Бракує грошей і працівників: чи дороблять вул. Пилипа Орлика
У Львові на вул. Пилипа Орлика досі триває реконструкція вулиці, за сприятливих умов, роботи завершать до кінця цього року
ЛКП "Інститут Просторового Розвитку" ще у 2019 році розробив проектно-кошторисну документацію на замовлення ЛКП "Львівавтодор" по реконструкції вул. Пилипа Орлика. Кошторисна вартість об’єкта (згідно експертного звіту) становила – 85 764593,00 грн. Вартість об’єкта після проведення закупівлі становила – 78623339,21 грн. Переможцем тендерних торгів на виконання будівельних робіт обрали монополіста львівського ринку – ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл". Загальна вартість виконання робіт згідно договору-підряду №06/07/2020-1 від 06.07.2020р. укладеного між ЛКП "Львівавтодор" та ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" – 74 825 612,61 грн.
Восени 2021 року було частково завершено реконструкцію вул. Пилипа Орлика на ділянці від вул. Віри Надії Любові до будинку №2 по вул. П. Орлика та відновлено рух транспорту.
Весною цього року мали відновити роботи на вул. Пилипа Орлика на останньому відрізку – від вул. Мазепи до будинку №2. Однак через напад Росії на Україну та воєнний стан, роботи вдалося запустити лише в кінці червня.
Загалом цього року для завершення реконструкції вулиці треба виконати наступні роботи:
- влаштування каналізаційного колектора - 265 м. пог;
- влаштування водопровідної мережі - 40 м. пог;
- мережі зовнішнього освітлення вулиці - 240 м. пог;
- влаштування дорожнього одягу та пішохідних тротуарів - 250 м. пог;
- влаштування кишень для паркування автомобілів - 38 шт;
- висадження дерев та кущів – 46 шт.;
- влаштування елементів ОДР.
Станом на 6 серпня прокладання інженерних мереж було виконано на 40%.
Як розповів "Еспресо.Захід" експерт у темі транспорту та інфраструктури міста Львова Святослав Товстига, згідно попередньої інформації, реконструкція вулиці має бути завершена до 30 листопада 2022 року.
"Чому так довго, то ми мусимо розуміти декілька складових, а саме що місто не спроможне в межах одного фінансового кварталу оплатити кошти в повному обсязі і викликано це військовим станом та обмеженням міста вести свою господарську діяльність. Щодо другої причини, це те, що одна підрядна організація виграла ремонт основних об’єктів, а через повномасштабну війну, вивезла частину своїх потужностей за межі України. Тому сукупність цих проблем і призвели до того, що 240 м дороги на вул. Пилипа Орлика ремонтуватимуть вже 5 місяців", – каже експерт.
За його даними, місту потрібно знайти ще 35 млн грн, щоб повністю оплатити всі роботи. Адже до 2022 року було оплачено 21, 9 млн грн, на цей рік було передбачено, що місто виділить 28 млн грн, тобто потрібно ще 35 млн, щоб оплатити повну суму у 85,7 млн, яка становить вартість об’єкту.
Також виглядає дивним той факт, що не завершивши вул. Пилипа Орлика та вул. Шевченка, яку роблять ті ж онурівці, ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" розпочав в кінці серпня реконструкцію підпірної стінки на вул. Бандери. Роботи обіцяють завершити вже в середині жовтня.
"Щодо підпірної стінки, то це дивна ситуація, бо такі речі мали робити тоді, коли тривав ремонт вул. Бандери, бо через такі дії ЛКП "Львівелектротранс" несе збитки", – зазначає Святослав Товстига.
Таким чином замість концентрування сил та можливостей навколо завершення одного проекту, львів’янам доводиться лише сподіватися, що до кінця року місто знайде гроші, а підрядник – людей та техніку, щоб таки завершити всі реконструкції, як і було обіцяно.
- Нагадаємо, посеред дороги на вул. Івана Франка у Львові утворилося провалля.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе