Як втримати світло вдома, коли немає електрики
Через масовані російські ракетні обстріли інфраструктури українці знову вчаться тривалий час давати собі ради без електроенергії у домівках
Про кілька способів зберегти світло у часи темряви розповідає "Еспресо.Захід".
Народна винахідливість та вміння знайти вихід із найрізноманітніших ситуацій не знають меж, тому рятуються від темряви люди не лише звичними свічками та ліхтарики, хоча й їх можна застосовувати із різним рівнем ефективності. Отож, що варто мати вдома, аби пережити навіть більш тривалі відімкнення не в повній темряві.
LED-лампи із usb-зарядом
Залежно від типу та потужності такі лампи можуть світити від 2 і до 8 годин. Інколи такі лампи можуть бути і одразу з повербанком, тож, можна буде розраховувати ще й утримати на зв'язку телефон. Проте надійніше все ж мати окремий повербанк – із перевіреною потужністю, якого вистачить і для телефону, і для тієї ж лампи.
Читайте також: Як залишатися "видимими" на вулицях без освітлення
Саморобний ліхтарик
Йдеться про невеличкий світильник, який може служити дуже тривалий час і який легко кожен зможе зробити своїми руками. Детальною інструкцією, як саме створити його зі звичайних батарейок та світлодіода, ділиться на YouTube тернополянин Олександр. Така "вічна свічка" допоможе безпечно орієнтуватися в просторі і служитиме дуже довго.
Налобний ліхтар
Цей варіант буде корисним тоді, коли потрібно мати вільні руки та достатньо освітлення для дрібних справ. Чи то пошуку чогось у темній домівці, чи то готування їжі, чи то іншої роботи руками.
Фото: SWITCHBACK TRAVEL (BRIAN MCCURDY)
Читайте також: Українці потерпають від дефіциту вітаміну D. У НСЗУ розповіли, як поповнити його запаси в осінньо-зимовий період
Гірлянди на батарейках (акумуляторах)
Це не надто багато світла, проте додатковий затишок у холодну темну пору. Можна обрати традиційні кольори освітлення, а можна й різноманітні відтінки. Комфортний рівень видимості, а також 6-8 годин роботи більшість із них точно забезпечать.
Свічки
Найкраще обирати ті, які розраховані на багато годин горіння, ще добре, якщо вони у склі (безпечніше). Аби збільшити діапазон освітлення від свічки, позаду неї можна поставити дзеркало, яке відбиватиме світло, як це робили ще у давні часи, розташовуючи позаду свічників поверхні, які найкраще відбивають та розсіюють свічковий вогник. Окрім того, за потреби на свічці можна підігріти і їжу, проте на такі випадки краще мати ще газовий туристичний пальник.
Лампадка на олії
Невеличка банка, до якої наливають спершу воду, а тоді трохи олії і встановлюють ватяний ґнотик, захищаючи конструкцію зверху фольгою. Таке джерело світла ще й гріє. Як пише у Facebook харків'янин Михайло, цей варіант називається Слобожанська лампадка: "В баночку наливається вода, більш ніж половина, зверху шар підсоленої олії 2 см, в чотирьох шарах фольги робиться дірочка 5 мм, пропускається через дірочку ґнотик з ватки, зверху від такої кришечки з фольги сантиметр ватки треба витягти, промочити ґнотик олією, підпалити запальничкою".
Щодня цікавих та зручних способів освітити свій простір українці вигадують більше й більше, тож, попри перебої з електрикою, перебоїв із винахідливістю в Україні не спостерігається.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе