриною Дудою

 

Фото: надала Ірина Дуда


Фото: надала Ірина Дуда

 

Еспресо.Захід намагався також з'ясувати позицію будинку для престарілих "Ренамед". Представники обіцяли, що директор Олександр Клочко перетелефонує. Однак дзвінка журналісти поки що не дочекалися.

Читайте також:
Львів
-1°C
 • Львів
 • Київ
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 37.06
  Купівля 37.06
  Продаж 37.64
 • EUR
  Купівля 40.2
  Продаж 41.17
 • Актуальне
 • Важливе
2023, четвер
30 листопада
22:54
Ігор Гуль та Роман Клебан
У п'ятницю Львів попрощається із захисниками Ігорем Гулем та Романом Клебаном
22:31
ремонт дороги
Вулиця Янева у Львові буде перекрита до 20 грудня
22:07
Марія Степанівна Сибаль
Матір загиблого захисника зі Львівщини передала волонтерам 100 тис. грн на авто для ЗСУ
21:46
У Мукачеві з’явиться вулиця імені командира "Карпатської Січі" Олега Куцина
21:30
знищення окупантів
Бійці 100-ї бригади ТрО знищили російський бліндаж із особовим складом
21:11
Німецькі благодійники подарували рівненським комунальникам нову техніку
20:53
Руслан Козовий
МОЗ вдруге за рік змінило керівника Івано-Франківського медуніверситету
20:35
На Закарпатті відбудеться традиційний парад Миколайчиків
20:17
На Волині дослідники помітили найбільшу за останні 10 років популяцію мігруючих зимових птахів
19:59
Як з одного особистого кабінету оплачувати різні рахунки за газ
19:43
Гроші
На Буковині підприємець не сплатив податків на майже 4 млн грн
19:26
карабін
Зібрався на полювання: на Закарпатті біля кордону затримали чоловіка з карабіном з тепловізійним прицілом
19:10
Коронавірус в Україні
Медики Буковини відповіли, чи будуть обмежувальні заходи на території області через ковід
19:00
Ексклюзив
Революція Гідності
Майдан - це детонатор змін, без нього не було б нічого, – воїн та художник Тарас Бенях
18:38
Відрубані голови та відьми: у Франківську відкрили інтерактивне підземелля у міській ратуші
18:20
Хор "Дударик"  покаже мюзикл про пригоди святого Миколая
18:06
Огляд
ялинка у Львові
Е-квиток у міському транспорті, різдвяні свята по-новому та запуск е-системи для волонтерів: які зміни очікують львів'ян у грудні
18:02
Закарпатська область
Рада оборони Закарпаття запровадила з 1 грудня перевірку документів осіб, які перебувають на території області
17:49
Огляд
Сніг
Погода у Львові та Львівській області: прогноз синоптиків на 1 грудня
17:44
Бойківський експрес
Стало відомо, коли розпочне курсувати "лижний експрес" у Карпати
17:27
У Львові розповіли, як працюватиме екобус у грудні: графік та адреси стоянок
17:10
На Хмельниччині заборонили ловити раків
16:56
Воїн Михайло Крупа, який загинув наступного дня повномасштабного вторгнення, повернувся додому на Тернопільщину
16:40
У Львівській філармонії її оркестр зіграє програму, яку везе до Берліна
16:27
На території Славської громади перепоховують радянських воїнів
16:00
без води, вода
Підключатимуть новий водопровід: де на Сихові 1 грудня не буде води
15:45
перейменування вулиці
У Мукачівській громаді перейменували понад 30 вулиць. Список
15:29
Михайло Лукашук
Понад рік вважався зниклим безвісти: експертиза підтвердила загибель воїна Князівської бригади Михайла Лукашука
15:15
церква
У Луцьку церкви УПЦ МП можуть позбавити права на користування землею
15:00
земля
На Рівненщині коледж незаконно надав в оренду фермеру 160 га землі
14:44
пункт пропуску Шегині_блокада кордону
У Раді озвучили єдину вимогу польських перевізників, яку неможливо виконати
14:30
У Чопі впіймали наркозбувача
У Чопі чоловік продавав наркотики на роботі, його впіймала поліція
14:14
На Закарпатті двох учасників масової бійки взяли під варту без права застави
14:00
КПП "Ужгород-Вишнє Нємецьке"
Блокування кордону України зі Словаччиною вплине на товарообіг, – експерт Гогуля
13:48
Виконроб-"туроператор": на Буковині СБУ заблокувала чергову схему втечі ухилянтів
13:28
Швидше за Львів: на Львівщині у всіх приміських та міжміських автобусах запрацював е-квиток
13:13
засуджені зрадники
У Франківську винесли вирок трьом зрадникам, які воювали на сході України
12:52
Василь Савкович
Унаслідок ворожого обстрілу під Роботиним загинув воїн зі Львівщини Василь Савкович
12:34
Прикраси з діамантами та годинники Rolex на 12 млн грн
Українець ніс із Польщі прикраси з діамантами та годинники Rolex на 12 млн грн
12:17
Новини Західної України
На Львівщині чоловіка смертельно травмувала 17-метрова зрубана гілка
Більше новин