Через ситуацію з COVID-19 від суботи у Львові та області запроваджують жорсткі обмеження
З 30 жовтня місто та область офіційно ввійдуть у "червону" зону. Що зміниться?
Як розповіли під час пресбрифінгу мер Львова Андрій Садовий та його заступник Андрій Москаленко, припинять роботу заклади культури, передає "Еспресо.Захід". Не проводитимуться жодні масові заходи, крім змагань професійних команд (офіційних матчів), але без глядачів.
Вхід у непродовольчі магазини та непродовольчі ринки буде контрольованим (з проведенням температурного скринінгу). І у працівників, і у відвідувачів має бути сертифікат про вакцинацію двома дозами, або негативний ПЛР-тест. Так само як і у працівників та відвідувачів перукарень і салонів краси. Надавати послуги ці заклади зможуть лише за попереднім записом.
Аналогічно з готелями – і у працівників, і у постояльців має бути або негативний ПЛР-тест, або підтверджений документально факт вакцинації.
Продовольчі магазини й аптеки працюватимуть як звично.
Усі працівники закладів громадського харчування повинні бути вакциновані двома дозами. Відвідувачі також мусять бути або повністю вакцинованими, або ж пред’явити негативний ПЛР-тест. Заповненість закладу не може перевищувати 50%. Відстань між столиками – 1,5 м. За одним столиком не може сидіти більш ніж чотири особи.
"Якщо буде виявлено порушення, заклад автоматично закриють, - наголосив Андрій Садовий. - Наперед хочу подякувати власникам тих кафе, які від суботи не будуть працювати, розуміючи, що цю вимогу складно буде виконати".
Мер закликав львів’ян не випробовувати долю і на період локдауну пити каву вдома."Хотів би попередити тих, хто буде ризикувати, - додав міський голова. - Зі суботи розпочнуться великі перевірки". Їх проведення доручили Нацполіції, Держпродспоживслужбі та органам місцевого самоврядування.
Рішення щодо шкіл ТЕБ і НС залишила у силі - з понеділка школярі навчатимуться онлайн. Натомість дитсадки працюватимуть.
"Сьогодні відбулося засідання Ради єпископів. Рекомендація – залишатися вдома і бути присутнім на Службі Божій онлайн. Якщо хтось все-таки піде до церкви, рекомендується відбути богослужіння просто неба", - зазначив Андрій Садовий.
Громадський транспорт буде працювати, але максимальна його завантаженість не може становити більш ніж 50%. Звичайно, буде діяти масковий режим. Пільговики зможуть користуватися громадським транспортом з 11:00 до 16:00 (за винятком учасників бойових дій). Водії усі мають бути вакциновані. А от пасажирів наразі ця вимога не буде стосуватися.
"Проте якщо ми не зупинимо цю хвилю, наступні обмеження будуть набагато жорсткішими. Варіантів немає", - резюмував мер Львова.
Наразі відомо, що обмеження діятимуть щонайменше два тижні.
Завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Наталія Матолінець охарактеризувала ситуацію як трагічну і попередила про можливий колапс медичної системи. Медик закликала львів’ян та жителів області дотримуватися карантинних обмежень і вакцинуватися тих, хто ще цього не зробив.
"Лише за цей день (28 жовтня, – ред.) кількість пацієнтів, які потребують інтенсивної терапії та штучної вентиляції легень, зросла вдвічі. Станом на сьогоднішній ранок у лікарні швидкої медичної допомоги перебувало 435 пацієнтів з COVID-19. 56 поступило і лише 16 виписалося, тож уявіть, яким є щоденний приріст! 50 пацієнтів перебуває у відділенні інтенсивної терапії, з них 35 – на штучній вентиляції легень. Такої кількості у нас ще не було жодного разу, як і таких рекордів летальності. На жаль, Дельта штам уражає молодих людей. Перебіг захворювання – стрімкий, агресивний. За 24 години з невеличкої зони ушкодження легень пацієнт впадає у страшний респіраторний дистрес і може померти", - розповіла вона.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе