"Блінкен і Кулеба "вилили в граніті" формулу розмови з Москвою", – Андрій Піонтковський
Українській дипломатії спільно з американськими партнерами вдалося чітко окреслити позицію, з якої Україна готова обговорювати "мінські угоди": Росія не виконує п’ять основних пунктів "мінських домовленостей" – припинення вогню, виведення тяжкого озброєння, виведення військових, обмін заручниками і затриманими, допуск ОБСЄ, контроль в ОРДЛО.
Саме такою і має бути формула розмови з Москвою, а не путінська інтерпретація мінських угод, – вважає російський політолог Андрій Піонтковський. Про це він зазначив у розмові з ведучим програми "Студія Захід" Антоном Борковським, передає "Еспресо.Захід".
"Блінкен і Кулеба (держсекретар США та міністр закордонних справ України. – Ред.), таке враження, вже "вилили в граніті" цю формулу, за якою треба говорити з Москвою. П’ять основних пунктів – припинення вогню, виведення тяжкого озброєння, виведення військових, обмін заручниками і затриманими, допуск ОБСЄ, контроль в ОРДЛО – не виконуються Росією. Все, розмова закінчена", – зауважив він.
Політолог додав, що Путін під час особистої зустрічі з президентом США Байденом у червні зумів "запудрити мізки" очільнику Білого дому та змусити його "промямлити" щось про мінські домовленості. Проте українська дипломатія впродовж кількох місяців зуміла " цю дурню про мінські домовленості з тієї самої голови Байдена вичистити".
"Це було успішно зроблено. Під час візиту Зеленського у США було підписано оборонну угоду, ні про які мінські угоди тоді Байден не згадував. Я вважаю, Кулебою і Блінкеном було підготовлено відмінний документ – хартію. Врешті-решт, подія буквально останніх днів у Стокгольмі: там Кулеба і Блінкен разом просто розмазали Лаврова по стінці з цими мінськими домовленостями. Потім на переговорах Блінкен йому по пунктах перерахував, у чому Росія не виконує ці домовленості", – сказав Піонтковський.
Читайте також: Блінкен та Лавров влаштували запеклу суперечку про Україну в кулуарах саміту членів Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, – Bloomberg
-
Нагадаємо, 7 грудня, президенти США та Росії Джо Байден і Володимир Путін провели зустріч у режимі відеоконференції. Байден попередив Путіна про спільну з союзниками відповідь "економічними та іншими заходами" в разі нового нападу РФ на Україну. Путін під час розмови з Байденом звинуватив НАТО у "небезпечних спробах освоєння української території" і намаганні "перекладати відповідальність на плечі Росії".
-
9 грудня Джо Байден поговорив телефоном з президентом України Володимиром Зеленським. Після цього голова Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що лідери України та США крім загрози вторгнення РФ і реформ в Україні обговорили "Північний потік-2".
-
Зеленський заявив, що під час розмови з Байденом обговорив врегулювання війни з РФ, реформи в Україні та перемовини лідерів США і Росії.
-
У Білому домі після цієї розмови заявили, що США, їх союзники та партнери віддані принципу "жодних рішень чи дискусій щодо України без України"
Повне інтерв’ю з Андрієм Піонтковським читайте на сайті "Еспресо.Захід" 12 грудня.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе