Менше шерсті: лайфхаки життя зі собакою у квартирі
Власники котів та собак люблять жартувати, що шерсть у їхньому домі – наче приправа. Адже її можна побачити на одязі, на підлозі і часто у їжі. Люди, які люблять тварин, зазвичай не звертають на це увагу, проте є способи зменшити кількість собачої шуби на ваших улюблених чорних штанах
Усі домашні тварини линяють. Линька - природній процес. Вона має певну фазу спокою або активну фазу, та загалом і собаки, і коти линяють круглорічно. Звісно, якщо шерсті надто багато, варто звернути уваги на харчування тварини та стан здоровʼя загалом чи порадитися із ветеринаром, але цілком позбутись цього процесу не вдасться за жодних умов.
Вичісування
Найголовніше правило - вичісування тварини. Не нехтуйте ним, адже якщо собаку періодично не чесати, то жоден інший лайфхак не допоможе. Це базова умова. Для вичісування слід підібрати правильну щітку. Її відповідність залежить від типу шерсті вашого улюбленця. У зоомагазинах є великий вибір як для короткошерстих, так і для довгошерстих з густим підшерстком тварин.
Читайте також: Що робити, якщо кіт дряпає меблі
Чесати собаку бажано щодня. Так ви зніматимете верхній шар шерсті і вона не сипатиметься з тварини по підлозі. Також зверніть уваги, що з деякими породами собак впоратись самотужки буде складно, їх краще водити до грумера.
Прибирання
Як не вичісувати та доглядати тварину, цілком від шерсті ви не позбавитесь. Так чи інакше у приміщенні, де живе собака, вона буде. Потрібно просто навчитись правильно і легко її прибирати.
Якщо вам треба прибрати мʼякі меблі, використовуйте вологу ганчірку або губку, які слід добре відтиснути після змочування. Продаються також спеціальні гумові рукавиці для прибирання шерсті. Такий девайс просто одягають на руку і «вичісують» ним оббивку меблів.
Допоможе прибрати шерсть звичайний столовий оцет. Його треба змішати із теплою водою у приблизних пропорціях 1:2 та додати 1 столову ложку засобу для миття посуду. Цю суміш потрібно розпорошити на диван чи іншу поверхню, можна за допомогою розпилювача, а згодом протерти чистою ганчіркою, на яку і збереться шерсть.
Читайте також: Топ-5 порід собак, які стануть няньками для дітей, і пʼятірка тих, які можуть бути небезпечними
Шерсть прилипає і до одягу. Часто цьому не допомагає і прання. Однак можна у пральну машину покласти губку для душу, під час циклу прання вона притягне шерстинки, які застрягли на одязі.
Якщо ви власник пухнастого, то килимів удома краще не мати. Якщо ж вони є, то можна придбати спеціальні щітку або рукавицю, якими легко знімати шерсть із ворсу.
Подбайте про якісний пилосос, адже чим частіше ви будете пилососити, тим легшими будуть наступні прибирання, шерсть не збиратиметься на меблях, під ними тощо.
За можливості робіть вологе прибирання. Легка шерсть піднімається у повітря під час підмітання або пропилосошування, натомість швабра чи волога ганчірка збере її значно краще.
- Беремо собаку з притулку: як адаптувати тварину і себе
- Актуальне
- Важливе