"Безжальні" єгері – воїни, які несуть страх і смерть окупантам: як потрапити у лави 71-ї бригади
Грамотна і повноцінна підготовка у навчальному центрі, братерство, якісне навчання та підготовка, можливість служити за своєю спеціалізацією, кар'єрний ріст, матеріальне забезпечення та забезпечення зброєю – все це пропонують кожному новобранцю 71-ої єгерської бригади Десантно-штурмових військ
Ігор Приходченко, офіцер 71-ї окремої єгерської бригади у етері Еспресо розповів, як долучитись до одного з елітних підрозділів військ цивільним чи тим, хто вже має досвід служби у війську.
Що таке 71-а єгерська бригада
71-а окрема бригада була створена після початку повномасштабного вторгнення, як одна із частин корпусу резерву. Вже через два місяці підготовки воїни виконували спеціальні бойові завдання на Сіверському напрямку, приймали участь в Харківському контрнаступі. Нині особовий склад виконує завдання майже на всій лінії фронту: від Харківської до Запорізької області. Підрозділи спеціального призначення 71-ї окремої єгерської бригади, виконують бойові та спеціальні завдання в складних умовах і місцевості: ліси, болота й інші складні географічні локації.
"Десантно-штурмові війська – це особлива культура, особливі люди. Культура братерства і лідерства, в першу чергу. Саме гасло – "завжди перші" – спонукає доєднуватись людей, за покликанням лідерів, які хочуть змін та розвитку на своїх умовах", – розповів офіцер.
До єгерської бригади військовий служив у інших підрозділах, а потрапив в Збройні сили України на початку повномасштабного вторгнення, у тероборону Києва.
Каже, що діяльність їхньої бригади відрізняється від інших специфікою виконання бойових завдань. Завдання складні і водночас відповідальні.
"Для кожного бойового завдання є свої засоби. До речі, на першому нашому шевроні був вепр, або дикий кабан, тому що товстошкірий. Були відомі випадки, особливо під час Харківського контрнаступу, коли підрозділи ворога залишали свої позиції, коли дізнавалися, що проти них виконує свої спеціальні завдання і 71-а єгерська окрема бригада. Саме тому нас прозвали – безжальні", – пояснює Ігор Приходченко.
Хто може долучитися до 71-ї бригади
Для тих, хто хоче потрапити саме в десантно-штурмові війська чи міркує над цим, є певні критерії та вимоги:
"Це, в першу чергу, стан здоров'я, загальний фізичний стан, здатності та спроможності кандидата, а також мотивація. Мотивація може бути різною, тому ми шукаємо мотивацію через індивідуальний підхід. Якщо говорити про віковий ценз, то здебільшого дивимось на практиці, адже для цього ми і є, щоб відбирати. Цільова аудиторія, до якої ми прагнемо – це 18-45 років. Звісно, можуть бути і старші, в них є свій досвід. Були люди, які в 52 роки давали фору багатьом 27-річним парубкам", – розповідає офіцер.
Єгерська бригада запрошує до себе як цивільних людей, так і по переведенню з інших частин.
Як долучитися до 71-ї бригади: покрокова інструкція
Лейтенант Приходченко каже, що охочі долучитись до 71-ї бригади можуть особисто прийти у рекрутинговий центр, а можуть звернутися до них через інші інструменти.
"Ми впровадили в себе так званий Е-рекрутинг. Описали всі посади, вимоги до цих посад. Усі посади розмістили на популярних job-сайтах і у себе на сайті 71 єгерської бригади. Саме тут людина може ознайомитися з вимогами, знайти контакти і зв'язатися з нами", – уточнив військовий.
Щоб не йти до рекрутерів особисто, можна звернутися через job-сайти, а, крім того, рекрутери 71-ї бригади уже розробили свій чат-бот, який розміщений на сайті.
"Праворуч знизу є діалогове віконце, де людина може поспілкуватися зі штучним інтелектом і отримати інформацію та відповіді на більшість питань. Згодом все ж, кандидат потрапляє на рекрутерів, але повісток ми не видаємо, тому - це безпечно", зазначає офіцер.
Також є опція переведення з інших підрозділів.
"Ми не ставимо собі за мету – рекрутинг тільки військовозобов'язаних (цивільних). Моя мета - це поповнення особовим складом – мотивованим, фаховим. Якщо це цивільна людина і не служила, чи не повністю відповідає цим критеріям, але основним відповідає, ми можемо видати йому відношення. Це – рекомендаційний лист в ТЦК, де перевірять документи, мотивацію і найголовніше - ВЛК. Для, нас головне, повторюсь – здоров'я, фізична підготовка, фах і мотивація кандидата", – додав Ігор Приходченко.
Якщо це діючий військовослужбовець, то бригада може після інтерв'ю надати письмову згоду на командира його військової частини, або рекомендаційний лист для дистанційної подачі рапорту в застосунку “Армія+”.
Чому варто приєднатись до 71-ї єгерської бригади
Військові пропонують звернутися до Центру рекрутингу 71-ї ОЄБр ДШВ та доєднатися до їхнього підрозділу через кілька причин:
"Перше, що ми робимо з кандидатом – інформуємо про його можливості, різні варіанти розвитку подальших подій. Далі – проводимо структуроване інтерв'ю з людиною. У нас уже розроблені спеціальні алгоритми, анкети. Окрім формальних даних, нам ще важливо дізнатися, яка мотивація у людини, консультуємо. По суті надаємо рекомендації, з огляду на свій досвід і знання певних процесів в Збройних Силах. Друге - пропонуємо посаду, згідно цивільного або бойового досвіду, здатностей та спроможностей кандидата. Третє - супроводжуємо кандидата від першого контакту до заходу в нашу військову частину.", – пояснив лейтенант Приходченко.
В десантно-штурмових військах є один з найкращих навчальних центрів. Туди потрапляють рекрутовані кандидати з солдатського та сержантського складу. Проходять БЗВП (Базова загальна військова підготовка) впродовж 45 діб. Потім, за необхідністю, курсанти проходять фахову підготовку.
Крім того, для охочих служити в десантно-штурмових військах єгері кажуть, мають відповідне матеріальне забезпечення і те озброєння, якого вимагає час.
"Розпочну з озброєння. У нашій військовій частині озброєння вистачає для виконання поставлених бойових задач. У нас гідне грошове та матеріальне забезпечення. А також є від держави заохочення, обумовлені законодавством. Наступне – підтримка. Ми підтримуємо рекрутованих нами людей від першого контакту,ю до заходу в бригаду. Впроваджуємо внутрішні програми онбордингу. Власне, оця особлива культура. Бо слово "братерство" – це не просто для нас термін, це наша цінність. Проводимо бойове злагодження і йде дійсно процес адаптації, коли старші (за досвідом, а не за віком) військові передають цей досвід своїм побратимам. І ми дійсно сім'я", – поділився Ігор Приходченко.
Довідково:
Єгер – в перекладі з німецької мисливець. Їхнє бойове гасло і "IMMITIS", що з латині означає – безжальні.
На їхньому шевроні древній слов'янський Бог – Симаргл (відповідав за захист житла, маючи крила і тулуб вовка, як у небі так і на землі), якого шанували ще в Київській Русі. Він відповідав за захист домівки. Саме тому воїни-єгері десантно-штурмових військ завжди першими захищають свою домівку. Як єгері – мисливці на тих, хто без запрошення прийшов у їх дім.
- Актуальне
- Важливе