Близько 80% громад в Україні потребують дотацій, - Солонтай
Місцеві податки, якими наповнюють місцеві бюджети і які мали б витрачати на місцеві проблеми, все більше й більше витрачають на проблеми загальнодержавного значення, які взагалі не є відповідальністю місцевих бюджетів.
Про це зазначив у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким" експерт з питань місцевого самоврядування Олександр Солонтай, передає "Еспресо.Захід".
"Близько 80% у нас в Україні громад є неспроможними. Тобто, це ті громади, які потребують дотацій. І ми говоримо саме про великі міста – бо чим більше місто, тим більше воно потребує допомоги", – сказав він.
8 областей України не можуть себе утримувати за рахунок податків. А громади Буковини та Прикарпаття вдвічі бідніші, ніж громади Київщини та Полтавщини.
Зазначимо, базова дотація, тобто доплата з бюджету бідним громадам, торік становила трохи більш ніж 13 млрд грн. Натомість реверсна дотація, тобто кошти, які перерахували багаті громади в держбюджет, – менш ніж 9 мільярдів гривень.
"На жаль, в Україні більшість великих громад (тобто міста 50-100-тисячники), що більшість маленьких громад (тобто, це громади, де є 2-3 тисячі дорослих людей), що середні громади (це 5-15 тисяч дорослих людей) збирають так мало податку на доходи фізичних осіб, що в загальній системі стосунків між державою вони отримують дотацію, підтримку. Це пов’язано з тим, що в Україні зменшується кількість офіційно працюючих людей", – додав Олександр Солонтай.
Додаткові дотації на освіту та медицину лише на Львівщині у 2021 році планують зменшити порівняно з попереднім роком на 118 мільйонів гривень, субвенції на медицину - на 222 мільйони.
Інфографіка (для збільшення натисніть на зображення)
Те саме відбувається і в інших регіонах. При цьому доходи місцевих бюджетів не зросли.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе