"Аномальний" СОVID чернівчанки внесли у Національний реєстр рекордів
Онкохвора жінка безперервно хворіла понад сім місяців, однак її жодного разу не госпіталізували, бо “по протоколу” в лікарню без температури не кладуть.
Чернівчанка Юлія Драпапа безперервно хворіла на Covid-19. впродовж 7 місяців і 13 днів, хоча жодного разу у неї не було підвищеної температури. Цей випадок зафіксували у Національному реєстрі рекордів Україні у категорії "Дивовижне поруч" – медики не могли пояснити цей випадок. Утім Юлія Драпапа зізналась “Еспресо.Захід”: реєстрацією у Реєстрі рекордів хоче привернути увагу до випадків захворювань, які протікають "не по протоколу", і того, як українські медики до цього ставляться.
Отримала позитивний тест на Covid-19, коли перебувала на хімієтерапії у Німеччині
Юлії Драпатій 35 років. І з 2019 року вона бореться з онкологічним захворюванням.
"В Україні мені півтора року не могли встановити діагноз. Спочатку були збільшені лімфовузли, я ходила по лікарях, але стан лише погіршувався. Коли поїхала на діагностику у Берлін, мені у перший же день встановили діагноз. Власне, перший позитивний тест на Covid-19 я отримала німецькій клініці, де була на лікуванні, – каже Юлія Драпата. – Це був шок, бо жодних симптомів ще не було. Т найгірше, що позитивний тест на Covid-19 є протипоказом до проведення хімієтерапії. Тож ми повернулись додому в Україну".
Уже в Чернівцях у Юлії почались сильні головні болі, через які навіть доводилось колоти знеболювальне. Далі пропав нюх. Через п’ять днів усе пройшло, але почалась задишка.
"Чоловік купував мені кисень у таких балончиках, як дезодорант. Я ним дихала, – каже Юлія. – Оскільки температури не було, антибіотиків не призначали, бо за протоколом не можна. КТ показав 15% ураження легень. Наче теж не багато. Тож мене слухали, перевіряли рівень кисню, але не госпіталізували. За два місяці симптоми наче пройшли, але тести далі були позитивні".
Директор департаменту охорони здоров’я навіть слухавки брати не хотів
Узимку жінка знову поїхала на обстеження у німецьку клініку. Оскільки мала запрошення у лікарню, то через кордон пропустили навіть з позитивним тестом на Covid-19.
"Німецькі лікарі зацікавились моїм випадком, але оскільки я не громадянка Німеччини, мені порадили все ж повернутись додому. Мовляв, вашим випадок мали б досліджувати ваші лікарі. Мої дані передали у Міністерство охорони здоров’я. З МОЗу зв’язувались з лікарями, намагались допомогти. Далі сконтактували мене з керівником департаменту охорони здоров’я у Чернівецькій ОДА паном Олегом Чорним. Він зі мною зустрівся один раз, а далі навіть трубку не брав. Тут на місці ніхто навіть не намагався допомогти".
Жінка змушена була робити тести на Covid-19 кожні два-три тижні. Через кілька місяців зробила повторне КТ, яке показало, що легені зарубцьовуються, але є ще 30% уражень. Тоді лікар сказав: “" боюсь уявити, скільки було в пік".
Негативний результат вона отримала лише 15 червня 2021 року
"Але навіть такий майже безсимптомний Covid-19 не пройшов безслідно. У мене почались проблеми з нирками – ліки приймаю досі. Досі є задишка і тахікардія, – каже Юлія. – Важливо, що негативний тест дав можливість влітку пройти курс хімієтерапії. Щоправда, я уже не їздила до Німеччини. Проходила тут, але ліки діставали за кордоном. Сподіваюсь, що тепер мені посприяють принаймні з реабілітацією".
А ще Юлія радить усім бути дуже уважними до свого здоров’я, і якщо є підозра на Covid-19 – проходити обстеження.
"Навіть безсимптомний перебіг не проходить без наслідків. А відсутність температури, на жаль, не гарантує, що у людини немає пневмонії. Хочеться звернутись і до медиків: на жаль, хвороби не завжди протікають так, як написано у вас в протоколі, – каже Юлія Драпата. – Окрім мене, ще можуть бути люди, які хворіють "не по протоколу". І важливо, аби медики не відмахувались від них".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе