Чи треба вносити зміни в документи, якщо вашу вулицю перейменували. Пояснення нотаріуса
ФОПам та юридичним особам доведеться змінювати дані у реєстрах і замовляти нові печатки
Про це "Еспресо.Захід" розповіла приватний нотаріус Елла Табакера.
"Людина не зобов’язана змінювати дані про місце реєстрації у паспорті, якщо змінилась назва вулиці. Так само і з документами на право власності на нерухомість. Однак у момент вчинення нотаріальних дій, наприклад, при продажу чи даруванні цього майна новий власник отримає уже документи з новою адресою, – пояснює Елла Табакера. – Раніше, коли вчиняли нотаріальну дію, потрібно було принести документ, що підтверджує перейменування вулиці. Яка саме буде процедура тепер, ще точно не відомо".Утім, якщо фізичним особам перейменування вулиць особливого клопоту не завдасть, то для юридичних – це неабияка морока і додаткові витрати. Їм таки доведеться вносити зміни у документи. Відповідно до роз’яснень Кабінету міністрів, перейменування вулиці місцеперебування юридичної особи є зміною місцеперебування юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Окрім того, їм доведеться повідомляти банківські установи й контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовити нові печатки, бланки тощо.
Однак усі ці зміни можна буде вносити лише після завершення процедури перейменування. Зокрема, рішення про зміну назв вулиць у населених пунктах ухвалює місцевий орган самоврядування. Наприклад, навіть після того, як львів’яни шляхом голосування оберуть нові назви, їх ще має затвердити сесія міської ради. Однак і цього не достатньо. За словами нотаріуса, після офіційного рішення про перейменування, дані про нові назви мають внести у спеціальні алфавітні покажчики та реєстри. Лише тоді нові адреси вноситимуть у документи.- 25 липня у Львові стартувало голосування за нові назви вулиць. Загалом у місті планують дерусифікувати 53 вулиці.
- 23 липня, у Коломиї прийняли остаточне рішення щодо перейменування 5 вулиць, зокрема Чехова, Лермонтова та трьох інших.
- Актуальне
- Важливе