"Будують і втікають": архітектор Львова про масову забудову району Під Голоском
Проблема хаотичної забудови з порушеннями в мікрорайоні Під Голоском виникла через велику кількість різних забудовників, які здавали об'єкти й просто втікали, перекладаючи відповідальність на владу міста
Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Упродовж років було прийнято низку детальних планів, що стосуються району Під Голоском, документи постійно трансформували бачення, як має виглядати ця дільниця. Посадовець каже, йшла мова про забудову 4-5 великими будівельними компаніями, та ще низкою дрібніших.
"От є забудовник з Чернівців, який звів один будинок. Обов'язки зробити коректну вулицю біля свого будинку, спроєктувати хідник, посадити дерева, встановити освітлення, тобто скоординувати таку кількість девелоперів, які просто будують, продають і втікають, й кожен перекладає відповідальність на сусіда – це дуже важко, а в цьому районі це особливо видно", – каже Антон Коломєйцев.
Крім так званих урбаністичних хвостів, є порушення у зведенні житлових будинків. Як приклад, забудова на вул. На Нивах, де замість 4 поверхів забудовник зробив 12. За словами головного архітектора Львова, цей забудовник "успішно втік, залишивши всі проблеми на голову міста та на голови мешканців". Є будинки, які поставлені з порушеннями, виходять за червоні лінії, що забороняють чинні норми закону. Каже, через це місто навіть звернулося до уряду, аби комісія переглянула сертифікацію таких архітекторів, які порушують правила проєктування.
Мораторій на видачу містобудівних умов та обмежень в районі Під Голоском, який діє третій рік, є безпрецедентним явищем, вважає Антон Коломєйцев, і завдяки його дії ситуація трохи стабілізується.
Через війну немає можливості будувати дороги, розв'язки, тунелі, чи навіть майданчики. Натомість вирішити ситуацію, зокрема на вул. Під Голоском, де будинок "цілується" з іншим будинком, буде можливо за наявності відповідного фінансування. Треба робити проєкт вулиці, що потребує значних коштів, й жоден забудовник зараз на таке не погодиться, каже архітектор Львова.
"Зараз пріоритетним є вулиця Щепова, так само пріоритетний вихід (дорога Проєктована – Авт.), який був створений фактично вже в бетоні, і зараз ним можна виїжджати на Тунельну – тому цю вулицю фактично плануємо привести до тями, зробити з нормальною інфраструктурою, облаштувати там покриття, щоб міг автобус їхати, тим самим зменшити навантаження приватного транспорту", – зазначив Антон Коломєйцев.
-
Нагадаємо, що львів'яни з вулиць Малоголосківська, Рільнича, Млинова, Ждахи, Загули, Під Голоском та інших майже 7 років борються проти масової хаотичної забудови житлом мікрорайону Під Голоском та дерибану землі. Власне, після не так давно оприлюдненого факту по суті рейдерського захоплення 22 га місцеві активісти ініціювали зустріч, на яку запросили мера, чиновників і депутатів. На зустрічі у травні цьогоріч представники міста висловили підтримку мешканцям мікрорайону та пообіцяли врегулювати всі спірні питання в межах робочої групи, створеної активістами Під Голоском
-
У липні відбулася ще одна зустріч з мешканцями, де йшла мова про бажання забудовника змінити зонінг у мікрорайоні з садибної на багатоповерхову забудову. Мешканці виступають проти, і зареєстрували петицію з вимогою заборонити висотну забудову і створити парк в мікрорайоні "Під Голоском". Такої ж думки заступниця директора департаменту економічного розвитку Олександра Сладкова
- Актуальне
- Важливе