Чи буде взимку тепло у львівських школах і від чого це залежить
"Треба готуватись до дуже складної зими". Такими словами прокоментував нещодавно новий опалювальний сезон міський голова Львова Андрій Садовий. В ефірі телемарафону мер додав, що Львів готовий, тобто в місті готові котельні, укриття, закуплені генератори, є запас дров і решта всього необхідного для обігріву приміщень
"Еспресо.Захід" дізнавався, яка ситуація, зокрема, в навчальних закладах і чи готові до зими в школах і дошкільних установах.
Шкільні генератори – для освітлення і заряджання гаджетів
Минулої зими чимало львівських шкіл упродовж кількох тижнів фактично не мали тепла. Як буде цього року, розповіла в. о начальника групи централізованого господарського обслуговування закладів освіти Львівської міської територіальної громади (МТГ) Леся Меньшиніна.
Вона переконує: якщо теплоенерго подаватиме тепло на котельні, то в навчальних закладах його готові приймати з початком опалювального сезону. Виняток становить лише один заклад.
"Системи опалення зараз практично в усіх школах готові до опалювального сезону, за винятком одного – це 17-й ліцей на вулиці Мельника. Там ще проводять ремонт, але його планують завершити до 15 жовтня. Що стосується генераторів, вони в нас теж є, але не забезпечують опалення. Їх є понад 400 у навчальних закладах і застосовуватимуть їх для освітлення та заряджання гаджетів, оскільки вони невеликої потужності. Потужні генератори мають лише окремі школи", – пояснила чиновниця і додала, що в основному їх використовують для роботи харчоблоків.
У разі блекауту, за словами Меньшиніної, все також залежить від теплоенерго. Адже навчальні заклади забезпечені центральним опаленням. Чиновниця каже, що у Львівській МТГ є лише декілька закладів, які мають печі. Власні котельні є у трьох навчальних закладах, плюс одна котельня на твердопаливному котлі. Також є школи, які мають кахельні печі на газі (8 шкіл), ще 3 заклади у МТГ мають кахельні печі на дровах. Решту (257 будівель) опалюють від мереж центрального опалення.
Львівська міськрада проводить ревізію шкільних генераторів
Торік упродовж усієї зими у Львівській міській раді чекали на "нові потужні генератори". Тодішній директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець чекав на генератори під кінець зими, а затримку пояснював тривалими тендерними процедурами та ажіотажем на ринку.
Щоб дізнатися, яка ситуація на цих підприємствах із генераторами буде цього року, "Еспресо.Захід" звернулося по коментар до теперішнього директора департаменту житлово-комунального господарства Ореста Тимчишина. У пресслужбі Львівської міськради пообіцяли, що невдовзі чиновник прокоментує ситуацію.
Про те, що в кількох школах було холодно через відсутність генераторів на котельнях і бойлерних, які запускають теплоенерго, пригадує і Леся Меньшиніна. Посадовиця розповіла, що через відсутність генераторів, зокрема на великих центральних котельнях Залізничнетеплоенерго, декілька шкіл і садочків у цьому районі минулого року не могли отримувати опалення.
"Пригадую котельню на Караджича – фізматліцей і 75-й ліцей не мали тепла. Знаю, що там проводили тендер і мали закупити потужний генератор", – зазначила Меньшиніна.
Дефіцит генераторів у школах, який був минулого року, вже вдалося вирішити, запевнила чиновниця.
"Деякі наші заклади мають індивідуальні теплові пункти. На них не було генераторів. На сьогодні ці генератори у нас вже є. Зараз ми збираємо статистику, які заклади з тих, що мають ІТП, мають генератори, а які – ні. Гадаю, точно це буде відомо за декілька днів, оскільки ми дали доручення провести ці підрахунки", – пояснили у Львівській міській раді.
- Нагадаємо, у Львові напрацювали схеми роботи усіх комунальних служб за різних сценаріїв події.
- Актуальне
- Важливе