Як соцмережі реагують на пам'ятник Ксаверу Моцарту у Львові
У Львові встановили пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту - сину всесвітньо відомого композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Його відкриття приурочили до 230-річчя від дня народження композитора.
Подія неабияка не лише для міста, а й для України, адже скульптура Моцарту-молодшому в Україні перша. Утім реакція соцмереж доволі неоднозначна. У коментарях користувачі апелюють до ініціаторки проєкту і навіть радять попросити вибачення у громадськості за настільки недолугий пам'ятник.
До слова, співініціаторка спорудження пам'ятника Моцарту у Львові - відома диригентка, засновниця та артдиректорка Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt Оксана Линів.
"Головній ініціаторці цього проєкту після того, коли вона читає стільки коментарів від громадськості? Чи не спадало їй на думку попросити пробачення?", - зазначила одна з дописувачок Фейсбук.
Кандидат історичних наук і військовий Тарас Гривул так резюмував мистецький проєкт:
"Коротко про пам'ятник сину Моцарта у Львові.
Я вважаю, що буде помітним місцем на карті міста. Про це писав ще класик: "Розумiєте, Мурзiк Васильович, людина завжди цiкавилася трьома речами. По-перше — своїм калом, по-друге — питками та казнями, i уродами". А тут - три в одному…".
У попередньо представленому проєкті Моцарт мав бути наполовину золотого забарвлення. Утім у кінцевому результаті його представили в одному чорному кольорі, вилитим із бронзи. Ця деталь також збентежила львів'ян.
Дзвінка Калинець-Мамчур, громадська діячка і депутатка запитує:
"А де золоті ноги???"
У коментарях висувають різні версії, а слів стосовно витвору мистецтва не добирають. Під запитанням розгорнулась ціла дискусія:
Володимир Сколоздра: Ноги чи дупа? Здається, що вони нас мають в с****і, тому її й не позолотили!
Іван Матковський: То туристи мають терти дупу і вона має позолотіти.
Іван Матковський: Нє! Дупу мають лизати львівці, які не підтримали петицію про скасування рішення виконкому про встановлення цього лайна! "Це не більше, ніж інтер'єр на площі Маланюка. А ставити інтер'єр у громадському просторі, це неприпустимо. У приватному - будь ласка". А також додав:
"Коли Андрій Іванович упокоїться, справедливим буде, якщо громада м. Львова перенесе цей пам'ятник і встановить витвір на його гробі. Там властиве місце "шедевру" і нехай туристи там захоплюються ним. Буде ще одна локація для народження креативних ідей", - припустив Іван Матковський.
Сашко Лірник - сценарист, казкар, актор, телеведучий: "Новий "пам‘ятник сину Моцарта" у Львові вже отримав народну назву "Г***о на паличці"
Нова туристична локація.
А головне, що вилазять "юні мистецтвознавці" і заявляють, що ми "старі пердуни" нічого не розуміємо в мистецтві.
Та, Боже мій, якшо істота виглядає як качка, плаває як качка, їсть як качка і кряче як качка, то, із вірогідністю 99,99%,то і є качка.)))", - підсумував Лірник.
Валерій Потюк, ексдиректор комунального підприємства "Замки та палаци Львівщини" зауважив, що Моцарту зробили дві ліві ноги:
"Ось вершина образу даної скульптури. Це сьогоднішній Львів. Дві ліві ноги та хора голова. Гола дупа і капець".
Довідково. Скульптуру Моцарту-сину виготовляли у Зальцбурзі, а відливали з бронзи уже у місті Лева. Пам'ятник показує сина Моцарта у символічному диригентському русі, з перебільшеною старовинною бароковою перукою, яка символізує його зв’язок з легендарним батьком, відповідальність перед славою якого він все життя відчував, а також з його дідом Леопольдом, основоположником музичної династії Моцартів.
Народився Франц-Ксавер Моцарт 26 липня 1791 року у Відні. Приїхав до Львова, коли йому виповнилось 17 років. Тут він прожив понад пів життя – 30 років зі своїх 53-х.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе