Є підстави для розірвання оренди між Почаївською лаврою і УПЦ МП, але місцева влада не втручається, – релігієзнавець
Наразі є достатньо підстав для того, щоб між Почаївською лаврою і УПЦ МП було розірвано договір оренди. Однак священники та ченці продовжують перешкоджати роботі інвентаризаційної комісії, а місцева влада не втручається у ситуацію
Про це пише Укрінформ із посиланням на релігієзнавця Олександра Сагана.
За його словами, у законодавстві існує достатньо норм, які мали б обмежувати свавілля священників і ченців, проте вони не працюють.
"Ніхто не бажає потрапити зі скандалом у пресу, бо неможливо спрогнозувати, чим він завершиться: вже бували випадки, коли посадовці діяли відповідно до чинного законодавства, а їх за це карали. Мають місце й певні симпатії до УПЦ МП, зокрема у випадку з Почаївською лаврою – не виключаю, що серед представників місцевих правоохоронних органів", – сказав професор Саган.
Олександр Саган наголосив, що минулого року було зафіксовано низку порушень правил користування, таки як несанкціоновані новобуди, ремонти в приміщенні пам’ятки культури, знищення стінописів тощо. А це цілком достатні аргументи для розірвання договору оренди через суд.
Що відомо про ситуацію з Почаївською лаврою
Московський патріархат має договір про оренду Почаївської лаври до 2052 року. Угоду можна розірвати, однак місцева влада не має відповідних повноважень, зазначав начальник управління етнополітики, свободи совісті та цифрових трансформацій департаменту культури та туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Кульчицький.
В кінці січня на сайті Кабінету Міністрів України зареєстрували петицію щодо розірвання договору оренди Почаївської лаври з УПЦ московського патріархату.
А у квітні цього року під час виїзного засідання робоча група зафіксувала низку порушень, що є підставами для припинення оренди Почаївської лаври.
Довідково про Почаївську лавру
До комплексу споруд Почаївської лаври належать Свято-Успенський собор (1771-1782 року), Підземний храм на честь Йова Почаївського (1774 р.), Келії (1771-1780 pp.), Церква Всіх Святих, Архієрейський дім, Надбрамний корпус (Святі ворота), Церква преподобних Антонія та Феодосія Печерських, Церква Похвали Пресвятої Богородиці (Тепла церква), Дзвіниця заввишки 65 м, будинок Почаївської духовної семінарії, храм на честь Великомучениці Варвари, Троїцький собор, каплиця на честь 400-річчя перенесення Почаївської чудотворної ікони Божої Матері, Преображенський собор (2013 р.).
- Актуальне
- Важливе