На Львівщині жінки починають працювати слюсарями та сантехніками: серед безробітних в області лише 19% чоловіків
У Львівській області дві третини людей, які шукають роботу через службу зайнятості, – жінки, тому центр зайнятості пропонує проходити навчання за спеціальностями, які раніше вважались чоловічими
Про це повідомляє Львівський обласний центр зайнятості.
На Львівщині 1 січня 2025 року роботу за сприяння служби зайнятості шукали 4,4 тис. жителів області, у тому числі 3,3 тис. жінок (74%). Серед безробітних жінок було ще більше – 81% або 2,7 тисяч.
"Про активність жінок на ринку праці промовисто говорять статистичні дані: у січні-грудні торік за сприяння служби зайнятості роботу знайшли 16,3 тис. жителів області, у тому числі 10,9 тис. жінок", – повідомляють у ЛОЦЗ.
Майже чверть колишніх клієнток служби зайнятості знайшли роботу у сфері торгівлі та послуг.
"Однак були й такі, хто відважився працювати гірником підземним, слюсарем-сантехніком, столяром, токарем, свердлувальником, трактористом слюсарем з ремонту колісних транспортних засобів, фрезерувальником, шліфувальником тощо", – розповідають в обласному центрі зайнятості.
Окрім того, 668 жінок торік отримали мікрогранти за програмою "єРобота" для відкриття або масштабування малого або мікробізнесу.
"Щоби здолати гендерні стереотипи та укомплектувати вакансії, на які зазвичай працевлаштовувалися представники сильної половини людства, державна служба зайнятості видає жінкам, котрі бажають опанувати традиційно чоловічі професії, окремі ваучери. Завдяки їм українки зможуть опанувати понад 30 професій і працювати у сферах, де вони менше представлені", – пояснюють у Львівському обласному центрі зайнятості.
Згідно з умовами проєкту таке навчання буде відбуватись на замовлення працедавців, які потім гарантовано працевлаштують кандидаток. Жінки зможуть освоїти фах водійки трамвая, тролейбуса або навантажувача, операторки верстатів з програмним керуванням, фрезерувальниці, майстерки з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики та інші.
Центр зайнятості оплачує навчання в розмірі не більш як 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Якщо вартість навчання перевищує цей розмір, різницю може сплатити працедавець або учасниця проєкту.
- Актуальне
- Важливе