У Львові представили зміни у проєкті ДПТ. Мешканці скаржаться, що їхні права порушені: не передбачено укриттів, а водойму внести зовсім забули
Йдеться про внесення змін у детальний план територій, обмежений вулицями Липинського, Промисловою, Городницькою та Бетховена
Його архітектор Ігор Крупа представив документ на громадському обговоренні.
На території ДПТ уже є житлові комплекси: ЖК "5 авеню" та ЖК "Бетховен", деякі з них ще в процесу добудови.
У межах зміни проєктом передбачено будівництво багатофункціонального житлово-громадського комплексу на ділянці площею майже пів гектара.
Основними пропонованими змінами є віднесення частини виробничої підзони "В-5" колишньої перопухової фабрики до житлової підзони "Ж-2". Там запланований житловий комплекс приблизно на 6 поверхів, по вул. Городницькій.
Загальна площа території внесення змін до ДПТ – 12,5 га. На цій території зараз мешкає 1575 мешканців, до яких додадуться ще близько 130 мешканців нової забудови.
Із соціальної інфраструктури архітектори пропонують розмістити тут дитячі садочки на неповний день, а також центри розвитку дитини на перших поверхах будинку.
Будинки-фантоми й інші неточності ДПТ
На громадське обговорення прийшла мешканка житлового комплексу, який розташований поряд з майбутнім будівництвом Тетяна Садовська, представниця ОСББ. Як вона зауважила, у представленому ДПТ є низка неточностей, а про деякі об'єкти в ньому взагалі не згадано.
Житловий комплекс на вул. Липинського охоплює 4 житлові будники, натомість на плані зображено 6 будинків. Тому мешканка перепитала, коли саме робили зйомку для проєкту ДПТ і скільки ще є таких відхилень від реальної картини.
Неіснуючі будинки, зображені на плані, - не єдина неточність у ДПТ. Мешканці кажуть, що в ДПТ зовсім не позначена водойма, однак позначена автомийка, якої там насправді немає.
Неточні плани – не єдине зауваження мешканців
"Там є стоянка, облаштована нашим коштом. Вона відкрита і фактично служить для міста. Для чого ДПТ змінює функціональне призначення цієї частини території? Фактично, так обрізають від нашого житлового комплексу частину, яка зараз призначена для його обслуговування. На цьому місці хочуть встановити інші функціональні призначення", – наголосила Тетяна Садовська.
Співвласники житлового комплексу письмово оформили свої зауваження та пропозиції, а також просять повернути проєкт внесення змін до ДПТ на доопрацювання, оскільки побачили ризики, які свідчать про можливе порушення їхніх прав.
"Зйомка території є неактуальною і стосується в тому числі нашого житлового комплексу. В матеріалах, що стосуються оцінки, немає санітарно-захисних зон наявної водойми, яка входить до паркової зони. Якщо ДПТ межує з територією природно-заповідного фонду, тобто відпочинкового парку, то оцінка мала б описати, як впливатимуть ці зміни на навколишнє середовище", – сказала вона.
Станом на день оголошеного громадського обговорення, каже мешканка, цих деталей не було в представлених документах.
Ще один момент, який обурив мешканців, – відсутність у планах укриттів.
"Ми не знайшли змін, які передбачають найважливіше в умовах воєнного стану – це будівництво, реконструкцію, облаштування додаткових місць для перебування людей під час тривоги. Наш житловий комплекс не має жодного укриття, автосалони навпроти нас теж не мають. Тому вважаємо це суттєвим недоліком змін, які пропонуються у ДПТ. Додаткові укриття мають бути першочерговими та пріоритетними для міської ради, в інтересах захисту містян. Просимо не допустити порушення прав співвласників житлового комплексу нашого ОСББ і повернути запропоновані зміни на доопрацювання", – заявила Тетяна Садовська.
Громадське обговорення змін до детального плану території триватиме до 27 січня.
- Як ми вже писали, Львівська міськрада погодила відновлення висушеного озера на Замарстинівській з прибудовою ресторану
- Актуальне
- Важливе