Глиняна фігурка, яку виготовила рівнянка з аутизмом, врятувала військовому життя
Фігурка з глину, яку зліпила 17-річна Марина Усенко, врятувала життя військовому. Виріб в кишені бійця зупинив уламок снаряда і вберіг від поранення
Про це пише Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
"Одна жінка замовила пару дракончиків, бо зараз рік Дракона. Ми відправили фігурки поштою у Запоріжжя. Пізніше вона мені написала, що забрала посилку і відкрила її в госпіталі, щоб показати військовим. Жінка зазначила, що настільки були емоції у хлопців, вони раділи, роздивлялися фігурку, їм дуже сподобалося", - розповіла матір Марини Тетяна Усенко.
За її словами, після цього її попросили надіслати ще фігурок, щоб подарувати військовим.
Фото: Марина Усенко/ facebook
Фігурка врятувала життя воїна
"Вона попросила 10-20 фігурок для хлопців, що лежать у госпіталі. У нас робіт вистачало, надіслали більш як 30. У відповідь військові передали Маринці солодощі. Деякі фігурки хлопці обрали для себе, а ті, що лишилися - передали побратимам. І нещодавно ця жінка мені надіслала повідомлення від волонтерки, яка передавала Маринчині роботи. Вона написала, що одна її фігурка врятувала бійця - зупинила уламок, що навіть сорочку не продірявило. Коли я це прочитала, відчула радість і водночас біль", - пригадала матір юної скульпторки.
Тетяна Усенко також зазначила, що у 2022 році вони дарували фігурки волонтерам, а згодом люди почали замовляти роботи та передавати їх бійцям: "Розповідали, що хлопці дуже раділи, а деякі навіть плакали, настільки було приємно. Багато людей пише, що відчувається енергетика фігурки, тепло".
Фото: Суспільне Рівне
Роботи дівчини відправляють за кордон
Крім того, Марина Усенко долучається до шкільних ярмарків, а її роботи також відправляють в Польщу, Чехію, Німеччину та Францію. Свої перші фігурки дівчина виліпила у 7 років. Зайнятися цим дівчинці з аутизмом порадив реабілітолог.
"Спеціалісти казали, що в неї взагалі немає моторики. На заняттях вони ліпили з пластиліну, вдома також ми допомагали їй ліпити. Потім пішли у школу і там нам порекомендували використовувати полімерну глину. З дев'яти років вона почала ліпити фігурки з полімерної глини. Ідеї для робіт Марина шукає в інтернеті, використовує планшет, який їй подарували в рамках проєкту "Добро на Різдво", - пояснила Тетяна Усенко.
Окрім створення фігурок з полімерної глини, Марина також захоплюється малюванням.
"У школі вчителька сказала, що у Марини є здібності до цього. Коли розпочався карантин, ми купили їй гуаш, вона шукала в інтернеті зразок і малювала. З часом ми перейшли на акрилові фарби. Зараз вона малює на папері, на склі та тканині", - додала матір дівчини.
- Актуальне
- Важливе