Зібрали 3 тис. євро для армії за 3 години: львівські волонтери повернулись із Бельгії
Команда львівських волонтерів вже втретє поїхала із ярмарками за кордон, щоб зібрати необхідні речі та кошти для українських військових
Результатами поїздки із "Еспресо.Захід" поділилась волонтерка Тетяна Турчина.
Під час перших двох поїздок ярмарки проходили тільки у Бельгії, цього ж разу додалась ще подія у Італії, де українці взяли участь у фестивалі-ярмарку у передмісті Риму – Остії. Тут ярмарок тривав 3 дні, упродовж яких вдалося зібрати 1700 євро.
"Нам дозволили поставити український намет безкоштовно, хоча насправді там доволі дорога оренда. Проте в Італії на ярмарок та до нас приходили здебільшого українці, які там живуть, самих італійців майже не було, хіба ось десяток, знайомі знайомих, які прийшли цільово до нас, – розповідає Тетяна. – Дуже підтримав міський голова Остії. Він навіть вийшов з мікрофоном і сказав: "Що це ви тут сидите? Швиденько йдіть купувати в українському наметі. І щоб всі прийшли потім до мене показали, бо я вас звідси не випущу"".
Після цього команда поїхала до Бельгії, де у Монсі мав відбутися ще один український ярмарок. Від перших подій тут сформувалась вже своя публіка та люди, які підтримують Україну постійно.
"Тут ми ніколи не ставимо ціни, бо фактично не маємо права продавати, лише за донейти. Люди приходять, беруть річ, яку вони хочуть і кладуть у скриньку гроші. Зазвичай люди донатять більше, ніж насправді коштує річ. Щоб ви розуміли, срібні тризуби, які мені у майстерні роблять приблизно по 120 гривень, менше, ніж за 50 євро ще ніхто не купував, а бувало й 100, і навіть 400 євро. Одного разу прийшла жінка, яка взяла розмальовані пряники, а залишила 500 євро, – пояснює волонтерка. – У нас також є кульки новорічні, які у стилі "русского корабля" розмальовує мама одного із українських воїнів, і їх активно тут розбирають".
Читайте також: "Захисники кажуть, що "мощі" потрібні не менше, ніж тепловізори": як львівська "Шкварка" воює на продовольчому фронті
Коли команда лише збиралася у дорогу і дала запит на ті речі, які можна привезти для продажу на ярмарках, відгукнулися дуже багато людей. Тож, вдалося зібрати 20 ящиків різних виробів ручної роботи, картини, вишиванки та різноманітну випічку.
"Цього разу у нас на ярмарку було барбекю та українська кухня. Ми везли з України багато випічки – різного печива, горішків солодких, хоч їх і довелось перемащувати вже на місці, бо ж дорога довга. На місці також наші господиньки зробили і голубці, і вареники, і налисники, ще й ковбаски з овочами. Самі бельгійці навіть знайшли пиво українське – Чернігівське. По суті на ці ярмарки у Бельгії вже люди приходять побачитись та поспілкуватись, окрім як просто підтримати. Наприклад, американка Валері, яка фактично курує весь бельгійський волонтерський процес, має в Україні коріння, проте українською раніше не говорила. А тепер, щоразу, як ми приїжджаємо, активно вчить мову. Зараз вже нас добре розуміє, може говорити деякі слова та речення", – ділиться Тетяна Турчина.
Як вона додає, із кожним новим заходом у Бельгії приходять нові люди та вдається залучити щораз більше коштів. Якщо під час першого ярмарку зібрали 1 тисячу євро, то вже на третьому зібрали 3 тисячі упродовж 3-х годин. Тому волонтери сподіваються, що вдасться поїхати знову й знову:
"Насправді такі речі треба робити, це не лише спосіб зібрати кошти, це можливість спілкуватись, показувати реальну ситуацію, яка відбувається в Україні. Адже у їхніх новинах і сотої частини не показують того, що у нас відбувається".
Поверталась до Львова команда теж геть не порожньою: везли цілу автівку одягу для хлопців у госпіталі, польові душі, фільтри для води, форми, берці та кросівки. Окрім того, енергетичне харчування, продукти тривалого зберігання та протиопікову медицину. А поки вони їхали, у Бельгії продовжили збір коштів на підтримку українських військових:
"Поки ми повертались додому, ті пряники, які залишились, дочка американки у Бельгії продавала на натівській базі і назбирала ще 250 євро для українців".
За словами Тетяни Турчиної, частина зібраних коштів піде на турнікети, на частину вже придбали вище згадані речі, а за решту планують дуже корисну для хлопців покупку, проте наперед не говорять, що це буде – аби все вдалось.
Читайте також: "Їжак з лісу" від початку війни прихистив понад 300 людей та віддає весь прибуток на потреби ЗСУ
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе