"Без Львівської академії я не став би найкращим", – Павло Лейсі про своє навчання у Британії
Хлопець, якого визнали найкращим іноземним кадетом Королівської Академії у Британії, пройшов довгий шлях до своєї мети.
Журналістка "Еспресо.Захід" зустрілася з курсантом Національної академії Сухопутних військ Павлом Лейсі.
До Львова повернувся курсант Національної Академії сухопутних військ Павло Лейсі. Упродовж року юнак навчався у британській Королівській академії і його визнали найкращим іноземним кадетом Королівської Академії сухопутних військ та вручили особливу відзнаку – Міжнародний Меч.
"Мені дуже допомагала Національна академія. Тож це звання – не лише моє досягнення, а й досягнення академії"
Щоб отримати високий титул, Павло Лейсі пройшов неабиякий шлях упродовж двох років. Ще з другого курсу юнак мріяв потрапити на навчання в Академію у Великобританії.
"Бажання виникло після повернення Артема Бараненка – курсанта, який теж став найкращим кадетом Королівської Академії, – каже Павло Лейсі. – Я тоді був на другому курсі. Вже тоді я почав підготовку: почався відбір з англійської мови, фізкультури та військових навчань. Дивилися на оцінки. Мій рідний факультет дуже сприяв моїй затії і всіляко допомагав".
За словами Павла, відбір стартував із 15 курсантів з Національної академії Сухопутних військ у Львові та 15 претендентів Військової академії в Одесі. Після кожного тесту та відбору відсіювалися кілька курсантів, а завершальний іспит Павло Лейсі склав найкраще серед претендентів від львівського вишу.
"Опісля мені прийшов лист, де було зазначено, що курсант Лейсі відібраний для навчання у Великобританії. Дуже зрадів, пишався, – з гордістю відзначає Павло. – Утім мені це не вдалося б без рідного навчального закладу. Тож це звання – не лише моє досягнення, а й заслуга Академії".
"Належить Павлу Лейсі з України" – такий напис викарбуваний на мечі...
У кінці 2020 року Павло Лейсі прибув у Велику Британію. Розповідає, що для початку кадетів відправили на навчання на так звану фазу "B", де хлопців навчали ходити стройовим кроком, прасувати форму та правильно її носити. Усе це відбувалося за британськими правилами. А вже через місяць кадети приступили до навчання.
"Навчальний рік поділявся на три курси по три місяці. На першому ми жили в Old college. Це одна з найстаріших будівель Академії, вона найкрасивіша. Це традиція, що кожен першокурсник проживає там. Навчали нас, як правильно стріляти, ходити стройовою, віддавати військові вітання, тобто стандартні військові звичаї. Далі вчилися відбивати атаки та вести штурм будівлі".
Нині в Національній Академії сухопутних військ Павло Лейсі у білих рукавичках за всіма правилами демонструє свій меч.
"Меч піхотинський, – розповідає курсант. – Це видно по стрічці, вона призначена для того, щоб обмотати зброю навколо руки, аби, коли меч випадково випаде з руки офіцера, його можна було врятувати цією стрічкою і забрати назад. На мечі є гравіровка, що він належить Павлу Лейсі з України. А також емблема Королівської військової академії".
"Завжди допомагав британським та інтернаціональним курсантам. Британські кадети дивувались, як я все це знаю".
Окрім демонстрації королівської нагороди, Павло Лейсі не припиняє розповідати про знання та навички, яких навчила його Академія у Львові. Бувало й таке, що допомагав британським та інтернаціональним курсантам, які дивувалися знанням Павла.
"До прикладу, на кафедрі артрозвідки я навчився правильно та професійно читати карти і ніколи не блукав на місцевості. На відміну від британських чи інтернаціональних кадетів. Зачасту допомагав їм знайти своє місце за допомогою карти, – пишається Павло Лейсі. – Академія у Львові дала мені ту базу, яку використовував у Британії впродовж цього року. Британські курсанти дивувались, як я все це знаю".
"Британці думали, що я американець"
Військовий шлях Павла Лейсі не випадковий. Хлопець цілеспрямовано пішов у військо, адже хоче розпочати у своїй сім’ї рід військових.
"Британці спочатку вважали, що я американець. Тому що в мене прізвище Лейсі, та й акцент у мене американський. Моя мати – українка, а батько – американець. Переважно в сім’ї ми розмовляємо англійською. І це стало для мене дуже великим бонусом, – каже Павло. – Ще 2016 року я цілеспрямовано вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна, дуже подобалася військова справа і хотів розпочати її в сім’ї. Мені хочеться розпочати рід військових".
"Матиму за честь повернутися у Британію, але, якщо треба буде, залишуся в ЗСУ"
Після навчання хлопець планує вступити у підрозділи артрозвідки або військової розвідки і обов’язково набратися досвіду на Сході в російсько-українській війні. Крім того, в планах курсанта – досягти капітанського звання.
"У характеристиці, яку мені видали після завершення в Британії, пише, що мене будуть раді бачити у Британській Академії, щоб навчати майбутнє покоління британських курсантів та інтернаціоналів, коли досягну капітанського рангу та з досвідом на Сході. Матиму за честь повернутися туди, але, якщо потрібно, залишуся в Україні", – підсумував Павло Лейсі.
Фото: Христина Парубій
- Нагадаємо, це вже другий курсант Академії Сухопутних військ став найкращим іноземним студентом Британської Королівської Академії.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
Христина Парубій
- Актуальне
- Важливе