У Львові планують знести історичну забудову та звести житловий будинок з підземним паркінгом на її місці
Садиба на вул. Старосольських, 11 (раніше Карпінського) належала знаному у Львові роду Лонгшан де Бер’є, а незабаром на її місці зведуть шестиповерховий житловий будинок
Відповідний проєкт змін до детального плану територій опублікували на сайті пресслужби Львівської міськради, інформує "Еспресо Захід".
Що планують будувати посеред історичного ареалу Львова
Згідно з містобудівною документацією, на місці садиби роду Лонгшам де Бер’є планують зводити багатоквартирний житловий будинок на 6 поверхів з вбудованими громадськими приміщеннями та підземним паркінгом. Загальна ж площа запроєктованої споруди – 2,5 тис. м2, де передбачено влаштувати 20 квартир на, за розрахунками, 56 жителів. Вказаний підземний паркінг розрахований на 24 машино-місце.
Фото: ДПТ
Також, у зв’язку з переповненістю закладів дошкільної освіти, на першому поверсі майбутньої споруди можуть створити ігрову кімнату неповного дня.
Завершити реалізацію проєкту планують за 7 років.
Замовником цього будівництва є львів’янин Юрій Стеців, який є співвласником таких ТзОВ, як "Левицький естейт" та "Спіраль Львів", що входять у фінансово-промислову групу родини Дрібнюк. Ці підприємства займаються будівництвом, орендою та продажем нерухомості, а впродовж останніх декількох років скуповують нерухомість та ділянки у Львові та громаді. Окрім того, Стеців є одноосібним власником ТзОВ "Спіраль" "ЛТД Спіраль Львів", які торгують одягом, та одним з кінцевих бенефіціарів забудовника "Замарстинів 40".
Фото: розгортка
Історичність ділянки
Зазначимо, що сам будинок юридично не є пам’яткою архітектури, хоча історія садиби Лоншан де Бер’є й налічує сотні років. Попри це, запроєктований будинок оточений пам’ятками архітектури місцевого значення. Зокрема такими є житлові будинки на вул. Старосольських, 7, вул. Бандери, 16 та 20.
Як повідомив у коментарі "Еспресо Захід" доцент кафедри історії Українського католицького університету та пам’яткоохоронець Ігор Жук, саме фактор відсутності охоронних договорів на такі будівлі як садиба роду Лонгшам де Бер’є ускладнює боротьбу за збереження історичних споруд.
"В цьому кварталі, як на мене, взагалі нічого будувати не можна. Там розташовані суцільні історичні об’єкти, це цілий ансамбль різних об’єктів, а забудовник намірився вкотре туди хамовито влізти. Це є ціле нещастя, адже нищать невеличкі однородинні будинки з садками, бо на ділянку поклали око", – вказав експерт.
Також Ігор Жук наголосив і на проблемі того, що будівлі, які через відсутність засобів для оздоблення, не мають декоративних елементів, а тому їх просто зносять. На думку пам’яткоохоронця, якщо об’єкт зводили за проєктом визначних архітекторів, то він повинен бути збережений.
"Це стосується і промислової архітектури, яку просто позносили. Наприклад, колишній інструментальний завод, яку проєктував Альфред Захаревич. Така ж історія спіткала віллу на Коновальця, яку просто зруйнували і всадили туди пломбу, а її проєктував Владислав Рауш. Він також займався будинком на вул. Драгоманова, яку потім викупив владика Шептицький і зробив там Національний музей. Ну то давайте і його тепер знесемо, якщо в нас немає ніяких цінностей. А ще можна пригадати будівлю кінотеатру на проспекті Шевченка, який проєктувала фірма Левинського і є одним з найстаріших таких. А тепер там риби плавають… А скільки ми ще не бачимо, що розташоване на якійсь периферії", – пояснив науковець.
А що громада?
Зазначимо, що нещодавно, 23 грудня 2024 року, відбулись громадські слухання по проєкту змін до детального плану територій у районі вул. С. Бандери, вул. Старосольських, вул. Архітекторської. Представляючи проєкт забудови, його головний архітектор Юрій Столяров заявив, що команда проходила повну процедуру інформування ЮНЕСКО і виконувала все так, як записано в законодавстві.
"Що заборонено в цьому випадку? Будувати об’єкти з висотністю, яка перевищує сусідні будинки, заборонено змінювати, чи зносити цінну забудову, а також втручатися в фасади. Що дозволяється? Нове будівництво, де не було здійснено завершення архітектурного ансамблю і воно по параметрах не повинне перевищувати сусідню забудову", – вказав архітектор Юрій Столяров.
Серед питань, які цікавили присутніх на слуханнях громадян – чи не зашкодить проєкт сусіднім будинкам, чи не порушить норми ДБН у розрізі інсоляції та доступності, чи облаштують на ділянці смітники, чи не закриє нова споруда вікна сусідів.
Додамо, що надалі цей проєкт мають двічі розглядати на архітектурно-містобудівних радах.
- У Львові представили зміни у проєкті ДПТ. Мешканці скаржаться, що їхні права порушені: не передбачено укриттів, а водойму внести зовсім забули.
- Актуальне
- Важливе