Японські волонтери відкрили у Львові ресторан, щоб допомогти економіці України
У Львові на вулиці Городоцькій, 159 волонтери з Японії відкрили заклад Tokyo Sushi Ball, де поряд з японськими кулінарами працюють українські
Культ роботи у Японії
Як відомо, у японському суспільстві після Другої світової війни сформувався культ роботи, який значною мірою допоміг Японії стати провідною високотехнологічною державою. Адже, коли працівник кожної компанії вмотивований багато працювати і ставить роботу на перше місце, тоді це спряє швидкому розвитку країни загалом.
У час наш війни, створення нових робочих місць набуває особливо важливого значення. Адже одна справа отримувати від Заходу непостійну грошову допомогу, інша – створювати свій бізнес, працювати, заробляти гроші і допомагати економіці України.
Такої думки притримуються двоє японських волонтерів, які у Львові відкрили заклад Tokyo Sushi Ball, щоб створити нові робочі місця і познайомити місцевих з японською кухнею та культурою.
"Еспресо.Захід" поспілкувався з Ноба Акі, шеф-поваром цього японського ресторану.
"Було страшно їхати в Україну, але хотів допомогти українцям"
Нобі 27 років. Він родом з південної Японії, з невеликого міста між Хіросімою та Кіото, яке удвічі менше за Львів. "Там багато вулиць зі старими будинками і давньою архітектурою. Певною мірою, Львів нагадує мені моє місто", – каже Ноба англійською, бо соромиться поки своєї української, яку активно вивчає.
11 березня минулого року він приїхав у Європу з наміром допомогти українцям, які постраждали внаслідок війни розпочатої Росією.
"Кілька років тому я подорожував Європою і декілька днів прожив в Україні. Ніколи не думав, що повернуся сюди, але коли побачив в новинах всі ці страшні речі, які відбуваються тут через війну, вирішив, що маю якось допомогти людям. У Японії я працював соціальним працівником, моя роботи була пов’язаною із допомогою дітям, що мають ті чи інші вади. Звісно, було страшно їхати в Україну, однак мої рідні та друзі підтримали моє рішення. Я дуже вдячний їм за це. Спершу я допомагав біженцям у Польщі, а потім ми з групою волонтерів возили медикаменти, їжу та інші гуманітарні вантажі в різні міста України, від Львова до Чернігова", – розповідає Ноба.
Створювати робочі місця, щоб працювала економіка
Під час цієї роботи Ноба зрозумів, що хотів би створити місце, яке б знайомило українців з японською культурою і щоб воно приносило економічну користь. Його друг, також японських волонтер, який має декілька компаній, вклав гроші у відкриття японського ресторану у Львові. Ноба став шеф-поваром закладу і для цього підтягнув свої кулінарні навики, адже раніше не мав такого постійного досвіду з їжею, хоча завжди любив готувати.
"На початку цього року заклад запрацював. Крім нас двох, тут працюють ще троє українців. На мою думку, створювати робочі місця – це дуже важливо, адже бізнес дозволяє країні розвиватися. Люди отримують зарплату, держава – податки. Зараз свою увагу зосередив на цьому закладі, хотів би, щоб він став популярним і ми могли створити ще більше робочих місць. До того ж, завдяки ресторану люди знайомляться з японською культурою, розпитують мене про Японію і дізнаються щось нове", – каже Ноба.
Унікальний заклад з традиційною японською стравою оніґірі
Цей ресторанчик спеціалізується на традиційній японській страві – оніґірі, яких часто можна побачити в японських аніме чи фільмах. Їх роблять з білого рису, формують у тіла трикутної або овальної форми і загортають в норі (водорості). Оніґірі заповнюють різною начинкою, найчастіше – якісь засолені чи квашені продукти. У Японії ці рисові кульки часто беруть із собою і їдять руками. За словами Ноба, в нього вдома оніґірі такі ж популярні, як в Україні вареники, у Туреччині кебаби, а в Італії піца.
У Львові – це унікальний заклад, який єдиний спеціалізується на оніґірі, що зроблені руками японських кулінарів. За декілька місяців у закладу вже з’явилися свої постійні клієнти, які часто приходять сюди обідати. Цікаво також те, що частина відвідувачів – це фанати самого Нобі, які слідкують за ним у Тік Ток. Там у нього понад 35 тис. підписників. У своїх відео він розповідає про особливості японської культури та порівнює японські фрази і жести з українськими:
"Для пересічних українців японська культура дивна. Це зрозуміло, бо, по-перше, азійська культура і європейська є різними, по-друге, Японія за 10 тис. км від України, а по-третє, Японія сама відрізняється від решти Азії, через особливу історію острівного життя, у нас сформувалася своя оригінальна культура. Я сподіваюся, що українцям подобаються мої відео. Хочу, щоб вони їх розважали і, можливо, чогось нового навчали".
Українців і японців єднає "гаряче серце"
Говорячи про те, що Нобі найбільше подобається в Україні, він відзначає українську кухню (дуже любить борщ), красиву архітектуру, а також люб’язність та привітність українців:
"В Україні не так багато японців. Тому у більшості українці дивуються мені, що подолав таку відстань. Але, коли розповідаю про себе, вони дякують за допомогу і завжди раді допомогти самі. Загалом, на мою думку, попри велику різницю у багатьох аспектах між українцями та японцями, нас єднає в першу чергу, як я кажу, "гаряче серце", тобто доброта і бажання допомогти іншим, відкритість, привітність, щирість".
Загалом Ноба задоволений своїм досвідом, який здобув в Україні. За його словами, інколи складно порозумітися зі старшими українцями, які менше знають англійську мову і бувають більш різкими, але з молодими українцями – дуже легко комунікувати і він знайшов тут друзів.
"Якщо б міг повернутися на рік назад перед подорожжю сюди, я б сказав собі: не хвилюйся, їдь, це унікальний досвід, який тобі буде корисним", – підсумовує Ноба і додає, що має чимало планів на цей рік пов’язаних з популяризацією ресторану та своєю волонтерською діяльністю в Україні.
- Актуальне
- Важливе