Різдвяна випічка: що найбільше смакує на свята?
Від традиційних пампушків до німецького різдвяного штолена – вибір солодкого до різдвяного столу завжди вражає.
Різдвяні та новорічні свята завжди асоціюються зі столом, повним смачних страв. І, звичайно, має бути духмяна солодка випічка на десерт. Якщо основні страви у всіх більш-менш схожі, то святкова випічка може бути абсолютно різною. Ось найпопулярніші солодощі до Різдва.
Фото з офіційної сторінки “Живий хліб” у Фейсбук
Часто кажуть, що пампушки – це символ свята. І це справді так, адже пампушки завжди асоціюються з наближенням Різдва, в інші пори року їх майже немає.
Цікаво, що на сході України пекти пампушки не популярно, це більше звичай католицьких сімей. Вони дотримуються думки, що на столі, разом з іншими стравами на Святвечір, обов’язково мають бути пампушки. А от з чим – це вже справа кожного. Мак, варення з рожі, слив, з вишнею, шоколадом чи згущеним молоком… Добираючи начинку, кожен може пофантазувати.
Наприклад, у пекарні “Живий хліб”, що у Львові, розповіли, що до свят найпопулярнішими у них є пампушки з маком, рожею та вишнею.
Маківник
Випічка з маком до Різдвяних свят – це теж традиція Західної України. В інших країнах Європи маківник також є досить популярним. Маківник або маковий завиванець випікають з дріжджового тіста з начинкою. До маку можуть додавати родзинки, горішки, сухофрукти, цукати чи мед.
У період Різдвяних свят маківники можна знайти майже в кожній пекарні чи кондитерській. Наприклад, у кондитерській “Цукерня” попитом користується макова роляда і маківник.
Медівник
Ще одна випічка до свят, що також стала традиційною, – медівник. Поєднання меду, горіхів та прянощів створюють справжню атмосферу Різдва.
Ще з давніх часів господині пекли медівник на Святвечір, і кожна з них мала свій власний рецепт. Хтось любив додавати більше горіхів, а хтось прянощі – гвоздику, імбир, кардамон, духмяний перець…
Ще одним особливим інгредієнтом медівника є сливове варення, яким перемащували коржі. Для медівника його потрібно було зовсім трохи, але навіть це додавало йому цікавого смаку.
Німецький штолен
Фото з офіційної сторінки “Живий хліб” у Фейсбук
Крім традиційно властивої для України випічки, в нас набирають популярності й запозичені рецепти. Один з них – це традиційний німецький штолен.
Особливістю штолена є те, що його можна випікати навіть за місяць до Різдва, адже він може довго зберігатися. Універсального рецепту штолена немає, кожен, готуючи, може додати свої інгредієнти. Це дріжджове тісто з начинкою з цукатів, родзинок, горішків, вишень, маку чи марципану. Після випікання штолен обов’язково посипають цукровою пудрою. Це пов’язано з тим, що вже сотні років за своєю формою і білим кольором штолен асоціюється із загорнутим у пелюшки маленьким Ісусом Христом.
Штолен зустрічається у пекарнях не так часто, як маківник чи пампушки, та все ж натрапити на нього можна. Наприклад, у пекарні “Живий хліб”.
Імбирні пряники
Кажуть, що пряники пекли ще в Давньому Єгипті. Невідомо, правда це чи ні, але звичай пекти імбирні пряники на Різдво у більшості країн світу незаперечний.
Імбирні пряники випікають у різноманітних формах та зверху прикрашають глазур’ю. Пряники можуть зберігатися свіжими ще досить довго, тому їх часто використовують як прикраси для різдвяної ялинки. А після свят з’їдають.
Імбирні пряники – це не тільки смачно, це і класний подарунок, адже деколи пекарні оформляють їх надзвичайно красивими малюнками, що навіть шкода їх просто з’їсти. Найчастіше, ці солодощі можна знайти на різдвяних ярмарках, причому їх там настільки багато, що вибрати справді важко.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе