"Абсолютний фейк": львівський онколог закликав не вірити у байки про те, що вакцини провокують рак
Навпаки, онкохворим потрібно вакцинуватися так швидко, наскільки це можливо.
"Виняток – коли така людина проходить активне лікування: їй провели оперативне втручання або проводять променеву чи хіміотерапію. Коли лікування завершилося, можна спокійно вакцинуватися", - запевнив під час пресбрифінгу заступник керівника Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда, передає "Еспресо.Захід".
"Організм в онкопацієнтів – ослаблений. Вони контактують з людьми, бо мусять проходити лікування. Тож, звісно, якщо немає протипоказань, вакцинуватися таким хворим потрібно і зробити це можна будь-якою з наявних вакцин. Всі вакцини по-різному переносяться, всі ще вивчаються, але всі є однаково ефективними", - наголосив лікар. Він нагадав, що у стаціонарах Львівщини з усієї кількості хворих вакцинованих - лише 2,5% і ці люди не лежать по реанімаціях.
"Онкохворі, як і інші пацієнти з тяжкими супутніми патологіями вакцинуватися повинні у першу чергу. Ризик, що на ґрунті COVID-19 їхнє основне захворювання ускладниться, є надзвичайно високим. Тому ми їх у першу чергу мусимо захистити. Ні онкологічне, ні будь-яке інше хронічне захворювання, ні вагітність не є протипоказаннями до вакцинації", - додав директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе