Еспресо. Захід
Ексклюзив

Через Самбір до Європи: підприємство, що переїхало на Львівщину з Дніпропетровщини, не планує згортати виробництво й після війни

Тетяна Яворська
17 червня, 2022 п'ятниця
17:01

Попри війну й активні бойові дії, не зупинили виробництво ні на один день. Компанія "Сем Екопак" зберегла робочі місця, а також створила 40 нових на Львівщині. Частину виробництва релокували у Самбір, частину залишили на Дніпропетровщині в Томаківці, адже вірять у перемогу і планують повернутися додому

 "Еспресо. Захід" розповість про релоковані підприємства, яким вдалося зберегти колективи, переїхати, змонтувати все виробництво заново і продовжити активно працювати не лише на потреби українського споживача, а й на експорт.

Хто такі "Сем Екопак"?

Генеральний директор підприємства "Екопак" Сергій Рудковський розповів, що підприємство займається виготовленням пакувальних матеріалів, зокрема це паперове пакування та лотки для яєць. На початку війни у продукції фірми виникла гостра потреба, особливо для птахофабрик.

"Ми робимо пакування для фруктів, овочів, промислове пакування і так далі. Взагалі до війни ми випускали біля 15 млн одиниць різного виду пакування в місяць. Те, що ми не зупинилися ні на добу, навіть у перші дні після російської агресії, я вважаю героїзмом працівників. У перші дні паніки ми не зупинили виробничі лінії, бо це на той час був дуже потрібний товар, особливо для птахофабрик. Намагаємося працювати навіть за найскладніших обставин. Зібралися в обід 25 лютого, все проговорили й ухвалили необхідні рішення, щоб продовжувати працювати. Наші люди повелись якщо не героїчно, то дуже зважено та відповідально", – розповідає Сергій Рудковський.

До війни базове підприємство було розташоване в Томаківці Дніпропетровської області, де працювало понад 260 людей. Компанія має також офіси в Києві та Житомирі. Станом на 24 лютого вже було придбане приміщення в Самборі, де почали будівництво однієї виробничої лінії. 

"Коли відбулося широкомасштабне вторгнення Росії, ми вирішили евакуювати ті виробничі потужності, які в нас були на Дніпропетровщині. Тому замість однієї перенесли в Самбір три виробничі лінії. Одну залишили там, у Дніпропетровській області, бо ми віримо в перемогу. Але ті потужності, що виробляють більш експортноорієнтовану продукцію, перенесли. Український ринок зараз не дуже потребує пакування такого плану", – продовжує підприємець.

Компанія продовжує працювати і в Дніпропетровській області, бо частина споживачів перебуває в тому регіоні. Це, зокрема, птахофабрики, які потребують тари. Час від часу зупиняються, бо є проблеми з обсягом споживання, але здебільшого працюють.

Як ведеться на новому місці?

Перевозити виробництво було нескладно. Підприємствам, які хотіли переїхати, активно допомагала держава, компанії Укрпошта та Укрзалізниця, стверджує Рудковський. Та чи не найбільше підприємець завдячує своїй команді.

"У нас дуже потужна технологічна команда, яка вже не вперше займається демонтажем, монтажем, налаштуванням обладнання. Ми це робили декілька разів у мирний час – перевозили обладнання по Україні чи, скажімо, з Європи в Україну. В наших співробітників висока компетенція, тому для нас це не було важким завданням.  Єдине, що все це потрібно було зробити дуже швидко, бо ми не розуміли наскільки багато часу ми маємо. Подали заявку на допомогу в релокації. Укрзалізниця виділила нам вагони для релокації. Допомагала також Укрпошта, в них була спеціальна програма по перевезенні фурами".

Підприємець каже, що на Львівщині працівникам нового підприємства подобається, хоч і визнають, що кожна область україни має свої звичаї і культуру, навіть у робочому процесі.

"Більшість часу я проводжу в Самборі, основна наша команда також тут. Нам дуже комфортно, у нас дуже гарне розуміння з місцевою владою. Комфортно з людьми, бо вони також налаштовані на підтримку виробництва. Адже це заробітна плата, робочі місця і так далі", - пояснює підприємець.

Він переконаний, що кожна область має свій характер, свою культуру і своє відношення до праці. Однак запевняє, що не можна сказати, що десь краще, а десь гірше. Це просто інший уклад, який потрібно зрозуміти. Йдеться про ставлення до дисциплінарних факторів чи до робочого режиму.

"Не можна сказати, що люди не розуміють чогось тут чи там. Просто в кожної компанії є своя політика, і вона працівниками в різних регіонах сприймається по-різному. Наприклад, коли на перекур ходять за регламентом, а не коли заманеться, то дехто може сприймати це як утиск прав. Але це навіть не питання регіональних особливостей. Це швидше різниця, скажімо, між великими промисловими центрами та маленькими містечками. Там сприйняття правил різне. У великих містах люди звичні до регульованих відносин з підприємством, у менших ще ні, тому нам потрібен час, щоб доносити цю інформацію до людей", – розповідає керівник "Екопаку".

Що змінила війна?

Як зазначає директор релокованого підприємства, зараз на Львівщину переїхали 10 співробітників. Каже, що це одне з найважчих питань, бо люди в такий час не дуже готові до релокації, відряджень тощо. І, незважаючи на те, що Львівська область зараз є відносно безпечною, все одно змушені докладати зусиль, аби перевезти людей. 

"Поступово, крок за кроком люди розуміють, що життя змінюється і потрібно адаптуватися до нової реальності. Зараз переїхала невелика кількість працівників, але ми створили ці робочі місця у Львівській області і продовжуємо створювати ще. Маємо великий попит на людей різного рівня кваліфікації", – розповідає підприємець.

14% працівників підприємства були мобілізовані. Тому спершу планують закривати їхні вакансії, а тоді домонтовувати обладнання, долучаючи інших працівників. Із місцевих на Самбірщині працевлаштували вже 40 людей.  

Читайте також: "Операція Релокація": щонайменше кожне десяте підприємство з тих, що переїхали на Львівщину, планує залишитися

Змінилися і ринки збуту підприємства. Частка продукції, що йде на внутрішній ринок, скоротилася вдвічі, тепер більше працюють на експорт.

"До війни 60% усієї продукції йшло на український ринок, а 40% на експорт. Зараз експорт складає вже біля 70%. Переважно це такі країни, як Польща, Італія, Франція та Німеччина. Ми доклали  максимум зусиль, аби клієнти не постраждали через наші труднощі. Звісно, вони з розумінням ставилися до того, що в нас відбувається, але ми дуже старались, аби виконати всі замовлення. Деякі наші замовники навіть не могли повірити, що продовжуємо приймати замовлення. У мене була навіть ситуація, коли вмикали онлайн відео і показували наші підприємства, що все працює, що машини відвантажують товар. Люди не могли повірити, що за таких обставин ми продовжуємо працювати, скажімо, на Дніпропетровщині", – пригадує пан Сергій Рудковський. 

В "Екопаку" переконані в перемозі, тому планують розвивати підприємство на Дніпропетровщині. Щонайменше - відновити той обсяг виробництва, який був до широкомасштабної агресії.  

Також розвиватимуть виробництво в Самборі. Кажуть, що обставини навчили більш гнучко ставитися до європейського ринку. Виробництво у Самборі хочуть залишити, і саме воно буде орієнтоване на Європу, тоді як на Дніпропетровщині відновлять виготовлення товарів для українських клієнтів.

Стежте за різними регіонами, новинами Львова, України та світу з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу  facebook-сторінку  та  телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.55
    Купівля 39.55
    Продаж 40.08
  • EUR
    Купівля 42.24
    Продаж 43.03
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
20 квітня
08:35
Ексклюзив
Оксана Мороз
Звідки взявся тренд "я ухилянт" та чи працює Остап Стахів на російські ІПСО. Розмова з Оксаною Мороз
2024, п'ятниця
19 квітня
22:57
Це питання можна вирішити, - румунський посадовець про потяг з Чернівців до Сучави
22:39
На Закарпатті 24-річний чоловік може отримати до 15 років тюрми через вбивство жінки
22:30
Андрій Садовий з дружиною
Регулятор азартних ігор виписав компанії дружини Андрія Садового штраф у 5 млн грн
22:20
сказ кіт
На Прикарпатті виявили сказ у домашнього кота, який покусав господаря
22:00
Денис Снігур
У Львові відкрили пам'ятну дошку загиблому прикордоннику Денису Снігуру
21:38
Посадовцю Львівспецкомунтрансу, який переправляв ухилянтів за кордон, обрано запобіжний захід
21:20
У Львові зіштовхнулися два трамваї
21:03
книги
За три роки з бібліотек Франківщини вилучили понад 1,5 млн російськомовних видань
20:45
У Луцькому районі внаслідок ДТП травмувалося троє людей
Біля Луцька двоє неповнолітніх на мотоциклі наїхали на пішохода, усіх трьох госпіталізували
20:26
"Карпати", Мирон Маркевич
Мирон Маркевич розкритикував футболістів "Карпат" після поразки від "Інгульця"
20:12
Валерій Тарасенко
Львів'яни 20 квітня прощатимуться із загиблим воїном Валерієм Тарасенком
19:54
На Волині зіштовхнулися три вантажівки. Поліція з’ясовує обставини
19:38
Харківський виробник парових та гідравлічних турбін переїжджає на захід України
19:20
Орест Чемерис
Ректором Львівського медуніверситету став Орест Чемерис
19:07
новини Львівщини
На Львівщині авто збило 12-річного велосипедиста, хлопчик не вижив
18:56
Огляд
хмарно
Погода Львів: прогноз синоптиків на сьогодні 19 квітня, завтра, тиждень
18:54
новини Прикарпаття
На Прикарпатті перевдягнуті у військових грабіжники викрали понад 8 млн грн
18:38
Музей Шухевича у Львові, розбір завалів
Над проєктами відновлення музею Шухевича у Білогорщі працюватиме 13 команд архітекторів
18:25
новини Львова
З понеділка ЛКП "Лев" знову запрацює після 2-місячного карантину
18:11
Великодні гаївки у Львівському скансені
Львівський скансен запрошує на Великдень у Гаю: програма
17:57
новини Львівщини
На Львівщині знайшли водія, який попри позбавлення права кермувати, скоїв ДТП та зник з місця події
17:48
новини Рівненщини
Рівень алкоголю перевищив норму у 20 разів: на Рівненщині п'яний чоловік керував трактором
17:32
Нобелівський нацпарк
Нобельський нацпарк на Рівненщині спільно з польським парком отримали 1,7 млн євро. На що підуть гроші
17:17
новини Тернополя
Інспектора Тернопільської митниці підозрюють в отриманні хабаря
17:02
Ексклюзив
Наталія Ліпська
Уникнути змін у ввезенні гуманітарної допомоги було неможливо, – керівниця ГО "Крила надії" Наталія Ліпська
16:58
новини Львова
У Львові на перехресті Шевченка – Величковського облаштують регульовані пішохідні переходи
16:45
новини Хмельницького
У Хмельницькому прокурори повернули тергромаді будинок культури
16:32
газопровід
У Чернівцях мешканці однієї з вулиць на два тижні залишились без газу. Причини 
16:17
новини Львова
У Львові викрили чоловіків, які підробляли та продавали навушники відомого бренду
16:08
суд, гроші, штраф
На Хмельниччині колишній директор Нацпарку поверне держбюджету 330 тис. грн за незаконне звільнення працівників
15:54
 Вимагала у родички військовозобов’язаного з вадами слуху 300 доларів: на Хмельниччині судитимуть лікарку ВЛК
15:39
Долина нарцисів
На Закарпатті почала цвісти Долина нарцисів
15:38
Оновлено
Організував переправлення ухилянтів за кордон: затримано посадовця Львівспецкомунтрансу
15:24
У Львові знімають фільм про Героя України Тараса Бобанича Хаммера
15:08
сортування сміття у школах
В Ужгороді учні впродовж місяця сортуватимуть сміття, яке продукують їхні школи
14:54
Садиба Реїв на Франківщині
Суд зобов'язав Франківську ОВА взятися за відновлення садиби Реїв
14:39
Новини Львівщини
Польські протестувальники продовжують блокувати чотири пункти пропуску
14:26
викрадений автомобіль
Громадянин Вірменії, якому заборонено в'їзд в Україну, намагався перетнути кордон на краденому авто 
14:12
опалення-діти-школа
Лікарні й дитсадки Львова отримують опалення
Більше новин